Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2022, 20:58   #1
przemk79
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 09-02-2018
Skąd: Sochaczew
Model: Fiesta MK8
Silnik: 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Luz drążka zmiany biegów

Witam, kupiłem auto z przebiegiem 130kkm. Silnik 1.0 Eco, 100KM, skrzynia 6 biegów. Zastanawia mnie dość duży luz góra<>dół lewarka zmiany biegów wynoszący 3-4cm - licząc ruch góry gałki. Jest taki sam na biegu jałowym czy po włączeniu jakiegoś biegu. Na boki luzu praktycznie brak.
Nie jest to wina lewarka ani układów sprzężenia wybieraka ze skrzynią. Poruszając lewarkiem od góry do dołu (w zakresie luzu), porusza się również ramię przy skrzyni. Luz jest więc wewnątrz skrzyni.
Generalnie nie ma problemów z wrzucaniem biegów, lecz jakiś niesmak jest.
Chciałbym zapytać użytkowników czy może ten typ tak ma (?) lub mechaników: co może być nie tak z tą skrzynką? W jakim celu dźwignia przy skrzyni jest jakby dociążona kawałem metalu przypominającym młot?

przemk79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2022, 13:28   #2
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Luz drążka zmiany biegów

mam podobnie tyle że mam też luzy na boki, ale biegi wybiera dobrze. W ASO kiedyś pytałem to powiedzieli że mechanizm sie wyrabia i to normalny objaw, nic nie da się z tym zrobić.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2022, 09:08   #3
Johnny_M
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2018
Skąd: CW
Model: Fiesta mk8 FL
Silnik: 1.0 100KM
Rocznik: 2022
Postów: 26
Domyślnie Odp: Luz drążka zmiany biegów

Kolego edekp1977, widzę, że masz taki sam model jak ja, tylko przed-lift. Jaki masz przebieg? Kiedy pojawiły Ci się te luzy?

Pozdrawiam
Johnny_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2022, 17:51   #4
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Luz drążka zmiany biegów

Trudno powiedzieć kiedy, jako że biegi zawsze wchodziły dobrze to nie zwracałem na to większej uwagi, dopiero jak zaczęła skrzypieć linka (przy przebiegu około 160 tys.) to po wymianie linki zwróciłem na to uwagę że mechanizm ma luzy. W ASO zrobili kontrolę i stwierdzili że wszystko jest ok i ze każda fiesta tak ma, powiedzieli że ten mechanizm zużywa się z czasem i nie da się z tym nic zrobić. Teraz mam przebieg 180 tys. i luz jak był tak jest, pytałem też niedawno mechanika poza ASO i powiedział że wybierak jest ok i żeby się tym nie przejmować skoro biegi wchodzą dobrze.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.