Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2023, 13:43   #21
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Jak zmienić aktywność napięcia w gnieździe zapalniczki

Jak już napisałem wcześniej,w Kudze MK2 również można.
Chociaż wyszło to przy okazji robienia innych zmian w aucie.

W tej chwili ustawiłem na 90sec i działa.
Stan Aku wg BMS to 89%, więc nie jest to "forma oszczędzania" tylko działanie zgodne z ustawieniami.


Ostatnio edytowane przez Antej ; 14-05-2023 o 13:47
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2023, 21:02   #22
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Jak zmienić aktywność napięcia w gnieździe zapalniczki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wątek jako żywo przypomina "rozmowę ślepego z głuchym o wystawie w galerii sztuki...".
No dokładnie, szczególnie jeżeli ktoś jest pierwszy do udzielania protekcjonalnych połajanek, a sam nie umie czytać ze zrozumieniem. Miałem na myśli ustawienia rejestratora jazdy, by nie przechodził w stan uśpienia, gdy wykryje brak ruchu. Jakie znaczenie ma tu model auta? Żadne. Polecam zapoznać się z opisem problemu z pierwszego i drugiego posta autora. Wystarczy wyłączyć tę funkcję w rejestratorze, bo gniazdo zapalniczki samo się po pewnym czasie wyłączy. Wprawdzie można kombinować ze skracaniem czasu wyłączenia zasilania w gnieździe zapalniczki, ale nie ma to sensu.

Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 14-05-2023 o 21:11
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2023, 07:38   #23
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Jak zmienić aktywność napięcia w gnieździe zapalniczki

Trochę nie rozumiem całego kombinowania, nie prościej kupić za parę złotych zasilacz do kamerki, podłączyć się "złodziejkami" pod bezpieczniki, ustawić próg napięciowy do wyłączenia zasilacza, wszystko schować pod tapicerką i zapomnieć o temacie?
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2023, 14:36   #24
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Jak zmienić aktywność napięcia w gnieździe zapalniczki

wydłużyć/wyłączyć w ustawieniach.[/QUOTE]

Cytat:
Napisał Farfocel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dokładnie, szczególnie jeżeli ktoś jest pierwszy do udzielania protekcjonalnych połajanek, a sam nie umie czytać ze zrozumieniem....
Aby "umieć czytać ze zrozumieniem" najpierw piszący "musi umieć pisać choć z odrobiną precyzji"...
Niech szanowny Kolega jeszcze ze trzy razy przeczyta co sam napisał - w tekście a nie w swojej głowie - i odpowie na pytanie "w którym miejscu użyto słowa "rejestrator" w kontekście tego "trybu uśpienia". Tytuł wątku o gnieździe zapalniczki i w aucie też "włącza się tryb uśpienia"...
Więc dopóki "telepatia ciągle w powijakach" to umiejętność czytania będzie zawsze wtórna w stosunku do umiejętności (w miarę zrozumiałego...) pisania.
EOT w sprawie Kolegi.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już napisałem wcześniej,w Kudze MK2 również można.
...
A co do "w Kudze też można" to warto może "tak trochę bardziej precyzyjnie?
W Kudze MK2 to się ustawia czas przejścia "w stan uśpienia" (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) - czyli czas po jakim załącza się "system oszczędzania akumulatora". W tym m.in. zgaszenia (definitywnego...) lampek oświetlenia wnętrza... Jak napisałem (precyzyjnie...) wcześniej - nie ma tu parametru zarządzania samym czasem działania gniazd zapalniczki - jak to mamy w nowszych autach.
Mnie na przykład nie odspowiada manipulowanie czasem załączenia systemu ochrony aku - bo potrafi (przy owych krótkich czasach) być strasznie irytujące jak gaśnie oświetlenie jak się coś w aucie robi.
To, ze "przy okazji" włączenia systemu oszczędzania wyłączy się zasilanie gniazda zapalniczki - to oczywiste, bo w Kudze MK2 gniazda owe są podpięte do tego systemu.

Sens takiego skracania czasu w Kudze MK2 jest dość dokładnie żaden - bo maksymalny czas "przejścia w stan uśpienia" wynosi 30minut i jest nijak nieistotny (w przypadku zasilania rejestratora z gniazda zapalniczki) dla żywotności czy też stanu naładowania aku.

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... wszystko schować pod tapicerką i zapomnieć o temacie?
Tak to się robi "normalnie", ale to rzadki sposób podejścia do tematu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-05-2023 o 14:41
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2023, 20:22   #25
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Jak zmienić aktywność napięcia w gnieździe zapalniczki

Panowie jeszcze raz dziękuję za wszelkie porady. Póki co O wyborze opcji i efekcie operacji naturalnie poinformuję ale póki c o samochód czeka na termin w warsztacie bo roztargniona kobieta wjechała mu w tył demolując sporą jego część. Pozdrawiam
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2023, 15:19   #26
RoManEk
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 03-06-2023
Skąd: Marzysz
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak zmienić aktywność napięcia w gnieździe zapalniczki

Przerabiałem temat ciągłego zasilania zapalniczki w 2 autach. Najlepsze rozwiązanie to wpięcie się zasilaniem kamery w oświetlenie sufitowe , ono zawsze wyłącza się po określonym czasie. Kabel jest wtedy krotki i łatwo go schować.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
RoManEk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2023, 15:38   #27
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Jak zmienić aktywność napięcia w gnieździe zapalniczki

Cytat:
Napisał RoManEk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepsze rozwiązanie to wpięcie się zasilaniem kamery w oświetlenie sufitowe
Tyle że w nowszych fordach to się nie sprawdza.
Np. w Turneo z 2023r.

W Kudze MK2 może jeszcze zadziałać,ale nie musi.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2023, 16:10   #28
RoManEk
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 03-06-2023
Skąd: Marzysz
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak zmienić aktywność napięcia w gnieździe zapalniczki

Miałem w Fokusie z 2018 roku.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
RoManEk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2023, 15:40   #29
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Jak zmienić aktywność napięcia w gnieździe zapalniczki

Dziwne u mnie w kudze Mk2 2019r nie usypia gniazda zapalniczki mam podłączoną ładowarkę indukcyjną i dioda pali się cały czas nawet po 24h oczywiście widzę przez szybę nie otwierając drzwi czy jest to tak ustawione czy gdzieś muszę zmienić forscanem


takie coś znalazłem w instrukcji
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20230714_170435.jpg (97.1 KB, 35 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Jacek,heser ; 14-07-2023 o 16:23
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2023, 14:28   #30
MisiekK
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jak zmienić aktywność napięcia w gnieździe zapalniczki

Cytat:
Napisał RoManEk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepsze rozwiązanie to wpięcie się zasilaniem kamery w oświetlenie sufitowe , ono zawsze wyłącza się po określonym czasie. Kabel jest wtedy krotki i łatwo go schować.
Podepnę się do wątku. Próbuję w Kuga 2 podłączyć zasilanie rejestratora do oświetlenia. Dziś montując pilota bramy znalazłem przy schowku na okulary (bez lampek) mikrofon i nieużywane złącze prawdopodobnie światło. Tyle że po wł zapłonu jest na nim 10,3V. No i przewody są bardzo cienkie. Może ktoś robił coś takiego i może podpowiedzieć?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230715_141531266.jpg (79.9 KB, 35 wyświetleń)
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.