Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2018, 09:37   #1
PawelPoznan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford S-Max VIGNALE
Silnik: 2.0 / 190
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Rodzaje płynu ADBlue

Dzień dobry,
Pochwalę się, wczoraj odebrałem nowego S-Max,a z silnikiem 2,0 ecoblue 190KM i pytanie czy do niego musi być jakiś extra Ford-owski płyn adblue, czy "stanadardowy" do diesla? na razie mam do przejechania na tym co wlali w salonie albo fabryce jeszcze blisko 8tyś km przynajmniej tak informuje komputer ale dobrze by było kupić ...:-)
Pozdrawiam
Paweł


Ostatnio edytowane przez PawelPoznan ; 06-10-2018 o 19:19
PawelPoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2018, 12:01   #2
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: ADBlue

Ja pier. Ten polski importer to śpi chyba. Kolega odbiera EcoBlue a w katalogu dalej stare silniki. W cenniku S-Maxa w kolumnie "max moment" widnieje "b.d.". To samo przy osiągach. Jedynie w cenniku Vignale podany jest max moment. Szok.

PS AdBlue możesz lać jakiekolwiek. Nawet z dystrybutora na stacji. Pewnie wszystko znajdziesz w instrukcji.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2018, 12:55   #3
Peefe
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: Żyrardów
Model: SMAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: ADBlue

Adblue jest standardowe.
Firmowo mam od 4 lat peugeota i musze do niego co 18.000 km dolewac.
Pierwszy raz z baniaczkow ale potem rozpracowalem sposob nalewania z dystrybutora na stacji.
Pamietaj aby dali koncowke. Praktycznie wszystkie dystrybutory sa pod tiry.
Gdzie dali miejsce wlewu? U mnie trzeba wybebeszyc bagaznik i na samym spodzie jest dopiero zbiornik.
Znajomy w superbie ma normalnie obok wlewu paliwa i w cholere mu zazdroszcze zawsze dolewajac. Tyle ze on musi dolewac co 8-9.000 km.
Z tym adblue sie nie ma co tak cieszyc. Masz duzo wiecej czujnikow kontrolujacych spalanie. Awaria lub brak adblue spowoduja ze bedziesz mogl przejechac okolo 1000km a potem komputer ci zablokuje mozliwosc wlaczenia samochodu (przynajmniej tak w serwisie peugeota mowili).
Peefe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2018, 13:39   #4
Marek_1980
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2018
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0d
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: ADBlue

Powiedz jak pierwsze wrażenia, jak to jedzie przy 190KM, jak sprawuje się nowy automat(jeśli masz automat) ?

Ja swojego odbieram za 3 tygodnie i nie mogę się już doczekać



Cytat:
Napisał PawelPoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry,
Pochwalę się, wczoraj odebrałem nowego S-Max,a z silnikiem 2,0 ecoblue 190KM i pytanie czy do niego musi być jakiś extra Ford-owski płyn adblue, czy "stanadardowy" do diesla? na razie mam do przejechania na tym co wlali w salonie albo fabryce jeszcze blisko 8tyś km przynajmniej tak informuje komputer ale dobrze by było kupić ...:-)
Pozdrawiam
Paweł
Marek_1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2018, 19:04   #5
PawelPoznan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford S-Max VIGNALE
Silnik: 2.0 / 190
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: ADBlue

Co do tytułu tematu wydawało mi się że ok. ale postaram się zmienić, odpowiadając, instrukcje dali ale jeszcze całej nie przestudiowałem :-) pod klapką wlewu paliwa jest drugi mniejszy wlew do ADBlue na dodatek na wyposażeniu znalazłem dziś w bagażniku pod kratką z lewej strony lejek do ADBlue tak że wychodzi na to że będzie można lać prosto z dystrybutora, dzięki za przydatne info dot. szerzej tematu ADBlue i że może to być każdy z ADBlue do diesla bo nie miałem pewności. Przesiadłem się z Smax 2012 2.0 manual, automatem trochę pojeździłem jednym czy drugim ale starszymi, ten kupiony wczoraj ma skrzynię 8 biegową, dwusprzęgłowy, praktycznie prawie nie odczuwalna zmiana biegów, przyspieszenie w odczuciu w stosunku do mojego poprzedniego z 163KM daje sporą różnicę , na dziś jeszcze mu tak nie "daję" popalić bo to pierwsze kilometry, ale za kilka dni może powiem coś więcej, natomiast jeśli chodzi o ciszę w autku to jeszcze tak cichym nie jeździłem, po prostu bajka, śmiałem się że sprzedali mi jakiś uszkodzony bo silnika nie słychać no i na dodatek "wybrakowany" bez lewarka zmiany biegów :-) mam w nim już pokrętło, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, masaż w fotelach bajka no i co nie mniej ważne to chłodzenie - wentylowane przednie fotele, miałem już Granadę, sierre, 2x mondeo, galaxy , i teraz drugiego s max,a. i niech mi ktoś powie że FORD G... WORT zawsze odpowiem: nie każda morda pasuje do Forda :-) w załączniku pierwsze ujęcia :-) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez PawelPoznan ; 06-10-2018 o 19:16
PawelPoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2018, 20:14   #6
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

Ta skrzynia jest hydrokinetyczna. Gdyby była dwusprzęgłowa to zmiany biegów byś czuł. Zwłaszcza z 1 na 2.

Nowy silnik to i miękko pracuje ale tak poprawdzie to w MK2 jest ciszej ale nie jest to o "półkę wyżej".

Świetnie, że się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 08:53   #7
Dan385
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2018
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AT8
Rocznik: 2018
Postów: 34
Domyślnie Odp: ADBlue

Vignale w białym kolorze robi mega wrażenie, gratuluję :-)

Ja swoje titanium także 190KM z AT8 odbieram w listopadzie i bardzo jestem ciekaw jak to będzie jechać, pytanie czy planujesz chipowanie ? czy jak dla Ciebie aktualna moc jest wystarczająca ?


Cytat:
Napisał PawelPoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do tytułu tematu wydawało mi się że ok. ale postaram się zmienić, odpowiadając, instrukcje dali ale jeszcze całej nie przestudiowałem :-) pod klapką wlewu paliwa jest drugi mniejszy wlew do ADBlue na dodatek na wyposażeniu znalazłem dziś w bagażniku pod kratką z lewej strony lejek do ADBlue tak że wychodzi na to że będzie można lać prosto z dystrybutora, dzięki za przydatne info dot. szerzej tematu ADBlue i że może to być każdy z ADBlue do diesla bo nie miałem pewności. Przesiadłem się z Smax 2012 2.0 manual, automatem trochę pojeździłem jednym czy drugim ale starszymi, ten kupiony wczoraj ma skrzynię 8 biegową, dwusprzęgłowy, praktycznie prawie nie odczuwalna zmiana biegów, przyspieszenie w odczuciu w stosunku do mojego poprzedniego z 163KM daje sporą różnicę , na dziś jeszcze mu tak nie "daję" popalić bo to pierwsze kilometry, ale za kilka dni może powiem coś więcej, natomiast jeśli chodzi o ciszę w autku to jeszcze tak cichym nie jeździłem, po prostu bajka, śmiałem się że sprzedali mi jakiś uszkodzony bo silnika nie słychać no i na dodatek "wybrakowany" bez lewarka zmiany biegów :-) mam w nim już pokrętło, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, masaż w fotelach bajka no i co nie mniej ważne to chłodzenie - wentylowane przednie fotele, miałem już Granadę, sierre, 2x mondeo, galaxy , i teraz drugiego s max,a. i niech mi ktoś powie że FORD G... WORT zawsze odpowiem: nie każda morda pasuje do Forda :-) w załączniku pierwsze ujęcia :-) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dan385 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 21:26   #8
ccpp
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-06-2015
Skąd: Olsztyn
Model: smax
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

pytanie: czy adblue stosuje sie do wszystkich dislów w nowych samochodach forda? pytam bo kupiłem 1,5 roku temu s-max (nie wingale) w dislu i pierwsze słysze o jakimś adblue.
ccpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 21:34   #9
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

Do diesli z normą spalania Euro 6.2. Są wyposażone w katalizator SCR, który do neutraluzacji NOx potrzebuje roztworu mocznika. Czyli płynu AdBlue. W Fordzie dopiero od nowych silników EcoBlue.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 20:02   #10
PawelPoznan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford S-Max VIGNALE
Silnik: 2.0 / 190
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: ADBlue

Cytat:
Napisał Dan385 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vignale w białym kolorze robi mega wrażenie, gratuluję :-)

Ja swoje titanium także 190KM z AT8 odbieram w listopadzie i bardzo jestem ciekaw jak to będzie jechać, pytanie czy planujesz chipowanie ? czy jak dla Ciebie aktualna moc jest wystarczająca ?
Mocy nigdy za wiele, "niech moc będzie z nami" :-) a na poważnie to choćby ze względów bezpieczeństwa (np. wyprzedzanie) czym jej więcej tym lepiej, przynajmniej takie jest moje zdanie. W stosunku do mojego poprzedniego 163KM to tu te 190 robi odczuwalną różnicę, dobijam do pierwszego 1000km i odnoszę wrażenie że silnik się "ułożył" mam wrażenie, odczucie, jeszcze lepszych osiągów po tym tygodniu śmigania, dziś na nazwijmy to "odcinku specjalnym" ;-) pocisłem go delikatnie do 180km/h i nie zajęło mu to dużo czasu, pobawiłem się trochę trybem sport i powiem że czuć te koniki nie wspominając o świetnej zabawie w czasie zmiany biegów shifterem - łopatkami przy kierownicy :-) na dziś autko sprawia wrażenie żwawego i raczej w trakcie gwarancji chipować nie będę choć nie wykluczam, przy czym moje zdanie jest takie że jak bym chciał więcej to kupiłbym Mustanga :-) Pozdrawiam i szerokości.
PawelPoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.