Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2020, 21:14   #71
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: wymiana lamp soczewkowych na Dynamic Full LED

Witam.

Przeczytałem cały post co do wymiany normalnych lamp na Full LED i okazuje się że różnie to bywa z cała procedura wymiany na Full LED.

Nie ukrywam że sam nad tym się zastanawiam i w tym momencie analizuję procedurę całego przedsięwzięcia.

Ale jak widzę to okazuje się że w różnych wersjach aut są różne wiązki zależne od uposażenia i typu zwykłych lamp z LED dziennymi bo nie zawsze są takie same i wymagające dokładania brakujących kabli z pinami lub wymianą całych wiązek.

Ja zastanawiam się na wersją trochę na skróty gdyż w tym momencie nie mam dostępu do kompa itd.ale mam okazję kupić lampy Full LED a mianowicie nad samą wymianą lamp na Full LED i zamianą pinów 2-5 aby działały długie i aby jak to ktoś już wspomniał wcześniej w poście aby cieszyć się jakością świateł LED a w późniejszym czasie na dołożeniu HCM, czujników poziomowania, wiązek i programowanie BCM i aby w pełni wykorzystać możliwości lamp Full LED.

Zastanawiam się tylko czy faktycznie sama wymiana przejdzie u mnie bo muszę pierw sprawdzić jak pełną mam wiązkę do lamp. i czy faktycznie wymieniając zwykłe lampy ale z LED dziennymi jakie ja mam nie trzeba będzie nic kodować w BCM aby działały te światła. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I czy światła w takim przypadku działają ?
Z góry dziękuję za wszelkie komentarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 21:42   #72
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: wymiana lamp soczewkowych na Dynamic Full LED

w mondeo mk5 nic nie trzeba dokładać aby działały długie po wymianie żarówka -> full LED (tylko kodowanie)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 21:47   #73
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: wymiana lamp soczewkowych na Dynamic Full LED

Rozumie Ciebie co do Mondeo ale czy to dotyczy się również S-max-a ? bo w poście jest info o obowiązkowej zamianie pinów 2-5 w instalacji do lampy.

A bez kodowania jaka opcja zostaje ? bo jest info w poście że jeżeli wymianiane lampy są nowsze z led dziennymi to bez kodowania powinno działać jedynie do zmiany te piny.

Ostatnio edytowane przez Didus ; 03-02-2020 o 21:52
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 19:58   #74
Alfred90
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-07-2019
Skąd: Darmstadt
Model: Ford s max
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: wymiana lamp soczewkowych na Dynamic Full LED

Kodować i tak musisz ponieważ jak zmienisz lampy na led po odpaleniu samochodu światła przestaną świecić. Kierunkowskazy teraz musisz zakodować bo kontrolka będzie migała szybko.
Alfred90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 21:45   #75
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: wymiana lamp soczewkowych na Dynamic Full LED

Czyli jak rozumie bez zmiany ustawień przez kompa nie ma możliwości aby lampy działały po części prawidłowo ( oczywiście pomijając dodatkowe opcje poza świeceniem ) czyli kierunkowskazy, długie, krótkie ( po zamianie ponów 2-5) i led dzienne...?

Bo jak czytam wcześniej to napisane jest wyraźnie że wystarczy tylko lampy zmienić i już działają podstawowe funkcje a ze zamianą pinów również krótkie.

Oczadzieć można jak nie spójne są te informacje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znalazłem kogoś niedaleko kto ma interface STN1170 ELM327 v3 Diagnoza OBD2 MS-CAN Ford
I teraz pytanie czy można tym włączyć co trzeba aby lampy działały ? którym programem i jak ?

Z góry dziękuje !.

Choć wiem że nie jeden forumowicz chętnie by napisała szukaj sobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale może chociaż link...

A jak się okazuje często człowiek się naczyta, naczyta a potem się okazuje że ktoś coś nie dopowiedział i już jest zonk, dlatego wole być pewien.

PS.

Ja już kiedyś miałem temat wymiany lamp na LED ale jakoś temat umarł i nik nic więcej nie napisał.

Ostatnio edytowane przez Didus ; 05-02-2020 o 21:51
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 09:56   #76
Alfred90
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-07-2019
Skąd: Darmstadt
Model: Ford s max
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: wymiana lamp soczewkowych na Dynamic Full LED

U mnie po zamianie lamp działały tylko dzienne i światła krótkie. Po odpaleniu silnika światła krótkie po paru sekundach gasły ( trzeba przeprogramować BCM). Długie światła musisz przepinować i będą działały. A co do tego urządzenia co chcesz programować nie mam pojęcia.
Alfred90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 10:55   #77
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: wymiana lamp soczewkowych na Dynamic Full LED

Chciałbym właśnie zmienić te ustawienia w BCM aby te światła krótkie które gasną po odpaleniu auta jak dobrze zrozumiałem działały normalnie i nie gasły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 11:29   #78
Alfred90
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-07-2019
Skąd: Darmstadt
Model: Ford s max
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: wymiana lamp soczewkowych na Dynamic Full LED

Jak się nie mylę to jest to ten parametr 726-26-02 xxxx xxxX xxxx*
Tam gdzie duży x wpisz 1
U niektórych jak czytałem działały na 2 u innych 0.
U mnie s- max titanium 2015 działają na 1
Musisz próbować

Ostatnio edytowane przez Alfred90 ; 06-02-2020 o 11:32
Alfred90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 11:47   #79
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: wymiana lamp soczewkowych na Dynamic Full LED

No i to rozumie, pytanie i rzeczowa odpowiedź.
I z góry dziękuję za pomoc i jak tylko sprawdzę to napiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A że tak dopytam to czy nie trzeba nigdzie więcej nic zmienić informacji odnośnie tego że lampy są Full LED a nie soczewki H7 lub tym podobne ?

No i wspomniałeś również że trzeba również zmienić coś programowo donośnie kierunkowskazów ? czy zmiana tej jednej pozycji którą podałeś rozwiązuje oba problemy ?

Ostatnio edytowane przez Didus ; 06-02-2020 o 11:55
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 16:13   #80
Alfred90
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-07-2019
Skąd: Darmstadt
Model: Ford s max
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: wymiana lamp soczewkowych na Dynamic Full LED

Wykrywanie przepalonej zarowki kierunków

726-27-01 xXxx xxxx xxxx

Tam gdzie duży X wpisz 0
Podejrzewam ze u Ciebie jest 1 czyli włączone.
Wykrywanie uszkodzonych ledów kierunków 1 włączone, 0 wyłączone

726-27-01 xxxX xxxx xxxx

Ostatnio edytowane przez Alfred90 ; 06-02-2020 o 16:29
Alfred90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ledy , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.