Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2021, 08:39   #21
To_mek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-07-2016
Skąd: Wieliczka
Model: S-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę

Spieszę z informacją o stanie BCM-ów. Po zidentyfikowaniu wyszło, że mam BCMii o symbolach 7G9T-14A073-DD, 79GT-14A073-CF, 7G9T-14A074-YC wszystkie od Mondeo z roczników 2009 2010. teraz pytanie czy będą one poprawnie działały z s-max z 2006? oraz czy zawsze trzeba kodować kluczyki i co stanie sie przy próbie uruchomienia auta bez zakodowanego BCMii do konkretnego auta?

To_mek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 09:51   #22
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę

Zawsze trzeba robić klucze.
Konfiguracja BCM pod auto również jest wymagana aby nie było błędów (czasem jej brak wstrzyma uruchomienie auta).
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 11:21   #23
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę

Cytat:
Napisał To_mek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
posiadam 2 BCMii ale bez białej obudowy i nie znam nr VIN (prezent od kumpla co kiedyś bawił się w części Forda ). Są one chyba od przedlifta bo podłączenia mają po bokach, a nie od góry. W jaki sposób sprawdzić co to za model BCMii?
Cytat:
Napisał To_mek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zidentyfikowaniu wyszło, że mam BCMii o symbolach 7G9T-14A073-DD, 79GT-14A073-CF, 7G9T-14A074-YC
Rozmnożyły ci się te moduły podczas sprawdzania?
7G9T-14A074-YC nie możesz wykorzystać.
Pozostałe dwa możesz, ale to wymaga jeszcze sprawdzenia jaki masz moduł teraz.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 18-11-2021 o 11:24
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 14:42   #24
To_mek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-07-2016
Skąd: Wieliczka
Model: S-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę

Auto mam już po zabiegu przełożenia BCMii. W końcu wybrałem 7G9T-14A073-YC ( który w poście powyżej błędnie opisałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za co przepraszam Parcha) Rzeczywiście zawsze trzeba każdy BCMii zgrać z kluczykami i to dwoma ( co ciekawe nawet oryginalny BCMii, po uprzednim zgraniu kluczyków z nowym BCMii, wymagał ponownego zgrywania ze "swoimi" kluczykami w sytuacji gdy chciałem go włożyć z powrotem) Trzeba tez pamiętać że BCMii musi zaskoczyć z komputerem sterującym silnikiem. Samo przypisanie kluczyków nie gwarantuje że auto odpali.
Śpiesze tez z informacją, że w moim przypadku nie miało znaczenia czy silnik, rocznik, i model były zgodne z moim typem, rocznikiem i silnikiem. Nowy BCMii mam od Mondeo 2010 2,2 TDCI, a jak już pisałem założyłem do S-max 2006 2,0 TDCI gdzie siedział 6G9T-14A073-AG.
Jedna rzecz tylko była nie do przejścia, a mianowicie podejrzewam że jeżeli auto dawcy posiadało bezkluczykowy system odpalania i/lub automatyczną skrzynię biegów - tak jak to miało miejsce w moim przypadku przy module - CF, nie można zestroić BCMii z kompem silnika, i samochód nie chciał połączyć się z kompem silnika nie mówiac o uruchomieniu silnika. Ciekaw jestem jakie wy macie z tym doświadczenia. Poza tym poszło sprawnie tylko koszty ( ASO Ford) trochę za duże . Podsumowując BCMii założone, ogrzewanie szyby podpięte, uruchomione i działa. Będę się bawił Forscanem z opcjami które można uruchomić w tym BCMii. Dzięki wszystkim za pomoc.
To_mek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 16:02   #25
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę

Niepotrzebne koszty ASO, można było to zrobić w tym roczniku samemu.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 16:38   #26
To_mek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-07-2016
Skąd: Wieliczka
Model: S-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niepotrzebne koszty ASO, można było to zrobić w tym roczniku samemu.
Rocznik 2006 mówisz że nie potrzeba pomocy ASO ale do kluczyków czy uruchomienia ogrzewania?
To_mek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 16:47   #27
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę

Jedno,drugie i wiele innych.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 19:27   #28
Eriz
ford::amateur
 
Imię: Eryk
Zarejestrowany: 24-08-2018
Skąd: Gorzów
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę

mam s -max_a z modułem BG9T-14A073 AH
VIN wfosxxgbwsby38328
z jakim numerami moduł można zastosować zamiennie.
Eriz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 23:14   #29
Vito2m
ford::average
 
Imię: Miroslaw
Zarejestrowany: 04-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: Ford S max
Silnik: 2,0 l 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę

Moduly na przedostatnia litere B, C, D , ostatnia C jest przyszlosciowa , mozna dolozyc TPMS , wszystkie z tymi koncowkami beda lepsze od tego modulu co posiadasz obecnie , Wymina modulu wiaze sie z konfiguracja nowego modulu , oraz wgraniem kluczy ,Ostatnie litery w numerze numeru nie maja znaczenia , to jest rok produkcji

Ostatnio edytowane przez Vito2m ; 13-01-2022 o 23:20
Vito2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2022, 12:03   #30
To_mek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-07-2016
Skąd: Wieliczka
Model: S-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę

Witajcie będzie trochę długo ale i temat nie jest prosty i oczywisty. Poniżej opisuję zabiegi które warto zrobić w procesie wymiany BCMii.
Zawsze należy sprawdzić z jakiego auta pochodzi a dokładnie co dane BCMii obsługiwało w tamtym samochodzie wiec po nr VIN wyposażenie i funkcje. Zabieg ten odpowie na pytanie co na pewno owy BCMii obsłuży. Przy okazji prawdą jest to, że im wyższa alfabetycznie przedostatnia literka w oznaczeniu BCMii tym więcej funkcji obsłuży. (tu trzeba jednak pamiętać ze wasze BCMii może mieć w menu np. ogrzewanie przedniej szyby ale tylko programowo, bo tak jak było w moim przypadku, fizycznie nie istniał pin odpowiadający za sygnał sterowania przekaźnikiem szyby, wiec tu na pewno przyda sie schemat z OTISa i sprawdzenie czy dany pin istnieje).
Kolejna rzecz która zawsze wymagana jest przy wymianie "nie grzebanego" BCMii to zgranie z kluczykami. Generalnie problem tkwi w tym że BCMii ma do siebie przypisany komplet kluczyków (zawsze dwa nie jeden) i takie BCMii należy jeszcze skomunikować z modułem sterownia silnikiem. Czyli inaczej dopiero jako konkretny BCMii z połączonymi konkretnymi kluczykami będzie mógł "dogadać się" z konkretnym modułem silnika. ( mówie to z własnego doświadczenia gdyż po dodaniu starych kluczyków do nowego BCMii i potem na powrót włożeniu starego oryginalnego BCMii moduły BCMii i silnika się nie dogadały i nie mogłem uruchomić silnika, a wszystko minęło po procedurze dogrania starych kluczyków do starego BCMii i ponownym zgraniu z modułęm silnika)
Spieszę też poinformować, że nie ma znaczenia przy wymianie BCMii czy nowe BCMii pochodziło z pojazdu mondeo, s-max, galaxy ( jeżeli tylko oczywiście zgadzały się fizyczne ich postaci ) jak rózniez nie ma znaczenia jaki silnik był zamontowany u dawcy: pojemność, rodzaj paliwa itd. Tak więc pełna dowolność
Jest jednak rzecz na którą należy zwrócić uwagę: jeżeli do danego S-maxa- skrzynia manualna, uruchamiany z kluczyka, wkładałem BCMii od samochodu z automatyczna skrzynia biegów i z bez kluczykowym systemem uruchamiania za cholerę nie udało się pomimo dogrania kluczyków itd uruchomić auta. Wniosek koleżki z serwisu jest taki, że auto nie widziało pozycji P skrzyni automatycznej oraz że immobiliser nie mógł skomunikować się z przyciskiem uruchamiana pojazdu , a jak już pisałem wyżej ani jednego ani drugiego u mnie nie ma.

Ja swoje zabiegi robiłem w ASO Forda więc nie będę się wypowiadał za zabiegi robione przez fachowców z klonami, ale z tego co wiem, procedury są te same jedynie oni muszą wykupić płatny dostęp do bazy forda .
To_mek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.