Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2023, 21:21   #1
fiesta_grl
ford::amateur
 
Imię: Kaja
Zarejestrowany: 30-04-2023
Skąd: Kraków
Model: Fiesta mk8 st-line
Silnik: 1.0
Rocznik: 2022
Postów: 2
Domyślnie Wymiana oleju i filtra poza ASO bez utraty gwarancji

Hej,

za dwa tygodnie minie rok od odbioru Fiesty z salonu. Na liczniku 7500km. W książce serwisowej czytam, że przegląd co dwa lata albo 30000km, więc wypada dopiero za rok. Olej rekomendują wymieniać też co dwa lata, ale jednak wolałabym wymienić już teraz i trzymać się tej ogólnej zasady "wymiana oleju co rok lub co 10000km". Myślę, żeby kupić oryginalny filtr i olej, i zrobić to u jakiegoś zwykłego mechanika. Będą robić za rok przy przeglądzie problem w ASO? Wykryją to jakoś? Wolałabym nie utracić gwarancji tym bardziej, że zamierzam ją przedłużyć tym programem Ford Protect do czterech lat. Przy okazji: może polecacie coś jeszcze wymienić po roku i takim przebiegu?

PS jeśli post umieściłam w złym wątku to przepraszam i proszę skierować mnie w odpowiednie miejsce, a wątek zamknąć. Jestem tu nowa, to mój pierwszy wpis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdrawiam i życzę wszystkim miłej majówki!

fiesta_grl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2023, 21:45   #2
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i filtra poza ASO bez utraty gwarancji

Też tak robiłem jak samochód był na gwarancji że co 20 tys. przegląd (tak było kiedyś) W ASO, a w międzyczasie przy 10 tys. poza ASO, olej inny niż fordowski i filtr inny. W ASO nie czepiali się, chodzi o to że w razie czego musieli by udowodnić że do awarii przyczynił się olej i filtr. Ale u mnie to był "pancerny" silnik 1.25, natomiast u Ciebie jest inaczej - Ty masz bajer w postaci paska rozrządu zanurzonego w oleju, więc w razie czego ASO by chętnie zwaliło winę, więc według mnie zrób tak że kup oryginalny filtr i niech mechanik wymieni olej - jakiś dobry 5W-20 (nie jestem pewien ale chyba taki obowiązuje). Przy tym silniku trzeba wymieniać olej często bo paprochy z paska zatykają pompe oleju i silnik pada po gwarancji przez słabe smarowanie.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2023, 22:28   #3
fiesta_grl
ford::amateur
 
Imię: Kaja
Zarejestrowany: 30-04-2023
Skąd: Kraków
Model: Fiesta mk8 st-line
Silnik: 1.0
Rocznik: 2022
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i filtra poza ASO bez utraty gwarancji

Super, tak zrobię. Wielkie dzięki za odpowiedź!
fiesta_grl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 06:19   #4
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Wymiana oleju i filtra poza ASO bez utraty gwarancji

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.