Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2022, 12:21   #91
Jacynt
ford::beginner
 
Imię: Jac
Zarejestrowany: 25-11-2022
Skąd: Ciechanów/Płońsk
Model: Grand C max
Silnik: 1.6 Deasel
Rocznik: 2014
Postów: 23
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Jak zrobić reset BMS grand c max 2014?
Trafiłem na różne sposoby (ilości kliknięć).
Co i ile razy trzeba nacisnąć?

Jacynt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2022, 20:29   #92
kris757
ford::average
 
Avatar kris757
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: EKU
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Masz link do filmiku jak wykonać reset BMS w poście od krzys1968. Cofnij się o kilka postów. A co do mojego problemu to będąc u szwagra wymieniliśmy alternator i problem nieco się zmienił. Aby było śmieszniej chodź do śmiechu nie było po tej wymianie ładowanie początkowo było 15,2V po czym spadało do poziomu 12,8V dodatkowo zapaliła się kontrolka aku, oraz po podłączeniu kompa błąd P0113. Oczywiście pomiary miernikiem na alternatorze i baterii to samo. Zmiana aku z tym że innej pojemności też nic nie pomogła czyszczenie przewodów masowych przynajmniej tych widocznych nic nie zmieniło. Brak dalszych pomysłów spowodowało że wróciłem do starego alternatora i z powrotem do starego aku, w tym momencie znikła kontrolka aku na zegarach, prąd z powrotem wzrósł natomiast błąd P0113 został. Spędzone pół dnia nic nie pomogło w dodatku jeszcze rozmowy z znajomym elektrykiem nic nie dały a jeszcze doszedł ten błąd. Więc na drugi dzień podjechaliśmy do znajomego typowego elektryka z którym też wcześniej się komunikowaliśmy. Podłączył przyrząd pod aku który stwierdził sprawność na poziomie 75% więc wiadomo aku do wymiany no i jeszcze mówił że fordy mają inteligentne ładowanie i komputer steruje sobie kiedy ma się doładować akumulator a kiedy nie. Więc po tej akcji wiadomo nowy aku varta F17 80Ah740A rekomendowany też przez Forda. No i po wymianie aku oczywiście zrobiłem reset BMS, po tym podpięliśmy kompa i o dziwo zero błędów rowniez P0113. Po odpaleniu i obserwacji teraz sprawa ma się następująco. W początkowej fazie napięcie rośnie do 15,3-15,5v trwa to około 1 minuty max, po czym spada do 13,7-13,8v. Po dłuższej pracy napięcie wzrasta do 14,3-14,5 i przez dłuższy czas tak się utrzymuje, po czym ponownie spada do ok 13,8v. W trakcie jazdy wygląda to podobnie tak jak by rzeczywiście komputer sterował ładowaniem akumulatora. Trzyma ok 14,4v i spada do 13,8v po pewnym czasie analogicznie wzrost do 14,4v aby później spadło do 13,8v. Czyli to co powiedział elektryk. Tak więc po wymianie aku napewno już nie utrzymuje się napięcie ponad 15v, błędów też nie ma, no i to co powiedział elektryk o inteligentnym ładowaniu miało by pokrycie i chciał bym w to wierzyć że tak jest. Co o tym sądzicie bo jednak mam mieszane uczucie czy rzeczywiście problem zamknięty, czy nie do końca.

Ostatnio edytowane przez kris757 ; 08-12-2022 o 21:08
kris757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2022, 21:10   #93
Jacynt
ford::beginner
 
Imię: Jac
Zarejestrowany: 25-11-2022
Skąd: Ciechanów/Płońsk
Model: Grand C max
Silnik: 1.6 Deasel
Rocznik: 2014
Postów: 23
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Cytat:
Napisał kris757 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz link do filmiku jak wykonać reset BMS w poście od krzys1968. Cofnij się o kilka postów.
Dzieki, juz tą sekwencje probowalem. Moze po prostu klikam za wolno, dlatego nie powiodlo sie.
Jacynt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2022, 10:43   #94
kris757
ford::average
 
Avatar kris757
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: EKU
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

U mnie reset BMS działa, na załączonym zaplonie10x przeciwmgielne i 10x awaryjne. Później czekasz na mignięcie kontrolki od aku 3x, i wyłączasz zapłon. Następnie odpalasz auto.

Ostatnio edytowane przez kris757 ; 09-12-2022 o 10:46
kris757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2022, 18:36   #95
Bartek.K
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 19-10-2022
Skąd: Wieleń
Model: Ford Grand C-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

A jest sens reset BMS po przejechaniu 1tys?Aku wstawiłem nowy przed 1 tys.Zapomniałem dodać że po wymianie tego nie zrobiłem.

Ostatnio edytowane przez Bartek.K ; 09-12-2022 o 19:03
Bartek.K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2022, 18:37   #96
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Cytat:
Napisał Bartek.K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest sens
Nie ma.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.