Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2017, 13:00   #11
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Głosniki w przednich drzwiach

Cytat:
Napisał FonszLudozjad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem tzn. Jak kupię uniwersalne dystanse z MDF na 16.5 cm, to głośnik nie będzie za głęboko osadzony? Tak aby nie dotykał szyby, ani danych innych elementów.
Zależy od głośnika. Taki o głębokości do ~7cm na pewno wejdzie.

slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2017, 01:56   #12
lukasz3k
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-01-2013
Skąd: Gliwice
Model: Fiesta MK7 Focus MK3
Silnik: 1,4Pb 1,5EB
Rocznik: 2012 2016
Postów: 62
Domyślnie Odp: Głosniki w przednich drzwiach

Na youtube bez problemu znajdziesz filmik nt przerobienia oryginalnego głośnika, który i tak Ci zostanie, na dystans pod głośnik fi 165. Cała zabawa polega na wyrwaniu membrany, wycięciu magnesu, żeberek i dolutowaniu przewodów. Nie ma problemów z kolizją szyba-głośnik oraz odstępem między głośnikiem a poszyciem drzwi od strony kabiny. Dla stuprocentowej pewności porównaj głębokość nowego głośnika z starym. W moim przypadku (pioneer) głębokość była praktycznie taka sama. Dostępne są także dystanse z plastiku, nie spotkałem się z dystansem mdf do fiesty siódemki.
lukasz3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2017, 10:46   #13
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Głosniki w przednich drzwiach

Cytat:
Napisał lukasz3k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dostępne są także dystanse z plastiku, nie spotkałem się z dystansem mdf do fiesty siódemki.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie istnieją dystanse pod konkretny model auta, nie wprowadzaj w błąd. Dystanse kupuje się tylko pod konkretny rozmiar głośnika i zwykle samemu trzeba otwory montażowe pod oryginalne mocowanie głośników wykonać wiertarką. Plastikowe dystanse nie są polecane z uwagi na drgania jakie mogą wywołać/słabą izolację akustyczną.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2017, 14:56   #14
lukasz3k
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-01-2013
Skąd: Gliwice
Model: Fiesta MK7 Focus MK3
Silnik: 1,4Pb 1,5EB
Rocznik: 2012 2016
Postów: 62
Domyślnie Odp: Głosniki w przednich drzwiach

U siebie montowałem na plastikowych dystansach bez żadnych przeróbek i wierceń, więc chyba jednak istnieją. Jedynie otwory mocujące dystans do drzwi były delikatnie nie w podziałce. Dystans ma dokładnie takie same wymiary jak fabryczny głośnik. Ktoś chce się bawić w docinanie dystansu uniwersalnego z mdf ? Czemu nie.
lukasz3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2017, 15:37   #15
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Głosniki w przednich drzwiach

Cytat:
Napisał lukasz3k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś chce się bawić w docinanie dystansu uniwersalnego z mdf ? Czemu nie.
Można coś zrobić dobrze, albo na odwal się. A potem będą posty "gdy słucham głośno muzyki, to mi trzeszczy plastik/ głośnik wpada w rezonans", lub podobne problemy.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 01:48   #16
lukasz3k
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-01-2013
Skąd: Gliwice
Model: Fiesta MK7 Focus MK3
Silnik: 1,4Pb 1,5EB
Rocznik: 2012 2016
Postów: 62
Domyślnie Odp: Głosniki w przednich drzwiach

Trzeszczeć to zaczął fabryczny głośnik co zadecydowało o update fabryki na coś normalnego. Przy odrobinie staranności montażu nic nie ma prawa mieć luzów i brzęczeć dlatego też nie rozumiem Twoich, Sławomirze, aluzji. W tak budżetowym samochodzie, przy głośnym słuchaniu muzyki i tak brzęczeć będzie szereg innych elementów, jak choćby tablice rejestracyjne czy drobiazgi w schowkach.
Wyciszenie drzwi / podłogi / bagażnika / dachu /ściany grodziowej z całą pewnością da bardzo dobry efekt, ale tak można bawić się bez końca.
Podejrzewam, że ucho "zwykłego śmiertelnika" jeżdżącego Fiestą na co dzień nie wychwyci różnicy w brzmieniu między dystansem mdf a plastikowym
A w naszej dyskusji nie doszliśmy jeszcze to tweeterów.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukasz3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 10:55   #17
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Głosniki w przednich drzwiach

Cytat:
Napisał lukasz3k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy odrobinie staranności montażu nic nie ma prawa mieć luzów i brzęczeć dlatego też nie rozumiem Twoich, Sławomirze, aluzji.
Ok, poszukaj sam w Google różnic jak nie wierzysz.

Cytat:
W tak budżetowym samochodzie, przy głośnym słuchaniu muzyki i tak brzęczeć będzie szereg innych elementów, jak choćby tablice rejestracyjne czy drobiazgi w schowkach.
Twój Foucus mk3 auto budżetowe? To co ja mam napisać ze swoja Fiestą mk6? Mi nic nie trzeszczy.A mam wzmacniacz na pokładzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Wyciszenie drzwi / podłogi / bagażnika / dachu /ściany grodziowej z całą pewnością da bardzo dobry efekt, ale tak można bawić się bez końca.
Ja się w tym roku bawiłem, auto od A do Z wygłuszyłem samodzielnie w lecie i efekty są doskonałe w porównaniu z tym co było przed i po:
Potem robiłem pomiary: https://images81.fotosik.pl/854/90d93bbd303bed4b.jpg
Cytat:
Podejrzewam, że ucho "zwykłego śmiertelnika" jeżdżącego Fiestą na co dzień nie wychwyci różnicy w brzmieniu między dystansem mdf a plastikowym
Nie chodzi o brzmienie samego głośnika, tylko o wytłumienie ruchu głośnika.
Cytat:
A w naszej dyskusji nie doszliśmy jeszcze to tweeterów.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hehe, mnie to czeka wiosną. Zakładam w Fieście Hertze MPK-165.3.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 23:09   #18
lukasz3k
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-01-2013
Skąd: Gliwice
Model: Fiesta MK7 Focus MK3
Silnik: 1,4Pb 1,5EB
Rocznik: 2012 2016
Postów: 62
Domyślnie Odp: Głosniki w przednich drzwiach

Naszą fiestę siódemkę i focusa trójkę jak najbardziej uważam za autka budżetowe, zakupione z pełną premedytacją jako fabrycznie nowe, dające kupę frajdy w codziennej eksploatacji. Do tego dochodzi jeszcze głupie ludzkie przyzwyczajenie, Fordami jeździmy od około 12 lat.
Moja modernizacja systemu car audio kosztowała nas około 350 PLN za głośniki i dystanse i dwa popołudnia pracy.
Nie jestem w stanie podważyć Twojego sukcesu w walce z decybelami w Fieście MK6, a wymiana tweeterów, o której piszesz, z całą pewnością pozwoli otrzeć Ci się o Doskonałość. Ja, pisząc o głośnikach wysoko tonowych, miałem na myśli tylko ich fizyczny montaż w plastiku obok klamki po demontażu fabrycznego gwizdka.
Jednak, w moim szatańsko-ekonomicznym toku myślenia, dziesięcioletnia (szacunkowo) Fiesta dalej pozostanie dziesięcioletnią Fiestą, tylko cichą w środku, przy całej mojej sympatii do tego modelu. Myślałem kiedyś nawet o jej zakupie, ale stanęło na wyprzedaży rocznika 2012.
Myślę, że w naszej inspirującej konwersacji, pomogliśmy Adamowi, autorowi tego tematu, we wszystkich kwestiach, o które pytał. Wszystko zależy od tego jaki chce osiągnąć efekt, jakim nakładem pracy, jakim nakładem kosztów. Życie jest sztuką wyborów.
Idea poprawienia fabryki jest jak najbardziej słuszna, do wszelkich prac polecam ciepły słoneczny dzień lub ogrzewany garaż.

Temat do zamknięcia.
lukasz3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 14:55   #19
Kruszon91
ford::average
 
Avatar Kruszon91
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Nowe głośniki przednie

Witam,
W mojej fiescie jest podstawowe radio, bez bluetootha, ostatnimi czasy zacząc mi charczeć głośnik w prawych drzwiach przednich, dlatego też na wiosne bede sie zbierac za wymiane włośników z przodu samochodu. Tutaj pytanie do Was jekiego rozmiaru są glosniki w tym aucie (może ktos juz zaglądał tam) i jakie polecacie, zaznaczam nie jestem jakimś wymagającym słuchaczem, naprawde takie glosniki jak sa w standardzie mi wystarczą.
Kruszon91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 15:43   #20
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowe głośniki przednie

165mm zintegrowane z dystansem plastikowym.
Jak standard Ci wystarcza, to kup ori używki Sony z alle po ok 50zł/szt. Wyjdzie najtaniej i jeszcze lepiej zagra. Są chyba 3x cięższe od tych papierowych. Na tył możesz wtedy założyć współosiowe i dostaniesz wysokotonowca dodatkowo.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.