Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2022, 23:22   #1
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Doposażenie w czujnik zmierzchu/deszczu

Hej,
próbował ktoś może doposażyć swojego Fusiona po FL o czujnik zmierzchu oraz deszczu? Moja Fuzja ma piny w module komfortu, więc to kwestia dokupienia czujnika oraz doprowadzenia odpowiedniej wiązki (+aktywowanie opcji w GEM).

Tylko mam teraz rozkmine - czy trzeba do tej operacji wymieniać szybę przednią? Czy osłona zakrywająca czujniki wymaga wymiany luterka na inne?

Jeśli ktoś przerabiał temat - prosiłbym o podzielenie się informacjami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 07:00   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,451
Domyślnie Odp: Doposażenie Fusiona o czujnik zmierzchu/deszczu

Teoretycznie szyba do wymiany. Robiłem kilka takich modów bez wymiany szyby, wyspę można namalować lub nakleić z folii. Podstawę czujnika przykleja się na klej do lusterek.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 19:27   #3
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Doposażenie w czujnik zmierzchu/deszczu

Cytat:
Napisał XFrostPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja Fuzja ma piny w module komfortu, więc to kwestia dokupienia czujnika oraz doprowadzenia odpowiedniej wiązki (+aktywowanie opcji w GEM).
Jeśli chodzi o czujnik deszczu to jeszcze sprawdź czy masz odpowiednią manetkę wycieraczek. Były różne instalowane, musi być z opcjami przerywacza 1-6, gdzie 6 to najmniejsza czułość czujnika deszczu, a 1 - największa.
Widziałem już Fusion/Fiestę z opcjami przerywacza 1-3, albo bez opcji regulacji.

Czujnik zmierzchu wymaga więcej zachodu by działało. Wymieniasz jeszcze włącznik świateł na taki co ma opcję "AUTO", dodajesz przekaźnik świateł automatycznych i zaślepiasz jednego z czujników (by automat palił światła 24h/dobę, no chyba że masz dzienne) i też aktywujesz opcję.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 22:11   #4
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Odp: Doposażenie w czujnik zmierzchu/deszczu

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o czujnik deszczu to jeszcze sprawdź czy masz odpowiednią manetkę wycieraczek. Były różne instalowane, musi być z opcjami przerywacza 1-6, gdzie 6 to najmniejsza czułość czujnika deszczu, a 1 - największa.
Widziałem już Fusion/Fiestę z opcjami przerywacza 1-3, albo bez opcji regulacji.

Czujnik zmierzchu wymaga więcej zachodu by działało. Wymieniasz jeszcze włącznik świateł na taki co ma opcję "AUTO", dodajesz przekaźnik świateł automatycznych i zaślepiasz jednego z czujników (by automat palił światła 24h/dobę, no chyba że masz dzienne) i też aktywujesz opcję.
Mam manetkę z opcjami 1-6 oraz przekaźnik świateł z opcją AUTO (kupowałem z C-Maxa bodajże bo robiłem regulację jasności deski), więc brakuje mi tylko czujnika + wiązki. O ile z czujnikiem nie ma problemu, tak nie wiem skąd taką wiązkę dostać... może ktoś się orientuje chociaż jaki to ma numer części?
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2022, 09:47   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Doposażenie w czujnik zmierzchu/deszczu

Cytat:
Napisał XFrostPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem skąd taką wiązkę dostać... może ktoś się orientuje chociaż jaki to ma numer części?
Tylko i wyłącznie szroty lub jak ktoś wysprzedaje części z demontowanego auta.
Fusion czy Fiesta - masz większe pole manewru.
Najprościej samemu zrobić brakującą wiązkę.
Co gdzie i jak to masz schematy:
https://fiesta-mk6.pl/in/schematy/fi...tomatyczne.jpg
https://fiesta-mk6.pl/in/schematy/cz...fiesta-mk6.jpg

Są dla Fiesty i Fusiona również.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 10:22   #6
MaRo88PL
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-01-2022
Skąd: Bełchatów / Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Doposażenie w czujnik zmierzchu/deszczu

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i zaślepiasz jednego z czujników
Posiada kolega może sprawdzone sposoby na zaślepienie czujnika świateł i który to z nich dokładnie.
Mam Fuzję z fabrycznie zamontowanym, ale niestety przy naszych przepisach opcja AUTO świateł nic mi nie daje, więc chciałbym aby zapalała ona je po prostu przy załączeniu silnika.
MaRo88PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 15:38   #7
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Doposażenie w czujnik zmierzchu/deszczu

Cytat:
Napisał MaRo88PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posiada kolega może sprawdzone sposoby na zaślepienie czujnika świateł i który to z nich dokładnie.
Mam Fuzję z fabrycznie zamontowanym, ale niestety przy naszych przepisach opcja AUTO świateł nic mi nie daje, więc chciałbym aby zapalała ona je po prostu przy załączeniu silnika.
Po prostu jakiś czas temu pytałem o tę rzecz tutaj na forum, bo jak użyjesz wyszukiwarki, to dowiesz się, że to dość powszechna metoda. Sam się do tego przymierzam dopiero by jeden z nich zaślepiać.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2023, 00:53   #8
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Odp: Doposażenie w czujnik zmierzchu/deszczu

Odkopuję temat bo chcę się w końcu za niego wziąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mógłby ktoś, kto posiada Fusiona z takowym czujnikiem zerknąć na podsufitkę i na oznaczenia na wiązce (nie daleko podłączenia do czujnika powinno być) i podesłać fotkę? Poszukam za oryginalną.

Niestety zauważyłem że nie każdy Fusion/Fiesta takowe oznaczenia na wiązkach ma... Ale jakby komuś się chciało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.