Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2022, 22:30   #1
Squesher
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2022
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Wilgotne powietrze z nawiewów przy włączonej klimatyzacji

Jako, że jestem tu nowy to na wstępie chciałbym się przywitać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przychodzę do was z problemem, który pojawił się z 2 miesiące temu w moim Focusie. W skrócie, oddałem auto do mechanika na standardową wymianę filtrów (oleju/paliwa/powietrza, kabinowy), oleju oraz ozonowanie. Wróciłem autem do domu, następnie wyjechaliśmy na tygodniowy urlop - po powrocie zwróciłem uwagę, że z klimatyzacji w pewnym momencie zaczyna lecieć bardzo wilgotne powietrze - na tyle, że po chwili zaczynają od środka parować okna.

Pojeździłem z tydzień czy dwa myśląc, że być może to jakaś chwilowa awaria i 'samo się naprawi'. Niestety problem się powtarzał - przy włączonej klimatyzacji pojawiał się charakterystyczny syk z nawiewu i w tym momencie czuć był wilgoć, ALE - problem nie występuje jeśli auto jedzie szybciej niż te 30/40km/h. Jadąc autostradą ~120km/h przez ponad 1.5h z włączoną klimą problemu nie ma. Natomiast bez włączonej klimy, z samym nawiewem, niezależnie od prędkości poruszania, wilgoć nie występuje.

Odstawiłem auto do mechanika, nadmieniłem, że być może to coś związanego z wymianą filtrów (filtr kabinowy?), bo problem pojawił się zaraz po tym, ale wykluczył taką opcję i postawił na brak czynnika. Czynnika faktycznie brakowało ok 250g (nabijany był z 1.5-2 lata wcześniej). Klima została nabita z kontrastem, sprawdzona czy nie ma wycieków, sprawdzone też zostały odpływy - drożne. Wyjechałem od mechanika i po 5 minutach jazdy to samo - syk i wilgotne powietrze z nawiewów.

Pojeździłem z mięsiąc według zaleceń i wróciłem, żeby sprawdzić czy czynnik z kontrastem gdzieś nie wyciekł. Niestety, nie znaleziono żadnych nieszczelności, czynnika ubyło ok. 20g. Finalnie dostałem numer do kogoś kto zajmuje się bardziej samym układem klimatyzacji i może dokładniej sprawdzić czy wycieku faktycznie nie ma, ale chciałem najpierw podpytać się na forum czy może ktoś miał podobną sytuację i wie gdzie/czego szukać, bo osobiście nie jestem już w pełni przekonany czy problemem faktycznie jest sam wyciek.

Nie wiem też na ile ma tutaj wpływ sama pogoda, ale mam wrażenie, że problem nasila się kiedy jest nieco bardziej wilgotno na zewnątrz, nie musi być ulewy, ale choćby zwykła mżawka.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam,
Michał

Squesher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , nawiew


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.