Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2020, 17:58   #21
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: docieranie silnika

Cytat:
Napisał dziadson1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja osoboście bym wymienił po tych 3000km tylko czy nikt na przeglądzie nie dowie się ze bylo cos wymieniane poza ASO? Nie bedzie gdzies w kompie ze zostaw wymieniony filtr lub olej?
Załóż tylko filtr oryginalny taki jak w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 18:47   #22
@zenek
ford::average
 
Avatar @zenek
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 20-05-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2018
Postów: 127
Domyślnie Odp: docieranie silnika

Zostaną jeszcze interwały w komputerze
Więc nowy olej też będzie szybciej wymieniony
Olej wymieniamy ze wskazaniem komputera czy przebiegu ?
Najczęściej się to nie pokrywa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@zenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 19:24   #23
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: docieranie silnika

U mnie się pokrywa z dokładnością do 1 tys km

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 19:44   #24
slider2002
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: docieranie silnika

Jeśli kiedyś zdarzy się że będzie mnie stać na nowe auto to zrobię tak.
1kkm delikatnej jezdy a potem stopniowe dawkowanie.
1 wymiana oleju po przejechaniu 1-2kkm, druga przy przebiegu 5-6 kkm, kolejna przy 15. Każda następna co 15kkm.

Ostatnio edytowane przez slider2002 ; 02-04-2020 o 19:47
slider2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 21:11   #25
@zenek
ford::average
 
Avatar @zenek
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 20-05-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2018
Postów: 127
Domyślnie Odp: docieranie silnika

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie się pokrywa z dokładnością do 1 tys km
Na krótkich odcinkach znacznie skraca się czas wymiany
Od ostatniej wymiany zrobiłem 2360 km a komputer pokazuje już 66%
licznik nr2 kasuje po wymianie filtrów i oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@zenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 22:17   #26
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: docieranie silnika

U mnie dopiero 1 wymiana była (nie licząc tej po 2000, ale tam nie kasowalem licznika oleju) i samochód zasygnalizował konieczność wymiany oleju przy 14600km pokazując 5%. Pojechałem więc wymienić. Jazda głównie w mieście, krótkie odcinki. Trasa to może 30-40%.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 05:10   #27
dziadson1
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo V
Silnik: 2.0 ecoblue 150KM
Rocznik: 2020
Postów: 10
Domyślnie Odp: docieranie silnika

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie dopiero 1 wymiana była (nie licząc tej po 2000, ale tam nie kasowalem licznika oleju) i samochód zasygnalizował konieczność wymiany oleju przy 14600km pokazując 5%. Pojechałem więc wymienić. Jazda głównie w mieście, krótkie odcinki. Trasa to może 30-40%.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Gdzie się kasuje licznik oleju? Bo nie widze takiej opcji.
dziadson1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 08:02   #28
@zenek
ford::average
 
Avatar @zenek
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 20-05-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2018
Postów: 127
Domyślnie Odp: docieranie silnika

Cytat:
Napisał dziadson1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie się kasuje licznik oleju? Bo nie widze takiej opcji.
Nie wiem jaki masz licznik, ale we wszystkich procedura jest podobna

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Żeby skasować trzymasz OK aż pokaże się 100% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Możesz podejrzeć zużycie, ale nie kasuj tego teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
komputer kozakuje zużycie schodząc do 0%

Ostatnio edytowane przez @zenek ; 03-04-2020 o 08:18
@zenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 13:44   #29
kassel
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-10-2016
Model: C- Max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: docieranie silnika

Kiedyś, gdy technologia obróbki metali nie była tak rozwinięta, a środki smarne pozostawiały wiele do życzenia, w instrukcjach i książkach obsługi opisywano skomplikowane procedury, w jaki sposób dobrze dotrzeć nowo zakupiony pojazd. (cały a nie tylko silnik)
Części silnika wykonywane były z innymi tolerancjami. Pasowania w silniku były dość ciasne, a w miarę procesu docierania poszczególne części wypracowywały sobie potrzebny do właściwego działania luz.
Jednak praca przy ciasnym pasowaniu powoduje wydzielanie się znacznej ilości ciepła. Jest go tym więcej, im bardziej sportowa jest jazda kierowcy. Kiedyś powodowało to, że tłoki nadmiernie zwiększały swoją średnicę pod wpływem temperatury, co skutkowało zatarciem silnika, lub jego nadmiernym zużyciem. Podobnie sprawa wyglądała z wałem korbowym.
To właśnie wymuszało stosowanie przy niewielkim przebiegu niewielkich prędkości obrotowych i delikatnej jazdy.
Ze zwiększoną temperaturą nie radził sobie także układ chłodzenia, co powodowało przegrzewanie. Obecnie części wykonane są bardziej precyzyjnie, (obróbka CNC), są hartowane lub azotowane, dzięki czemu ich powierzchnia utwardzona jest wcześniej, a nie pod wpływem temperatury pracującego silnika.
Dodatkowo dzisiejsze oleje syntetyczne są znacznie lepsze od ich mineralnych odpowiedników z dawnych lat. Dobrze chronią powierzchnię, nie doprowadzając nawet w trudnych warunkach do powstania uszkodzeń. Filtry oleju są znacznie doskonalsze i świetnie wyłapują drobinki metali powstałe podczas pierwszych kilometrów pracy silnika.
Istotna jest także zmiana konstrukcyjna materiałów, z których zrobione są blok i głowica silnika. Dziś powszechne jest, że oba elementy są aluminiowe. Kiedyś jeden mógł być aluminiowy, a drugi żeliwny. Powodowało to różnice w nagrzewaniu. Blok żeliwny rozgrzewał się wolniej niż aluminiowa głowica, co powodowało znaczne naprężenia.
Tu mógłbym dalej opisywać różnice pomiędzy budowa samochodu dawniej a dzisiaj – np. układ hamulcowy. Pytanie w poście czy docierać czy nie?
Moim zdaniem tak, wynika to z dwóch powodów: pierwszy to mimo dużego postępu technologicznego , dalej po montażu części maszyn (silnika), będą w nim występować naprężenia materiału, które z czasem ustąpią w trakcie pracy.
Dwa: w mojej instrukcji producent co do zasady opisuje: cyt. Obliczanie zużycia paliwa. Nie obliczaj zużycia paliwa przez pierwsze 1.600 km jazdy (jest to okres docierania się silnika). Bardziej dokładny pomiar można uzyskać po 4.000 km.
Oczywiście , kto jak podejdzie do tego zagadnienia to już jego osobista decyzja, jedni wierzą że docierać nie trzeba inni twierdzą że tak.
kassel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 13:32   #30
cieslag
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2009
Model: S-MAX
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: docieranie silnika

Mamy w firmie same Fordy. Auta są sprzedawane po 4-5 latach z przebiegami 200tys. i więcej km.
Żaden samochód nie miał wymiany oleju wcześniej niż wynika to z harmonogramu przeglądów i żaden się nie zepsuł.

To nie te czasy, kiedy po odebraniu samochodu trzeba było zamontować nadkola i zrobić konserwację podwozia.

Z innej beczki, czy samochody w wypożyczalniach są traktowane inaczej?
cieslag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.