Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2011, 10:04   #1
TOMEK40
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 endura
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie Wyładowuje akumulator na postoju

Witam!
Posiadam Fiestę 1.3 z 96 roku.Od paru dni mam problem.W ciągu 3-4 godzin wyładowuje się akumulator mimo że auto stoi.Jeżdżę codziennie i odpala bez problemu,ale wystarczy że postoi 3-4 godziny i akumulator nie ma siły żeby zakręcić chociaż raz.Nadmieniam że akumulator ma 1.5 roku.Po naładowaniu akumulatora wszystko znowu jest o.k.,ale wystarczy że znowu postoi przez kilka godzin i zaczyna się zabawa od nowa.Czy auto na postoju bierze gdzieś prąd?Jak to sprawdzić i co to może powodować?

TOMEK40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 10:59   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Wyładowuje akumulator na postoju

spraedź czy nie ma jakiegoś zwarcia,1,5 roku akumulatora to wcale nie znaczy ,że musi być dobry
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 06:32   #3
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Wyładowuje akumulator na postoju

Cytat:
Napisał TOMEK40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy auto na postoju bierze gdzieś prąd?
Tak,, i trzeba sprawdzić ile tego prądu żre,,, ale skoro akumulator siada to dużo za dużo, podłącza się miernik i po kolei wyciąga bezpieczniki, szukając obwody który ciągnie prąd,,, po wyjęciu wszystkich jeśli zużycie nadal jest za duże odłącza się obwody niezabezpieczone, akumulator układ zapłonowy kończy się na zegarku, alarmach, radiu - rzeczach które i tak żrą pąd,,, stawiam na altera, bo chyba tylko on potrawi w takim expres czasie wylądować akusa, sprawdź ręką czy nie jest ciepły np. po godzinnym postoju auta,,, albo do testów waz prewencyjne zdejmij z niego wtyczkę na postój (jak możesz oczywiście i zwarcia do masy nie zrób)
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 20:26   #4
zdzislaw-m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2012
Skąd: Lublin
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1,3
Rocznik: 1996
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wyładowuje akumulator na postoju

Witam, i podłączam się pod temat. W Fieście mojej żony zaczął się podobny temat, jak auto postoi przez noc aku siada i nie można odpalić auta, zdjąłem minusową klemę i zmierzyłem jaki prąd czerpie po wyłączeniu samochodu tzw. spoczynkowy i okazuje się że pływa w okolicy 170mA. Czy taki prąd powinien być pobierany przez ten model auta, czy może nie powinien pobierać w ogóle żadnego lub mniejszy. Może ktoś to badał i może coś w tym temacie pomóc.
Zaznaczam że mam dwa akumulatory, bo na początku myślałem że to wina aku i kupiłem drugi a tu kicha , nowy też rozładowuje. Czyli coś w instalacji. Proszę o pomoc.
zdzislaw-m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 21:55   #5
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Wyładowuje akumulator na postoju

Cytat:
Napisał zdzislaw-m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmierzyłem jaki prąd czerpie po wyłączeniu samochodu tzw. spoczynkowy i okazuje się że pływa w okolicy 170mA
170mA przez 10 godzin to daje 1,7A,,, na 24 godziny wyjdzie ze 4A, a akumulator powinieneś mieć ze 40,,, albo jest całkowity trup, albo jest więcej jak 170mA,,, weź na postoju dotknij czy alternator nie ciepły,,,
Cytat:
Napisał zdzislaw-m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy taki prąd powinien być pobierany przez ten model auta, czy może nie powinien pobierać w ogóle żadnego lub mniejszy.
Powinien pobierać tyle ile jest odbiorników w aucie,,, komputer silnika, alarm, centralny, radio, zegarek itp,,,
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 07:23   #6
zdzislaw-m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2012
Skąd: Lublin
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1,3
Rocznik: 1996
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wyładowuje akumulator na postoju

Idąc dalej w matematykę to już za tydzień przy tym prądzie tj. 170mA mógłbym mieć poważne problemy z odpaleniem przy aku 40Ah, a po 10 dniach byłby rozładowany do zera. Widać stąd, że jest to za duży pobór, bo są sytuację że np. wyjeżdżasz na wczasy i nie ma cię dwa tygodnie, wracasz przychodzisz do garażu i już nie ma czym odpalić samochodu. Wnioskuję, że ten prąd spoczynkowy powinien być gdzieś na poziomie 20 - 30mA wówczas po dwóch tygodniach stania spadek prądu (rozładowanie) byłby około 10A a przy takim spadku samochód powinien odpalić bez większego problemu. Zatem mam co szukać bo u mnie jest coś nie tak.

Ostatnio edytowane przez zdzislaw-m ; 14-05-2012 o 07:25 Powód: źle dobrany cytat
zdzislaw-m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 11:37   #7
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Wyładowuje akumulator na postoju

Cytat:
Napisał zdzislaw-m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wnioskuję, że ten prąd spoczynkowy powinien być gdzieś na poziomie 20 - 30mA
Wnioskować możesz,,, Miałem kiedyś alarm który w trybie czuwania pobierał około 110mA,,, są radia które potrafią wyłączone tyle żreć, a wystarczy odłączyć panel by spadło do kilku mA,,, firmowe auta jak nie zostaną wyłączone "z hebla" na weekend to w poniedziałek nie odpalą, a są to mercedesy mające 2 akumulatory po 74Ah ,,,więc pobór prądu na postoju to bardzo indywidualna sprawa,,,

Nieobciążona instalacja może pobierać (sama z siebie tzw prąd upływu) 0,02A wszystko wyżej należy obliczyć z zainstalowanego w pojeździe wyposażenia,,,
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 15:15   #8
zdzislaw-m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2012
Skąd: Lublin
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1,3
Rocznik: 1996
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wyładowuje akumulator na postoju

Czyli dobrze kombinowałem z tym 0,02A, muszę w takim razie posprawdzać co może żreć ten prąd, bo tak naprawdę to ona ma włączony tylko zegarek, radio odłączone, alarm nie działa (ale nie odłączony), centralnego nie ma, czyli taki golas nie powinien targać dużo prądu.
zdzislaw-m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2012, 19:55   #9
Marcinowaty
ford::beginner
 
Avatar Marcinowaty
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2008
Skąd: Trzcianka
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,3i
Rocznik: 1995
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wyładowuje akumulator na postoju

To może ten zepsuty alarm. Rozłącz go na dobre i sprawdź ponownie pobór prądu.
__________________
Tylko idiota głosuje na pali kota
Marcinowaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2012, 11:46   #10
zdzislaw-m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2012
Skąd: Lublin
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1,3
Rocznik: 1996
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wyładowuje akumulator na postoju

Dzisiaj wypiąłem ten alarm i spadek prądu co prawda nastąpił ale wraz jest 145mA, czyli wiele to nie pomogło. Muszę w wolnej chwili szukać dalej, chyba że ktoś ma jakieś pomysły co to może ciągnąć.
zdzislaw-m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.