Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2023, 17:21   #1
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Cześć wszystkim,

Mam taki problem z tranzystorem, 2.0 tdci. Otóż oddałem wtryski i pompę na regenerację. 2 z 4 wtrysków było robione, 2 były dobre, plus pompa wysokiego ciśnienia. Po założeniu, zalaniu nowego filtra i systemu auto odpaliło bez problemu, ale telepie, nie pracuję równo, czyli coś z jednym wtryskiem lub wiązką? Jest jakaś możliwość ją sprawdzić? Czy otwierać od nowa i zamienić wtryski, żeby sprawdzić czy to on. Wtryski zakodowane, zamontowane 1 od rozrządu.

Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2023, 20:52   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Zacząłbym od próby przelewowej wtryskiwaczy. Jest prosta, tania i szybka, powie od razu, czy wszystkie wtryskiwacze pracują no i przede wszystkim w jakim są stanie, czy regeneracja była prawidłowa. Każdy w miarę zdolny naprawiacz powinien mieć - w przypadku Forda tdci Delphi - zestaw do przeprowadzenia próby przelewowej.
Czy jesteś pewny, że regeneracja była przeprowadzona na oryginalnych częściach Delphi?
Czy już przejechałeś po naprawie jakiś dystans, czy tylko odpaliłeś i nim telepie? Nawet lekko nieprawidłowe kody układ Delphi jest w stanie - w ramach samoadaptacji - skorygować. Ale trzeba pewien dystans przejechać, z początku delikatnie, potem mocniej.
Prawdopodobnie wpisałeś dla regenerowanych wtrysków nowe kody, a dla nieregenerowanych ich oryginalne kody zapisane na korpusach. Wtedy silnikiem będzie na pewno telepać, bo nieregenerowane wtryski już miały dawno zmienione wartości kodów w ramach samoadaptacji sytemu - więc te stare oryginalne kody już dosyć mocno odbiegają od prawidłowych. Jeśli tak było, to trzeba pojeździć autem - czasem nawet ponad 100 km, ale delikatnie tak, by za mocno nie stukał przy dodawaniu gazu. Powoli wszystko powinno wrócić do porządku.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-06-2023 o 21:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2023, 21:35   #3
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Dziękuję za odpowiedź. Firma reklamuje się jako aso delphi, więc raczej wszystko powinno być na oryginałach. Wszystkie wtryski dostały nowe kody i tak zostały wpisane w komputer. Nie jeździłem, odpaliłem, telepał, więc nic więcej nie robiłem. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wtryski były wkładane i kodowane, 1 od strony rozrządu, dalej 2,3,4. Podejrzany jest wtrysk 2, bo po odpięciu wtyczki nic się nie zmienia, gdzie w przypadku pozostałych jest jakaś reakcja i błąd.
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2023, 08:25   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Wtryski Delphi są wyjątkowo wrażliwe na zanieczyszczenia. Mówił mi właściciel serwisu armatury dieslowskiej, że tak jak wszystkie inne wtryskiwacze montują w tekstylnych rękawiczkach, tak drzy Delphi zakładają lateksowe, bo nawet drobniutkie włoski z rękawiczek potrafią zablokować wtryskiwacz Delphi. Także przy montażu i podłączaniu przewodów paliwowych jakaś drobina brudu może się tam dostać.
Spróbuj przejechać się autem, może być, że przy zasterowaniu dużych dawek wtrysku wtryskiwacz zacznie pracować i potem na wolnych obrotach będzie coraz lepiej.
Jeśli to nie pomoże, trzeba go wyjąć i oddać do sprawdzenia na stole kontrolnym - czy i jak pracuje. Ja kiedyś miałem podobną sytuację, po podaniu dużych ciśnień na wtryskiwacz (w serwisie) zaczął pracować.
W tym całym zdarzeniu uszkodzenie wiązki elektrycznej jest najmniej prawdopodobne...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2023, 09:30   #5
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Spróbuję się przejechać najpierw. Ewentualnie zdemontuję zamienię go miejscami i wtedy pojadę sprawdzić.
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2023, 21:28   #6
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Czy ktoś orientuje się z jakim momentem powinny być dokręcone wtryski? Tak zalecił serwis od wtrysków, chociaż na wszystkich filmikach które obejrzałem nikt się tym za bardzo nie przejmował. Druga sprawa dodali podkładki i 3 na 4 wchodzą ciężko na końcówkę. Kazali je podszlifować, żeby było luźniej. Jakieś sugestie?
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2023, 13:02   #7
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Wtryski sprawdzone kolejny raz, zakładane w zakładzie, który je czyścił. Dalej klepią. Pompa daje dobre ciśnienie, a dalej nic lepiej. Na 4 i 5 w okolicach 2000obr. robi się cisza. Ale 1-3 nie ma znaczenia, klepią przy przyśpieszeniu. Jakieś sugestie? Był wymieniony rozrząd, ale wszystko było zablokowane. Ktoś ma jakiś pomysł co mogę jeszcze sprawdzić? Chwilowo jest założony nowy filtr paliwa, ale od wersji tddi. Właściwy dojdzie dziś. Może to mieć znaczenie?
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2023, 17:51   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Ile przejechałeś kilometrów po tej wymianie? Czasami trzeba przejechać nawet 100 km w różnych warunkach (tzn. miejskich) aby stukanie ucichło. Delphi CR tak ma.

Cytat:
Napisał Oleqq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga sprawa dodali podkładki i 3 na 4 wchodzą ciężko na końcówkę. Kazali je podszlifować, żeby było luźniej. Jakieś sugestie?
Mam nadzieję, że podkładki są stalowe. W Delphi nie mogą być miedziane, ale stalowe można użyć powtórnie. Jeżeli końcówki są stare, to tak może być, że wchodzą z trudem, bo może być trochę brudu. Jeżeli nowe Firmy Delphi i podkładki też - to powinny wchodzić idealnie. Jeżeli tak nie jest - to nie są to oryginały.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-06-2023 o 18:02
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2023, 15:22   #9
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Podkładki stalowe, za każdym razem zakładane nowe. Samochód został w warsztacie, dziś mieli je sprawdzać kolejny raz. Już powoli brakuję mi chęci. Oddałem do sprawdzenia prewencyjnie, przed dłuższym wyjazdem. Jeździło normalnie, gdzieś tam było słychać delikatne klepanie. Brakuje już pomysłów. Był wymieniony rozrząd, ale jeśliby przeskoczył na pompie to nie klepałby 1 wtrysk ale chyba wszystkie. Taką mają teorię.

Za pierwszym razem przejechałem 80km, za drugim razem 100, do warsztatu mam 70km, więc jazda mieszana.
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2023, 16:18   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Czy we wtryskiwaczach były zmieniane rozpylacze, czy tylko zaworki? Czy zrobiliście próbę przelewową? Wtryski mają prawidłowe przelewy? Wtryski (końcówki) nie leją? To było sprawdzane?
Można spróbować podmienić czujnik spalania stukowego...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.