Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2023, 23:46   #1
dopelover
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2021
Model: transit
Silnik: 2.5 DI
Rocznik: 1993
Postów: 21
Domyślnie Wymiana gum łącznika stabilizatora

Przy oględzinach podwozia okazało się że zgubiłem jedną z gum łącznika stabilizatora (nr 23 na załączonym rysunku), a druga się kruszy i pewnie niebawem podzieli los pierwszej. Mam już gumy, ale zastanawiam się jak to wymienić w warunkach polowych. Da się to ogarnąć samodzielnie? Trzeba zdemontować cały stabilizator czy wystarczy jedynie odpiąć łączniki od drążka? Gumy się wprasowuje, czy może da radę wcisnąć je ręcznie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Enviado desde mi RMX3081 mediante Tapatalk

dopelover jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 08:27   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wymiana gum łącznika stabilizatora

Ręcznie nie wciśniesz, z tego co pamiętam, to potrzebny jest płyn Ludwik i ciężki młotek. Gumę łącznika wymieniasz bez ruszania drążka, ale trzeba przed zdjęciem koła podnieść samochód z tej strony gdzie zmieniasz gumę, podeprzeć wahacz na odpowiednim klocku (jak najbliżej koła), z powrotem opuścić i dopiero zdjąć koło. Bez tego sprężyna zawieszenia będzie ciągnąć wahacz w dół i po odkręceniu łącznika ramię drążka wystrzeli w górę, więc potem nie założysz łącznika bez dodatkowego kombinowania, co z tym fantem zrobić.
Skoro już robisz łączniki, to jednak sprawdź gumy drążka (nr 19), jeżeli widać, że otwór w gumie jest wyrobiony, warto je zmienić - to łatwa robota, drążka nie wyjmujesz, jedyny problem może być z odkręceniem śruby 21. Ja bym kilka dni przed robotą trysnął śrubę WD40 kilka razy...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2023, 00:13   #3
dopelover
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2021
Model: transit
Silnik: 2.5 DI
Rocznik: 1993
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana gum łącznika stabilizatora

Dziękuję za odpowiedź. Jutro zabiorę się za wymianę, zobaczymy jak pójdzie. Gumy stabilizatora wymieniłem dwa lata temu, są jeszcze ok. Niestety nieszczęścia zwykle chodzą parami i tak jest też tym razem. Zauważyłem wyciek plynu z maglownicy przy wejściu kolumny do maglownicy. Sporo go tam wypływa. Ten simering który uszczelnia maglownicę jest w ogóle dostępny w handlu (6142291 FORD)? Nie mogę go nigdzie namierzyć.

Enviado desde mi RMX3081 mediante Tapatalk
dopelover jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2023, 19:08   #4
marek230482
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-01-2020
Skąd: Strzelin
Model: Transit VII
Silnik: 2,4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Odp: Wymiana gum łącznika stabilizatora

Ja wymieniałem wszystkie elementy gumowe na raz. Nie ma z tym problemu, fakt trochę trzeba posmarować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale kto smaruje ten jedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żeby stabilizator nie prężył to trzeba podnieść cały przód żeby koła zwisały i nic nie wystrzeli. Jak robisz stronami to faktycznie trzeba się trochę namęczyć.
marek230482 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2023, 19:33   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wymiana gum łącznika stabilizatora

Cytat:
Napisał dopelover Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten simering który uszczelnia maglownicę jest w ogóle dostępny w handlu (6142291 FORD)? Nie mogę go nigdzie namierzyć.
Wygląda na typowy simering 30/15/7. Np tu jest [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale obawiam się, czy współwinna nie jest tulejka łożyskująca wałek? (6149016, 86VB 3K719A3 A)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-06-2023 o 19:42
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2023, 11:19   #6
dopelover
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2021
Model: transit
Silnik: 2.5 DI
Rocznik: 1993
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana gum łącznika stabilizatora

Też obawiam się tej tulejki. Wczoraj chciałem w końcu wymienić te gumy łącznika, ale okazało się że rozpadło się łożyskowanie lewarka i nie dałem rady podnieść samochodu.

Enviado desde mi RMX3081 mediante Tapatalk
dopelover jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.