Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2010, 09:43   #91
valdi221
ford::amateur
 
Avatar valdi221
 
Zarejestrowany: 04-04-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCi (109)
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

kolego mareksoft możesz pokazać w którym sklepie jest ta śruba ?
to bym se kupił i profilaktycznie wymienił
dzieki.

valdi221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 09:55   #92
mareksoft
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: ruda sląska
Model: ford focus c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 37
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

serwis i sklep forda w jednym chorzów przy drogowej trasie srednicowej w strone katowic jak będe miał chwile to zrobie fotke tej śruby bo mom w domu tylko niewiem czy te sitko wyjdzie na zdjeciu ale może
mareksoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 10:05   #93
valdi221
ford::amateur
 
Avatar valdi221
 
Zarejestrowany: 04-04-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCi (109)
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Cytat:
Napisał mareksoft Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
serwis i sklep forda w jednym chorzów przy drogowej trasie srednicowej w strone katowic jak będe miał chwile to zrobie fotke tej śruby bo mom w domu tylko niewiem czy te sitko wyjdzie na zdjeciu ale może
mocno było zabite te sitko ?
valdi221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 12:10   #94
mareksoft
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: ruda sląska
Model: ford focus c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 37
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

tak było zatkane ze wogole olej nie leciał i turbina sie zatarła moje problemy juz byly opisane w tym wątku teraz jeszcze zdjęcia zrobilem za dobrze nie wida ale te sitko jest zaraz z poczatku na gwincie oczywiście w środku

100_0848.jpg100_0849.jpg
mareksoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 19:53   #95
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Witam.

Koledzy jestem tutaj stosunkowo nowy. Przerażają mnie nieco problemy opisywane tutaj dotyczące turbiny w 1.6 TDCi. Tato właśnie niedawno nabył auto z takim silnikiem. Ja osobiście jeżdżę Cytryną. Sprawdzają w katalogu Citroena jest informacja o tym, że dla silnika 1.6 HDI (w fordzie TDCi) śruba ta ze słynnym sitkiem została zastąpiona jakiś czas temu !!! Stara kosztuje 16 zł nowa śruba zastępcza 23 zł. Czyżby doszli do jakichś wniosków, że coś nie tak jest z tymi śrubami na podstawie doświadczeń z ostatnich lat ???
Dodatkowo przewód nowy doprowadzający olej 147 zł. Orientuje się ktoś jak to wygląda w Fordzie? Czy też ta śruba została zastąpiona czy Ford nic o tym nie wie ??

Pozdrawiam
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 21:37   #96
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Dla potomnych
Sruba i sitko w 2.0 TDCI. Tu na szczescie mozna je wyjac, wymyc i zamontowac. Bylo brudne, ale bez tragedii.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wyciaga sie bez tragedii, mozna spokojnie zrobic przy kazdej wymianie oleju.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 08:17   #97
czemp
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2008
Model: focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 99
Postów: 50
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyszczenie przewodu zasilającego turbinę w olej:
1. Wywal plastiki i znajdź turbinę (za silnikiem)
2. Zlokalizuj dwa węże - jeden cieńszy, elastyczny, drugi grubszy. Powinny być podłączone na przewężeniu turbiny.
3. Cieńszy to zasilanie w olej i ten cię interesuje. Odkręć go i uważnie odłącz od turbiny. Nie zgub śruby. Ostrożnie wyjmij śrubę i wyczyść sitko.Drugi wąż (albo rurka) to powrót.
4. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie zatrzesz turbiny musisz przelać ją olejem. W tym celu bez odpalania kręcisz rozrusznikiem, aż olej wypłynie z przewodu zasilającego. Przewód przykręcasz. Odkręcasz powrót i powtarzasz kręcenie bez odpalania, aż z turbiny wypłynie olej. Składasz wszystko w całość.
Jak kręcić, żeby nie odpalić? W Mk1 odłączasz pilota od reszty kluczyka... W Mk2 jest trudniej. Trzeba odciąć dopływ powietrza albo paliwa. W drugim przypadku mamy jeszcze odpowietrzanie...
Tak czy inaczej rzeźnia.
W TDDI jest tak samo???
czemp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 08:39   #98
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Cytat:
Napisał czemp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W TDDI jest tak samo???
Jest tak samo, tylko nie ma sensu czyszczenie przewodu. Banjo jest tylko od strony silnika i nie widzialem nigdy zeby bylo zapchane, a tam jest zwezenie.
Dostep jest od tylu silnika, banjo jest na chlodniczke oleju - najlepiej od gory silnika odkrecac, a waz na turbo jest razem z odplywem oleju (TDDI) lub osobno na banjo (1.8 TDCI).

1.8 TDCI ani 1.8 TDDI nie maja sitka w banjo!
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 08:58   #99
ArekChoszczno
ford::beginner
 
Imię: ARKADIUSZ
Zarejestrowany: 22-06-2010
Skąd: Choszczno
Model: C-MAX, KUGA MK2
Silnik: 1,6 TDCI 109 , 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2009, 2017
Postów: 26
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Panowie czyściłem układ smarowanie w swoim focusie II 1,6 TDCI , w zeszłym roku importowałem go z Belgii. Okazało się że tego sitka tam nie było , turbina była wymieniona . I chyba serwis je usunoł bo tam go kupowałem.Od znajomego wiem że w 1,6 HDI w Citroenie serwis te sitka usuwa i standartowo wymienia pokrywy klawiatury, tam osadza się niesamowity syf.
ArekChoszczno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 14:13   #100
CzarnyWroc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 90 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu

Witam wszystkich,
Panowie kilka miesięcy temu pozwoliłem sobie na dokonanie kilku wpisów n forum w zakresie wątku dotyczącego problemów z turbiną. Naiwnie wierzyłem, iż moje kolejne wizyty będą się wiązały z dobrymi wiadomościami, jednak jak widać świat motoryzacji chcę wypróbować moją psychikę..
Moje wątki zakończyły się na opisywaniu problemów z wymianą turbosprężarki, do dzisiaj stało się to już 3 razy. Regenerowałem w Borowej (po prawej stronie) jednak za każdym razem gwarancja nie była uznawana z powodu złego smarowania turbiny. Dokonałem więc rękoma Pana Tomka z Wrocławia (serwis Forda często tutaj przywoływany) wymiany oleju, przewodów, filtrów, wyczyszczeniem smoka, itd. I co ? Turbina wyła od samego początku, wiedząc, że to oznacza problemu pojechałem do Borowej i człowiek od regeneracji uznał, że tym razem „turbina ma za dobre smarowanie, jest za dużo oleju i wyje bo rozciera olej” więc zaproponował, że mogę wymienić na inną tak zrobiłem. Padła po 400 km i po raz pierwszy padła na amen, łącznie z białym dymem, który ogarnął całe auto. Pan Tomek twierdzi, ze wina turbiny, facet od turbiny, ze to wina serwisu, który wymieniał…
Panowie moje pytania są następujące i mam nadzieje, że mając duże doświadczenie będziecie mogli pomóc:
Czy we Wrocławiu jest miejsce, w którym można kupić (nową lub zregenerowaną turbinę) i od razu wymienić, tak aby uniknąć sytuacji zwalania winy.
Czy prawdą jest, że do Focusa TDCI 90 km, 1.6 można wstawić tubo Garreta lub Mitsubishi i nie ma znaczenia jakie się montuje.
Czy prawdą jest, że turbiny w tym silniku sypią się często i obecnie na rynku nie ma części zamiennych a te regenerowane są sprowadzane z Chin?
Czy prawdą jest, że usunięcie sitka może spowodować inne uszkodzenia, np. mogą się dostać jakieś elementy, które uszkodzą silnik?
Podkreślam ,że obdzwoniłem kilka miejsc we Wrocławiu gdzie odmówili się podjęcia naprawy twierdząc, że nie ma części do tych turbin albo, że należy zacząć od wymiany pompy i naprawy silnika. Jestem totalnie tą sytuacją zdziwiony, bo wychodzi na to, ze w mieście niema fachowców, którzy rzetelnie i dobrze są wstanie znaleźć przyczynę i usunąć awarię. Pan Tomek jest wstanie dużo zrobić ale w tym temacie widzę, że też ma problem.
Czy jesteście wstanie coś podpowiedzieć?
CzarnyWroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czyszczenie układu , focus mk2 , smarowanie , turbina



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.