Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2023, 09:05   #21
BladyPL
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-02-2023
Skąd: Radom
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95km
Rocznik: 2014
Postów: 62
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania

To na 99% nie ma nic wspólnego z tarczami i klockami. Dzwoniłem do lokalnego gościa od Fordów i jego podejrzenia to 1) pompa sprzęgła 2) docisk 3) tarcza sprzęgła

Tyle, że jak się dobierać do sprzęgła to już najlepiej wymieniać komplet z dwumasą a to już jakieś 2300-2500 PLN z robotą i na gratach od Luk'a.

BladyPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2023, 09:16   #22
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania

Jeśli to jest ten dźwięk z pierwszego posta to na 99% jest to sprzęgło.
Spróbuj je delikatnie przypalić przy ruszaniu (daj więcej gazu) i stawiam, że dźwięk zniknie na kilka dni.
W taty focusie było identycznie. W końcu przy przebiegu około 200 tysięcy strzelił docisk - puściły nity trzymające i sprzęgło całkowicie przestało działać.
Po wymianie kompletu nastała błoga cisza.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2023, 10:06   #23
BladyPL
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-02-2023
Skąd: Radom
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95km
Rocznik: 2014
Postów: 62
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania

No właśnie też się powoli przymierzam i chyba zrobię komplet, razem z kołem dwumasowym. Przebieg 258k a sprzęgło nadal oryginał.
BladyPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2023, 08:11   #24
seba197719
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-06-2023
Skąd: Sheffield
Model: Ford focus zetcek
Silnik: 1.6 diesel
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania

Czesc mialem 3 focusy z przebiegiem ok 100 tys km w kazdym ten dzwiek najczęściej na zimnym silniku po dłuższej trasie ten dzwiek znikał na parę dni ale przy jeździe w mieście powracał znowu. Teraz mamy też Volvo v40 1.6 d tutaj ten dzwiek też jest i systematycznie coraz glosniejszy też myślimy nad wymiana tarczy docisku i lozyska przebieg ok 90 tys km a nie ma żadnych oznak uszkodzenia dwumasy sprzeglo bierze prawidłowo
seba197719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2023, 08:45   #25
BladyPL
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-02-2023
Skąd: Radom
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95km
Rocznik: 2014
Postów: 62
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania

Jak już będzie wszystko na wierzchu, to przecież sprawdzą i dumasę - nie będzie luzów ani oznak uszkodzenia, to wymienisz tylko to co napisałeś i po temacie. Na kilkadziesiąt tysięcy km powinna być znowu cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BladyPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2023, 19:25   #26
mAg_Shado0w
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 23-10-2021
Skąd: Leszno
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk podczas ruszania oraz cofania

Cytat:
Napisał Piotrus9713 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 dni temu kupiłem focusa mk3 1.5tdci

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Dźwięk buczenia od 4 do 6 sekundy
Cześć, miałem dokładnie takie samo "buczenie" - jakby statek wpływał do portu włączając syrenę... Jakieś 1,5 m-ca temu wymieniłem klocki z przodu (tarcze były ok) i od tego momentu jest absolutna cisza.

Wcześniej ten dźwięk pojawiał się jedynie przy cofaniu, a raczej po tym jak ustawiałem się do prostopadłego parkowania tyłem, czyli zaczynając cofać na swoje miejsce miałem już skręcone koła. Kiedy wtedy ruszałem do tyłu, ten dźwięk się pojawiał, ale z tego co pamiętam jego nasilenie zmieniało się wraz z tym jak delikatnie operowałem hamulcem aby kontrolować samoczynne napędzanie się przy automatycznej skrzyni biegów.

Nie przy każdym takim manewrze był ten problem, ale zawsze było to po minimum kilkunastokilometrowej trasie - "na zimnym" nigdy to się nie zdarzyło.

Ostatnio edytowane przez mAg_Shado0w ; 24-07-2023 o 20:45
mAg_Shado0w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
sprzęgło



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.