Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2023, 19:42   #1
kaarol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2023
Model: mondeo
Silnik: 2L benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Czy wymiana oleju w powershift może popsuć skrzynię?

Mondeo mk5 2017r. 2l benzyna ecoboost 200km. 110k km przebiegu.

Auto mam niecały rok i od jakiegoś czasu zauważyłem 2 problemy ze skrzynią.
1. Przełączanie z 5 na 6 jest opóźnione, w trybie S i przy 'gaz do dechy' auto jedzie około 3 sekundy na najwyższych obrotach zanim przełączy z 5 na 6.

2. Czasami szarpnie kiedy auto wolno się toczy i dodam lekko gazu, wtedy wrzuca wyższy bieg z szarpnięciem. Z tym, że od kiedy mam nowy akumulator zdarza się to znacznie rzadziej.

Poza tym przełącza biegi bez problemowo.

Z racji tego, ze nie wiem kiedy był zmieniany olej w powershift, udałem się na wymianę dynamiczną. Mechanik przed zabiegiem wziął auto na przejażdżkę celem sprawdzenia skrzyni i po zauważeniu problemu nr 2 odradził wymianę oleju argumentując to tym, że często problemy się pogłębiają i lepiej nie ryzykować, tylko udać się na regenerację.

No i teraz nie wiem, czy rzeczywiście nowy olej w skrzyni może zaszkodzić? Oprócz tych dwóch problemów skrzynia działa naprawdę dobrze, mam wrażenie, że to byłoby strzelanie do muchy z armaty. Co myślicie?

kaarol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2023, 19:52   #2
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 144
Domyślnie Odp: Czy wymiana oleju w powershift może popsuć skrzynię?

Nie znam nikogo kto wymienił olej w automacie i mu się popsuł. Nie mam na myśli tylko Forda.
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2023, 21:33   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Czy wymiana oleju w powershift może popsuć skrzynię?

Cytat:
Napisał kaarol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z racji tego, ze nie wiem kiedy był zmieniany olej w powershift, udałem się na wymianę dynamiczną. Mechanik przed zabiegiem wziął auto na przejażdżkę celem sprawdzenia skrzyni i po zauważeniu problemu nr 2 odradził wymianę oleju argumentując to tym, że często problemy się pogłębiają i lepiej nie ryzykować, tylko udać się na regenerację.
Najpierw radzę użyć opcji szukaj i si.ę doedukować- jest tu encyklopedia o skrzyniach.Wtedy życie stanie się proste i można się dowiedzieć,że nie ma się żadnego Powershifta tylko zwykłego hydrokinetyka.Potem zmienić warsztat bo to nie żaden mechanik tylko debil.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2023, 22:15   #4
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Czy wymiana oleju w powershift może popsuć skrzynię?

Do tego jak zaleca Ci przy tej skrzyni wymianę dynamiczną, gdzie filtr jest od góry, normalnie niedostępny, to słabo. Lepiej już spuścić olej, zalać tańszy spełniający normę, pojeździć chwilkę i znów wymienić już na docelowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja u Siebie w poprzednim aucie, zmieniłem olej przy 92 tyś i był czarny jak smoła, więc przy 115 tym bardziej lipa, a jak jeszcze lubisz przycisnąć to olej dostaje po dupie.

Szarpanie, to nie jest nic nadzwyczajnego w tej skrzyni, zdarzają jej się takie mocno mechaniczne przełączenia biegów, a co do kręcenia wysoko, to trybie sport, raz że stara się trzymać na wyższych obrotach, to dwa wyżej zakręci, więc może wydawać Ci się że dłużej trzyma, tym bardziej że przy pełnym gazie w podłogę na 5 to masz już całkiem wysoką prędkość, więc i przełączenie z 5 na 6 może "dłużej" trwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wymień olej, będzie wszystko dobrze, szarpnięcia w tej skrzyni jak pisałem, to norma
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2023, 07:02   #5
kaarol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2023
Model: mondeo
Silnik: 2L benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy wymiana oleju w powershift może popsuć skrzynię?

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw radzę użyć opcji szukaj i si.ę doedukować- jest tu encyklopedia o skrzyniach.Wtedy życie stanie się proste i można się dowiedzieć,że nie ma się żadnego Powershifta tylko zwykłego hydrokinetyka.Potem zmienić warsztat bo to nie żaden mechanik tylko debil.
Przyznaję bez bicia, jest tu dużo informacji o skrzyniach i właśnie wszystko czytam.
Co do tego co to za skrzynia to na 100% nie jestem pewny czy to powershift, nie znam się na tyle. Inny mechanik stwierdził, że po VIN (WF0DXXWPCDHM66470) nie jest w stanie stwierdzić i trzeba fizycznie zajrzeć do środka.
kaarol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2023, 11:23   #6
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Czy wymiana oleju w powershift może popsuć skrzynię?

Cytat:
Napisał kaarol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nny mechanik stwierdził, że po VIN (WF0DXXWPCDHM66470)
Bo to debil nie mechanik.Masz skrzynię 6f35
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2023, 12:48   #7
kaarol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2023
Model: mondeo
Silnik: 2L benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy wymiana oleju w powershift może popsuć skrzynię?

Oo dziękuję bardzo!
kaarol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 23:19   #8
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Czy wymiana oleju w powershift może popsuć skrzynię?

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaleca Ci przy tej skrzyni wymianę dynamiczną
Zaleca bo więcej zarobi na dynamicznej. W przypadku niektórych skrzyń ma sens a innych nie bardzo. Dochodzi mozliwość błędów przy wymianie więc jest jakieś tam ryzyko a warsztat pewnie jakby co to i tak się wyprze. Lepiej wymienić statycznie, najwyżej dwa razy w krótkich odstępach czasu jak olej bardzo brudny.

Cytat:
Napisał kaarol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o i teraz nie wiem, czy rzeczywiście nowy olej w skrzyni może zaszkodzić?
Zacznij od zmiany warsztatu bo skoro mechanik nie umie poznać rodzaju skrzyni to już źle o tym świadczy.

Masz zwykłego hydrokinetyka nie PS bo nie było PS w 2.0 ecoboost mk5. Przed wymianą zawsze trzeba sprawdzić jak wygląda stary olej w skrzyni. Jeśli jest zużyty można wymieniać ale jeśli jest spalony czy z brokatem to albo na odpowiedzialność właściciela albo nie wymieniać. Odpowiadając na pytanie czy wymiana może zaszkodzić skrzyni? Teoretycznie tak ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy skrzynia jest już w agonalnym stanie. Więc raczej nie u ciebie ale jak pisałem trzeba sprawdzić najpierw próbkę starego oleju. W przypadku sprawnej skrzyni wymiana oleju nie zaszkodzi a pomoże (może nie być widać różnicy jak dobrze pracowała ale będzie lepiej dla skrzyni). Ogólnie olej wymieniać co jakieś 40-60k.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2023, 07:09   #9
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Czy wymiana oleju w powershift może popsuć skrzynię?

Wiesz chociaż jaki olej zalał? pewnie zła lepkość i temu masz takie objawy... Jak tak zrobił to jak najszybciej zmień olej (i najlepiej sam dobierz!).
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.