Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2016, 07:31   #21
herbi1
ford::beginner
 
Imię: herbert
Zarejestrowany: 11-05-2015
Skąd: pszczyna
Model: Fiesta
Silnik: diesel
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: Gruchotanie w kierownicy - przekładnia?

Cytat:
Napisał Asco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Fiesta z jesieni 2011 (jeszcze na gwarancji). Kupiona z przebiegiem ok 30 kkm po roku użytkowania. W zasadzie od początku, ale później z większym nasileniem, przy manewrowaniu na parkingu czy placu (ogólnie bardzo niskie prędkości) słychać gruchotanie z układu kierowniczego oraz czuć to na kole kierownicy. Przy normalnych prędkościach jest to raczej niezauważalne.

Zastanawiam się czy przy takim przebiegu kuleje przekładnia kierownicza? Ten dźwięk to takie gruchotanie ale przypomina mi jakieś rozprężanie elementów stalowych (tak jakby co chwila coś puszczało). Stąd pytanie do właścicieli nowszych Fiest czy mieli podobne problemy. Jeszcze kilka miesięcy gwarancji ale nie cierpię aSO Forda (nie spotkałem aż tak kulejącego systemu w innych markach) i zanim ewentualnie do nich pojadę to wolałbym mieć jakąś wiedzę na ten temat.

Z góry dzięki za ewentualną pomoc!
Dobrze że rozwiązales ten problem /ciebie pomógł smar/jo niestety mam walnięte łożysko na kolumnie mcpersona tyż mnie te gruchotanie nerwuje ....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

herbi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 22:42   #22
stefano_28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Opole
Model: Fiesta MK 7
Silnik: 1,25 82 KM
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Stukanie i luzy na kierownicy możliwe przyczyny ?

Czym to najlepiej przesmarować? Jaki środek smarny polecacie?
stefano_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2018, 10:53   #23
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Stukanie i luzy na kierownicy możliwe przyczyny ?

Jak już stuka to smarowanie tylko zamaskuje na jakiś czas odgłos, więc trzeba wymienić i na nowy i nanieść smar aby problem znowu się nie pojawił.
Warto też sprawdzić czy na maglownicy nie ma luzu, bo jeśli ktoś jeździ na kołach 15 cali i często po kiepskich drogach to może być luz. U mnie była do roboty i maglownica i wałek, wałek nie powodował różnicy w prowadzeniu, inaczej z maglownicą, to było czuć, na maglownicy był taki luz że świeciła się kontrolka esp.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2022, 14:17   #24
luki_1988
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-06-2021
Skąd: Wadowice
Model: fiesta mk6 2008-...
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Stuki z układu kierowniczego, luz na kierownicy

Witajcie.

Jak w temacie, coś stuka przy jeździe po nierównościach np. szutrowa droga dojazdowa - jakieś mniejsze dziury i słychać stuki dobiegające gdzieś z przedniej, środkowej części podwozia.

Na kierownicy czuć też czasem luz (niewielki może 3 stopnie), np gdy wjeżdżam do garażu, przejeżdżam przez mały próg 2-3cm wysokości. Luz jest wyczuwalny i czuć go raczej tylko przy skręconych kołach, gdy wjeżdżam lekko łukiem/po skosie. Kiedy wjeżdżam prostopadle do progu, to go nie czuć. Ale znowu kiedy wycofam z garażu na skręconych kołach i stojąc na podjeździe wrzucę jedynkę to w chwili ruszenia też ten luz czuć. Wtedy nie stuka, ale jednak czuć na kierownicy 2-3 stopnie luzu i dopiero zaczyna trzymać stabilnie.

W czasie jazdy po drodze asfaltowej na wprost nie czuć jakiegoś pływania samochodu. Raczej prowadzi się pewnie i dobrze reaguje na ruchy kierownicą. Za to już na ostrym zakręcie, kiedy jadę na dwójce i przyspieszam, to czuć takie bardzo delikatne drgania samochodu, ale nie rezonuje to na kierownicę.

Na postoju przy włączonym silniku nie czuć luzu przy ruchach kierownicą prawo-lewo.

Jakieś półtorej roku temu, kiedy byłem u mechanika, to przy okazji wspominałem mu o tych stukach. Z tym, że wtedy stukało o wiele mniej i nie był też wyczuwalny ten luz. Wtedy mechanik stwierdził, że to najprawdopodobniej będzie kolumna kierownicza do regenaracji, ale póki co to jeszcze nie ma tragedii i na razie żeby jeździć.

No i teraz mam pytania:
1. Ile może kosztować taka wymiana kolumny kierowniczej? W sensie sama robota: wyjęcie starej i założenie nowej/zregenerowanej?
2. Dać kolumnę do regeneracji? Kupić nową, czy taką po regeneracji? W zeszłym roku za wymianę z regeneracją mechanik powiedział mi od 1000zł wzwyż, czyli pewnie w tym roku od 1500 powiedzą. A może kupić już taką po regeneracji? Ceny do tego modelu zaczynają się od 400zł. Bo są też niby nowe od ok. 500zł, ale skoro regenerowane są od 4 stów, to te nowe od 5 to będzie raczej jakiś szajs.
Doradzicie coś?
luki_1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2022, 15:16   #25
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Odp: Gruchotanie w kierownicy - przekładnia?

Zalezy o auta i od mechanika. Srednio np do mojego C-Maxa 500zl regeneracja magla.
Nowy u mnie nie oplacalna wymiana.
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2022, 15:52   #26
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Stukanie i luzy na kierownicy możliwe przyczyny ?

maglownica zregenerowana, wymiana, regulacja zbieżności pewnie koszt około 1200,00 zł, pytanie czy to rzeczywiście to, według mnie nie, bardziej wygląda to na sworznie wahacza, ale nie ma sensu wymieniać samego sworznia tylko cały wahacz.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2022, 16:51   #27
luki_1988
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-06-2021
Skąd: Wadowice
Model: fiesta mk6 2008-...
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Gruchotanie w kierownicy - przekładnia?

Cytat:
Napisał smietana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zalezy o auta i od mechanika. Srednio np do mojego C-Maxa 500zl regeneracja magla.
Nowy u mnie nie oplacalna wymiana.
Znaczy sama usługa regeneracji, tak? To w takim razie bez sensu chyba dawać moją starą maglownicę do regeneracji, skoro regenerowaną kupię za ok. 450zł na allegro. Dzięki za wiadomość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał edekp1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maglownica zregenerowana, wymiana, regulacja zbieżności pewnie koszt około 1200,00 zł, pytanie czy to rzeczywiście to, według mnie nie, bardziej wygląda to na sworznie wahacza, ale nie ma sensu wymieniać samego sworznia tylko cały wahacz.
Też nie jestem w 100% pewien. Jeżdżę bardzo mało 4-5kkm/rok. Kilkanaście miesięcy temu były sprawdzane wszystkie luzy zawieszenia przód i tył i pod tym względem było wszystko ok. a o tym stukaniu (dużo słabszym wtedy) dostałem info, że to maglownica. Ale wtedy znowu też nie było tych luzów na kierownicy. W sumie to bardzo bym się cieszył gdyby to był tylko wahacz/wahacze, bo wtedy raczej naprawa byłaby nieco tańsza.
A jeśli już to będzie maglownica, to czy coś takiego z allegro się nadaje?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Teoretycznie pasuje do mojego modelu.

W przyszłym tygodniu, ewentualnie jeszcze w kolejnym oddam auto do mechanika, ale chciałem się wcześniej cokolwiek zorientować właśnie w kosztach takiej naprawy - i tu dzięki za informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
luki_1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2022, 20:40   #28
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Stukanie i luzy na kierownicy możliwe przyczyny ?

maglownica jest ok skoro nie tłuczesz samochodu po dziurach, w fiestach problemem fabrycznym są stuki spowodowane zbyt mała ilością smaru na łączeniu przekładni z kolumną, chyba chodzi o krzyżak czy wałek (już nie pamiętam), mechanicy błędnie to diagnozują jako maglownicę, wymieniają na zregenerowaną i za chwilę jest to samo czyli znowu głuche stuki.
U mnie było tak, że samochód się średnio pewnie prowadził ale nie było żadnych luzów więc pojechałem do serwisu który robi tylko zawieszenia, mechanik bardzo dokładnie sprawdził i rzeczywiście był minimalny luz na sworzniu, wymienił sworzeń ale problem szybko wrócił i ktoś mi powiedział że nie wymienia się samego sworznia tylko cały wahacz no i po wymianie wahacza problem ustąpił.
Co do maglownicy to też niepotrzebnie wymieniłem, ale nie miałem wiedzy w temacie, tak że nie wymieniaj pochopnie jak nie ma luzów, same odgłosy to za mało.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 20:11   #29
chmielewsky
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2022
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: Benzyna 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Stukanie i luzy na kierownicy możliwe przyczyny ?

Niedawno zacząłem i ja słyszeć głuche stukanie, które czuć było na kierownicy.

tl;dr: Po przeczytaniu Waszych komentarzy z tego wątku, pojechałem do mechanika i zasugerowałem nasmarowanie wielowypustu. Tak też zrobił i pomogło!

A tutaj dłuższa historia. Może komuś się przyda przy wyborze odpowiedniego warsztatu.
Byłem u mechanika numer jeden. Ten zasugerował wymianę wahacza. Wymienił, a problem nie ustąpił. Zapłaciłem za wahacz, za robociznę "opuścił".

Mechanik numer dwa trzymał samochód przez tydzień i jak twierdził sprawdzał wszystko co możliwe, ale nie znalazł żadnych luzów i problemu stukania, zasugerował naprawę maglownicy i koszt ponad 2000zł. Zrezygnowałem.

Po przeczytaniu Waszych komentarzy pojechałem do mechanika numer trzy, któremu zasugerowałem nasmarowanie wielowypustu. Powiedział, że pojeździ, weźmie go na warsztat i sprawdzi też maglownice. Okazało się, że wystarczyło jednak nasmarować.
Ów przyjemność kosztowała mnie 150zł.

Mam też pytanie do Was. Czy możliwe jest samemu nasmarowanie wielowypustu, gdyby w przyszłości stukanie wróciło. Czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie i wskazać co powinienem zrobić?

Mechanik migał się od odpowiedzi, tak jakby po prostu chciał, żebym następnym razem też wpadł do niego.
chmielewsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2022, 10:53   #30
AnonimowyAlkoholik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 01-01-2014
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4 tdci 68/85KM 173/226Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2009
Postów: 198
Domyślnie Odp: Stukanie i luzy na kierownicy możliwe przyczyny ?

Dla potomnych- więc to wielowpust, czy krzyżak? Bo wielowpust bez problemu wygłuszysz smarem, ale krzyżak z tego co widzę nie ma możliwości smarowania:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
AnonimowyAlkoholik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.