Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2020, 16:00   #11
cesiek
ford::average
 
Imię: cesiek
Zarejestrowany: 28-06-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 67
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby ktoś z Kolegów widział rozebrany ,rozpołowiony amortyzator, i zobaczył z jakich części jest zrobiony, z dokładnością do mikrona, to nie pisał by takich herezji.
.
Może widziałeś ale nic nie zrozumiałeś amortyzator może rypać ale w przypadku opisanym przez autora tematu rypanie pochodzi od górnego mocowania kolumny Macphersona wymiana samego łożyska się nie powiodła trzeba wymienić komplet mocowania

cesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 17:12   #12
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

Górne poduszki bardzo rzadko się psują i nic wiecej poza poduszką łożyskiem i podkładką gumowa oraz odbojnikiem tam nie ma. Ale też trzeba wiedzieć ze musi to być złozone we własciwy sposób. Są znaki na które się ustawia łozysko. jak ktoś zle złozył to moze skrzypieć pukać itd.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 17:35   #13
Mortal_Kombat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Model: Mundek MK3
Silnik: 1.8 125KM Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

Mi sprężyna raz pękła u dołu, dwa razy u góry z przodu i z tyłu. Jak pękła z przodu to było słychać głośne przeskakiwanie sprężyny, jej koniec tarł o spód kielicha.
Mortal_Kombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 21:40   #14
blaz13
ford::beginner
 
Avatar blaz13
 
Imię: blaz
Zarejestrowany: 11-07-2012
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 32
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

Cytat:
Napisał Mortal_Kombat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi sprężyna raz pękła u dołu, dwa razy u góry z przodu i z tyłu. Jak pękła z przodu to było słychać głośne przeskakiwanie sprężyny, jej koniec tarł o spód kielicha.
Jak przypuszczam te pęknięcia były widoczne gołym okiem?
blaz13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 06:51   #15
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

Witam
Mialem podobny problem. Przy jezdzie powoli dziwne trzeszczenie, przy skretach kierownicy na postoju szczegolnie ( przy cieplych temp bardziej ). Podnosilem swoje auto i wymienialem sprezyny + amortyzatory + lozyska gorne amortyzatorow. Poprawilo sie jedynie to odczucie przeskakiwania przy skrecaniu kol, Niestety nie poprawilo to u mnie problemu trzeszczenia. Chwile bylo ok, pare dni temu jechalem i znowu jakies dziwne trzeszczenie z przodu slysze. Nie wiem co to jest szczerze. Raz to slychac, raz nie.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 08:00   #16
blaz13
ford::beginner
 
Avatar blaz13
 
Imię: blaz
Zarejestrowany: 11-07-2012
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 32
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

Cytat:
Napisał Tomas_zg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Podnosilem swoje auto i wymienialem sprezyny + amortyzatory + lozyska gorne amortyzatorow. Poprawilo sie jedynie to odczucie przeskakiwania przy skrecaniu kol, Niestety nie poprawilo to u mnie problemu trzeszczenia.
Wymieniłeś sprężyny, amortyzatory i łożyska na NOWE i nie rozwiązało to problemu???
blaz13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 08:40   #17
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

Tak na nowe. Wszystko wymienione na nowe, bo mialem mocno obnizone auto i nie szlo tym jezdzic. komplet amory + sprezyny tyl przod + z przodu łozyska odboje itd itd. U mnie problem byl typowo łozyskowy, jak sie kreciło kierownica na postoju to bylo czuc takie przeskakiwanie i skrzeczało - Przeskakiwanie zostało wyeliminowane, ale poza tym mam jeszcze jakies trzeszczenie, ktore dalej słychać przy ruszaniu, przy dojezdzaniu do skrzyzowana, skrecaniu kół i za cholere nie moge dojść co to jest.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 13:04   #18
cesiek
ford::average
 
Imię: cesiek
Zarejestrowany: 28-06-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 67
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

To może być wybity sworzeń wahacza ten w wahaczu on jest zaprasowany i często się wybija i trudno to zdiagnozować Janusze ci tego nie zrobią oni na podnośniku biorą za koło poruszają i nic im nie wskazuje na usterkę musisz sam albo solidnego majstra poszukaj trzeba rozpiąć sworzeń od piasty koła i dopiero wtedy coś zobaczysz przestawiając sworzeń pod różnymi kontami ustawienia w ten sposób zdiagnozujesz czy są luzy
cesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 14:08   #19
blaz13
ford::beginner
 
Avatar blaz13
 
Imię: blaz
Zarejestrowany: 11-07-2012
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 32
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

Cytat:
Napisał cesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może być wybity sworzeń wahacza ten w wahaczu on jest zaprasowany i często się wybija i trudno to zdiagnozować Janusze ci tego nie zrobią oni na podnośniku biorą za koło poruszają i nic im nie wskazuje na usterkę musisz sam albo solidnego majstra poszukaj trzeba rozpiąć sworzeń od piasty koła i dopiero wtedy coś zobaczysz przestawiając sworzeń pod różnymi kontami ustawienia w ten sposób zdiagnozujesz czy są luzy
Zwróciłem dziś uwagę na to, że mniej więcej w tym samym czasie, kiedy pierwszy raz pojawiło się to skrzypienie zawieszenia kierownica uległo przekrzywieniu (koła nie ściągają, po prostu podczas jazdy na wprost kierownica jest skręcona odrobinę w lewo). Może to przypadek i te dwie rzeczy (skrzypienie i "skrzywione" koło kierownicy) nie mają ze sobą nic wspólnego. A może jest jakiś związek, nie wiem. W każdym razie dziś podjechałem na stację kontroli pojazdów, gdzie wyprostowali mi tą kierownicę, za śmieszne 30zł - przy okazji potwierdzili, że zbieżność mam dobrą.
blaz13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 14:14   #20
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

A jak ją wyprostowali?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
amortyzatory



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.