Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2023, 20:49   #11
konfederator
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Transit
Silnik: 2,0 100PS
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nowsze 15" 6 x 180 mm
Czy Transity po 2000 roku 16" miały ten sam rozstaw ?
Od którego najstarszego modelu jest ten sam rozstaw ?

konfederator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2023, 11:19   #12
konfederator
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Transit
Silnik: 2,0 100PS
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jaka jest Twoja wiedza na ten temat ?
konfederator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2023, 12:49   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Czy najnowsze modele (Mk8, czyli TTG) mają nadal rozstaw 6x180 mm, tego nie wiem.
Wczesne modele Mk3 (czyli CY) w wersji sześciozpilkowej miały rozstaw 6x170 mm, potem do modelu Mk7 (TT9) wszystkie miały 6x180 mm.

Ale rozstaw szpilek to tylko część problemu, bo dochodzą różne średnice, szerokości, odsadzenia (offset czyli ET), otwory centralne i otwory pod szpilki (średnica oraz kształt otworu - pod stożkowe lub płaskie nakrętki). Kombinacji jest... mnóstwo.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-05-2023 o 13:45
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2023, 20:47   #14
konfederator
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Transit
Silnik: 2,0 100PS
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy najnowsze modele (Mk8, czyli TTG) mają nadal rozstaw 6x180 mm, tego nie wiem.
Wczesne modele Mk3 (czyli CY) w wersji sześciozpilkowej miały rozstaw 6x170 mm, potem do modelu Mk7 (TT9) wszystkie miały 6x180 mm.

Ale rozstaw szpilek to tylko część problemu, bo dochodzą różne średnice, szerokości, odsadzenia (offset czyli ET), otwory centralne i otwory pod szpilki (średnica oraz kształt otworu - pod stożkowe lub płaskie nakrętki). Kombinacji jest... mnóstwo.
Czy rozstaw szpilek jest powiązany rocznikowo/modelowo z przejściem z resorów przedniego zawieszenia na kolumny McPherson ?
konfederator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2023, 08:39   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Cytat:
Napisał konfederator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy rozstaw szpilek jest powiązany rocznikowo/modelowo z przejściem z resorów przedniego zawieszenia na kolumny McPherson ?
W Mk3 stosowano w modelach sześcioszpilkowych z przodu resory podłużne, a tylko pięcioszpilkowe miały coś w rodzaju McPhersona(sprężyna była obok amortyzatora). Od 1991 roku, kiedy wszedł model Mk4, już wszystkie modele miały te niby McPhersony, ale tylne mosty także zostały zmodernizowane, zostały poszerzone. Czyli tak jak piszesz - wtedy wszedł rozstaw szpilek 6x180 mm.
Ale aby mieć 100% pewności, trzeba by spytać Angoli na ich forum Transita. Ja próbowałem pytać w Auto-Waś, którzy robią tylko Transity od prawie 40 lat, ale nie ma tam już tych, co by mogli pamietać. Nie wiedzieli.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-05-2023 o 08:41
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.