Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Techniczne ABC

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2010, 16:12   #21
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Geometria kół-wszystko na temat poszczególnych parametrów

Cytat:
Napisał daniellson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cały czas walczę z układem jezdnym .Już nigdy FORD
to Twoja opinia, moja jest taka, że w pewnym momencie trza wymnienić całe zawieszenie i znów będzie jak nówka niedoścignione... Na własnek skórze przekonałem się, że naprawy tanim kosztem to potem 100 innych problemów i wieczne bujanie się... Wszystkie naprawy, na które żydziłem kasy odbijały mi się potem czkawką... jak naprawiać to porządnie i fachowo... Takie moje zdanie z doświadczenia...

__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 16:42   #22
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Geometria kół-wszystko na temat poszczególnych parametrów

Muszę Ci powiedzieć ,że nie zawsze jest tak kolorowo ,mój focus pochodzi z początków produkcji tego modelu -jeden z pierwszych w kraju od nowości .Aż w pewnym momencie po 10ciu latach zawiecha siadła ,pomogła mu w tym wielka dziura an A4 gdzie wybiło całe tylne zawieszenie.Tak jak mówisz wymieniłem praktycznie całe podwozie zostały tylko stare sprężyny na przodzie .Po tych wszystkich zabiegach auto nadal się dziwnie zachowuje .Korekcja podwozia chyba była robiona z 5 razy i niby ok ,a na drodze dziwne rzeczy ,zresztą opisałem to w innym poście.pierwszy raz się spotkałem z usterką nie do wykrycia ,nie są w stanie nic zaradzić znajomi fachmani nieznajomi także ,w ASO także rozkładają ręce .Pozostał tylko bardzo kosztowne prześwietlenie podwozia jednak kwota astronomiczna .Obiecałem kilku klubowiczom ,że dam znać jak się uporam z tym problemem jednak chyba się wszyscy nie doczekamy
.Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez daniellson ; 19-11-2010 o 16:44 Powód: korekta
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 18:03   #23
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Geometria kół-wszystko na temat poszczególnych parametrów

no i wszystko rochodzi się o usterkę mechaniczną (przez dziurę), diagnozę (notabene jeszcze nie postawioną) i koszty naprawy (nie do przyjęcia)... i tylko z tego powodu dyskredytujesz forda? a skąd pweność, że np. mercedes lepiej zniósłby tę dziurę i że dałby się bezproblemowo naprawić... może ta dziura zrobiłaby dokładnie to samo każdemu innemu autu... Jeżeli już skreślasz auto, to tylko ten jeden uszkodzony egzemplarz, a nie całą markę... Przypomnij sobie jak świetnie się prowadził wcześniej...

oj chyba za bardzo OT pojechałem...
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 01:11   #24
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Geometria kół-wszystko na temat poszczególnych parametrów

Cytat:
Napisał daniellson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcześniej były tylko wymienione tuleje ,i było do bani
napisz jakiej firmy tuleje wstawiałeś?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 19:56   #25
Pawelo79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: Szczcin
Model: Capri
Silnik: 2.8
Rocznik: 78
Postów: 43
Domyślnie Odp: Geometria kół-wszystko na temat poszczególnych parametrów

Cytat:
Napisał daniellson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę Ci powiedzieć ,że nie zawsze jest tak kolorowo ,mój focus pochodzi z początków produkcji tego modelu -jeden z pierwszych w kraju od nowości .Aż w pewnym momencie po 10ciu latach zawiecha siadła ,pomogła mu w tym wielka dziura an A4 gdzie wybiło całe tylne zawieszenie.Tak jak mówisz wymieniłem praktycznie całe podwozie zostały tylko stare sprężyny na przodzie .Po tych wszystkich zabiegach auto nadal się dziwnie zachowuje .Korekcja podwozia chyba była robiona z 5 razy i niby ok ,a na drodze dziwne rzeczy ,zresztą opisałem to w innym poście.pierwszy raz się spotkałem z usterką nie do wykrycia ,nie są w stanie nic zaradzić znajomi fachmani nieznajomi także ,w ASO także rozkładają ręce .Pozostał tylko bardzo kosztowne prześwietlenie podwozia jednak kwota astronomiczna .Obiecałem kilku klubowiczom ,że dam znać jak się uporam z tym problemem jednak chyba się wszyscy nie doczekamy
.Pozdrawiam
Nie ma usterek nie do wykrycia, może być tylko brak wiedzy szukającego lub ograniczone fundusze.
Pawelo79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 17:33   #26
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Geometria kół-wszystko na temat poszczególnych parametrów

Widzisz w naszym kraju jednak to możliwe .Na doprowadzenia auta do stanu znośnej eksploatacji wydałem tyle kasy ,że niejeden by samochód kupił.Auto od nowości w kraju i mam do niego sentyment.Piszesz że nie ma usterek do wykrycia -czyli w ASO pracują partacze ,gdyż według nich jest ok .jednak w praktyce już ok nie jest .Jedynym usprawiedliwieniem jest bardzo ciężka do wykrycia usterka w postaci rozspojenia karoserii
Różni fachowcy przeglądali auto i wychodzi ,że wszystko git .nikomu nie życzę takiej frustracji
Pozdr.
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2015, 11:07   #27
Scorpio 95Krk
ford::beginner
 
Avatar Scorpio 95Krk
 
Imię: Pablo
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Karków
Model: Ford Scorpio
Silnik: 2,0 16v
Rocznik: 1995
Postów: 20
Domyślnie Odp: Geometria kół-wszystko na temat poszczególnych parametrów

Witam serdecznie po latach ;-)!
Próbuje sie czegoś dowiedzieć jakie najlepsze bedzie rozwiązanie i najbardziej cena/jakość co do wymiany sprężyn w 20 letnim Ford Scorpio Sedan. Pękła mi z przodu jedna i czeka mnie wymiana, które spreżyny i jakiego producenta warto zakupić i tam wcisnąć tak by nie było problemów dodatkowych podczas montażu a szczególnie przy exploatacji ( "planuje" jeszcze przebieg mym autem do 80 tys w 3 lata). Widziałem cenowo zachęcające Magnum w dystryucji Intercarsu, co o nich sadzicie?( ja to zwykły mięczak za kierownicą wymagania mam tylko takie by było bezpiecznie do predkosci nie większej niz 140/h i bym na polskich i rumunskich drogach nie spędzał czasu w oczekiwaniu na co tygodniowy przyjazd assistance :-) ). Czy tył też wymieniać mimo,ze na oko mechanika są okej? Za miesiąc czeka mnie rodzinna wyprawa po rumuńskich górach i bezdrożach :-). Pozdro.

Ostatnio edytowane przez Scorpio 95Krk ; 03-03-2015 o 11:15
Scorpio 95Krk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.