Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2023, 14:03   #1
ptum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Kraków
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Niepokojące dźwięki z układu kierowniczego / zawieszenia?

Ehh.. się fuzja sypie powoli, ale dobrze byłoby gdyby jeszcze parę lat pociągnęła.

Ale przechodząc do tematu:

Czy możliwe by przy przebiegu 120kkm coś działo się z przekładnią, a jeśli to nie przekładnia to co innego? Mianowicie czasem podczas kręcenia kierownicą przy niskiej prędkości - podczas manewrowania na parkingach, mam wrażenie że wspomaganie słabiej działa, czasem słyszalne są odgłosy typu "trrrrr", buczenie..

U mechanika już byłem, ale to mechanik z którym muszę zakończyć znajomość moim zdaniem.

Mianowicie w październiku zeszłego roku byłem na przeglądzie w SKP, ogólnie do niczego się nie doczepili po za słabymi hamulcami na tylnej osi podczas korzystania z hamulca roboczego i nierównej ich pracy.

Jakiś czas po tej kontroli umówiłem się do nowego mechanika w pobliżu, z którym znałem się z widzenia, z niby dobrymi opiniami pierwszy raz (spec do którego jeździłem wcześniej odszedł w zeszłym roku na tamten świat).

Umówił mnie na grudzień, gdzie zgłosiłem mu uwagi z SKP odnośnie hamulców a przy okazji poleciłem skontrolować cały układ hamulcowy, zawieszenie - bo już nie wybierał i nie był taki cichy jak nówka, układ kierowniczy bo już zaczynał się opisany na początku problem, wymianę płynów i filtrów.

Potrzymał samochód dwa dni, stwierdził że zauważył z przodu że słabe tarcze hamulcowe i że mają bicie więc to na pewno będzie do zrobienia, że reszty to za bardzo nie sprawdził bo oklejone wszystko lodem i nic nie widać, przy okazji wymienił filtr powietrza / oleju / paliwa i olej który mu dostarczyłem, stwierdził też że miałem pęknięty jakiś filtr oparów paliwa przy zbiorniku i mi go posklejał - za całość policzył mi 3 stówy i kazał na wiosnę umówić się na hamulce.

W kwietniu nie czekając aż wiosna się rozkręci musiałem uderzyć do niego ponownie - bo strzeliła mi z przodu sprężyna zawieszenia. Mówię mu aby po za tą sprężyną zrobił od razu te hamulce, i przeglądnął wszystko o co go ostatnio prosiłem plus machnął wymianę płynów (hamulcowy, wspomagania, chłodniczy). Skończyło się na wymianie sprężyn z przodu (choć upewniał się dwa razy czy chcę robić parę skoro jedna jest tylko pęknięta), tarcz i klocków z przodu, z tyłu stwierdził że do wymiany były tylko szczęki, no i wymienił płyny o które go prosiłem. Stwierdził że nic więcej do roboty niema, natomiast podczas swojej jazdy próbnej nic niepokojącego ze strony układu wspomagania nie zauważył.

Natomiast ja, po odebraniu od niego samochodu po pierwsze dalej wyraźnie obserwuję niepokojące objawy z strony wspomnianego układu wspomagania, dalej mam wrażenie że auto tłucze się bardziej niż powinno - co więcej jakiś tydzień po odebraniu od niego samochodu zauważyłem lekki głuchy stukot przy końcowej fazie hamowania, i tutaj pewny nie jestem ale wydaje mi się że występuje częściej przy hamowaniu na skręconych kołach, a wczoraj podczas przejeżdżania przez progi zwalniające zauważyłem dodatkowo dość głośny stukot przy pokonywaniu progu przez tylną oś.

Tak więc pewnie może tu być coś nie tak z milionem rzeczy, ale wracając do głównej kwestii - bo to by mnie chyba mogło najmocniej szarpnąć a wolę być przygotowany... czy przekładnia może padać po 120000km? Dodatkowo ciekaw jestem w rozstrzale cenowym - wyszukując na alledrogo przekładnie do fuzji korzystając z opcji szukania po modelu samochodu wyskakują mi produkty w cenach od 300 do kilku tysięcy złotych.

ptum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2023, 15:45   #2
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Niepokojące dźwięki z układu kierowniczego / zawieszenia?

Sprężyny wymienił z łożyskami, czy bez?
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2023, 16:15   #3
ptum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Kraków
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Niepokojące dźwięki z układu kierowniczego / zawieszenia?

Na paragonie z hurtowni z częściami są tylko sprężyny więc obstawiam że same sprężyny
ptum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2023, 15:32   #4
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Niepokojące dźwięki z układu kierowniczego / zawieszenia?

No odległość można sobie gdybać, ale uważam, że padło łożysko kolumny przedniego zawieszenia. Za nim sprężyna. Nowa padnie niebawem, obstawiam, że w zimę.
Sprężyna nie obraca się razem z kolumną i wydaje dźwięki podczas kręcenia kierownicą.

Maglownicy nie dotykaj, póki diagnosta nie stwierdzi luzów (chociaż jakość BT ostatnio leci na łeb na szyję, jak wszystko w motoryzacji) albo nie zobaczysz, że płyn znika.

Szukaj dalej sensownego mechanika, bo jeśli sam nie robisz zawieszenia, to rozpisywanie się, co wymienić z tyłu, nie ma sensu.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2023, 18:28   #5
ptum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Kraków
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Niepokojące dźwięki z układu kierowniczego / zawieszenia?

Byłem właśnie dzisiaj umówić się do innego mechanika, opowiadając historię pierwsze o co zapytał to czy razem ze sprężynami zostały wymienione łożyska a gdy dowiedział się że nie to opisał odpowiednimi słowami poprzedniego mechanika. Może więc będzie dobrze...
ptum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.