Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2016, 20:42   #11
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Odp: Rozładowywanie się akumulatora

u szwagra w Touranie robiłem test, nie pamiętam wartości dokładnie ale po 40 min wskoczyło na 0,0......
Czyli jak dwa zera z przodu to OK.

Jaki masz autoalarm. Fabryczny czy dokładany?

__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 07:10   #12
GrahamRST
ford::average
 
Avatar GrahamRST
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 22-01-2014
Skąd: Stalowa Wola
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Rozładowywanie się akumulatora

Cytat:
Napisał Kasiarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też ostatnio u siebie sprawdzałem pobór prądu i ostatecznie wyszło, że w stanie uśpienia ciągnie około 0,02 A. Czekałem dość długo z pomiarem, ponieważ do gniazda zapalniczki mam podłączoną ładowarkę nawigacji a ta (ładowarka) gaśnie po 30 min.
U mnie po 30 minutach jest 0,13 i nie mam nic podłączonego do gniazd.

Nie posiadam alarmu.

Ostatnio edytowane przez GrahamRST ; 20-03-2016 o 17:05
GrahamRST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 18:42   #13
lunek1
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-08-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1,8/ 1,9 TDI
Rocznik: 2003 fl. 2004 fl
Postów: 189
Domyślnie Odp: Rozładowywanie się akumulatora

Witam. Co prawda mój problem z aku. miałem w mondeo ale może się przyda.
Aku rozładowywał sie po nocy i nie ważne jaki nowy też.
Szukałem dość długo bez skutku.
Przyczyną był uszkodzony regulator napięcia w alternatorze.
Na pomiarach miernikiem nic nie było widać.
Pozdrawiam
lunek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2016, 09:42   #14
ford84
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Zamość
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2,8 vr
Rocznik: 1996
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rozładowywanie się akumulatora

U mnie jest to samo tylko raz sobie pobiera a raz nie, na wyłączonym i zamkniętym ciągle mi się rozładowywał aż akumulator do wymiany.
Byłem u kilku elektryków i jeden mówi że wina akumulatora, drugi że coś czerpie ale nie ciągle (ręce opadają) trzeci że nie doładowuje chociaż alternator był robiony.
Gdzie jeszcze szukać przyczyny?
Czy może być to wina jakichś przekaźników, jeśli tak to jak sprawdzić przekaźnik.
Proszę o tłumaczenie jak lajkowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
ad 1: i jaki powinien być pobór na wyłączonym przy zamkniętych drzwiach w staniu czuwania?
ford84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2016, 11:29   #15
lunek1
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-08-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1,8/ 1,9 TDI
Rocznik: 2003 fl. 2004 fl
Postów: 189
Domyślnie Odp: Rozładowywanie się akumulatora

Odlacz kabel który idzie z alternatora do akumulatora na noc i zobaczysz rano jak będzie kręcił to masz winnego. Pozdrawiam
lunek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 22:26   #16
Wihrura
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 19-01-2023
Skąd: Kraczkowa
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Ogromny pobór prądu na postoju 7-10 a

Kupiłem galaxy i mam taki problem, że rozładowuje mi akumulator. Po podpięciu miernika wyskakuje pobór 7-10a. Wyciągałem po kolei każdy bezpiecznik i nic się nie zmieniło. Gdzie mogę szukać ? Nie wyciągałem tylko tych dużych czarnych.
Wihrura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 13:42   #17
wito1978
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: Śrem
Model: FORD GALAXY
Silnik: 2.0 tdCI
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ogromny pobór prądu na postoju 7-10 a

Cześć. Miałem podobny problem. U mnie były winne uszkodzone dwa przewody w głównej wiązce która szła od skrzynki bezpieczniki za akumulator i po ścianie grodziowej na drugą strone. Były uszkodzone za pompą absu za aku. Jak zalała je woda to było zwarcie takie że w ciągu godziny aku był zero.
wito1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 06:02   #18
Wihrura
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 19-01-2023
Skąd: Kraczkowa
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ogromny pobór prądu na postoju 7-10 a

Cytat:
Napisał wito1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć. Miałem podobny problem. U mnie były winne uszkodzone dwa przewody w głównej wiązce która szła od skrzynki bezpieczniki za akumulator i po ścianie grodziowej na drugą strone. Były uszkodzone za pompą absu za aku. Jak zalała je woda to było zwarcie takie że w ciągu godziny aku był zero.
U mnie okazało się że dodatkowa nagrzewnica ciągle pobiera prąd nawet przy wyłączonym samochodzie. Dochodziło do 14 a. Całe szczęście że auto się nie spaliło. Teraz szukam przyczyny dlaczego ta nagrzewnica chodzi ciągle
Wihrura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2023, 23:15   #19
Kinematick
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: TST/LU/Oslo
Model: Ford Galaxy mk2 ghia
Silnik: 2,0 TDCi, 140 koni
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Rozładowywanie się akumulatora

Cześć Wihrura, u mnie w zasadzie identyczna sytuacja.
Fura to Galaxiak mk2, 2.0 TDCI, 2007 rok, 170k przebiegu.

Możesz podpowiedzieć coś więcej jak u Ciebie to było i czy dałeś radę zwalczyć problem?

U mnie pobór prądu:
przez pierwsze 2,5 minuty po zamknięciu centralnego to 7,5-8,5A, skacze góra dół...
potem do ok 10 minuty 6,6-6,4A waha się,
od 10 minuty 6,2-6,3 amper i tak przez godzinę, po godzinie już odłączyłem
miernik bo uznałem, że bardziej auto już nie uśnie niż do tej pory usnęło :-)

Nastepnie diagnoza co kradnie... Wyjmowałem wszystkie bezpieczniki (i nawet przekaźniki) po kolei. W komorze silnika, pod schowkiem, z tyłu przy klapie z jednej strony bezpieczniki pod trzema prostokątymi przykrywkami z drugiej dwa bezpieczniki 15A od przyczepki. Pobór prądu nie spadł ani razu do zera, momentami się podnosił do 13-17 amper az mi bezpiecznik w mierniku paliło kilka razy...

Może macie jakieś podpowiedzi co mogę spróbować zrobić?
Nie wiem czy to może mieć związek, wtryski mam parę dni po regeneracji oraz w przewodach paliwa (tych przezroczystych) są babelki powietrza w niektorych miejscach, auto szarpie na 2-3-4 biegu jak się bardzo delikatnie głaszcze gaz aby tylko nie tracić prędkości, przy mocniejszym przespieszaniu nie szarpie. Na jedynce i 6 nie szarpie. No ale zakladam ze to osobne usterki, nie maja zwiazku z elektryką...

EDIT:
Winna okazała się nagrzewnica elektryczna w konsoli między radiem a schowkiem pasażera. Trzeba zdjąć dwa plastiki, jeden tuż nad podłogą podłużny (dwa klipsy plastikowe) 9 jeden trójkątny (dwie śrubki pod pokrywą schowka pasażera i trzecia na dole przy siedzeniu). Na samym dole są dwa kable dość grube zasilające nagrzewnicę. Rozłączyłem oba i ampery z aku są już plus minus w normie.
Pierwsze 9 minut około 1,2, podskakuje do 2 amper
9-18 minuta spada do 0,3 amper
18 - 30 minut 0,11 amper, nie chcialo mi się dłużej czekać, wróciłem
po poltorej godzinie i wymarzone 0,011...

Teraz tylko pytanie czy to sama nagrzewnica siadła? Wydaje mi się, że tam nie bardzo ma co siadać, raczej jakiś czujnik albo przekaźnik daje prąd non stop mimo, że nie powinien... Walczył ktoś z tym już i chciałby się podzielić wspomnieniami? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Kinematick ; 21-11-2023 o 09:05
Kinematick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.