Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2016, 08:19   #21
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Ubezpieczyciele zawsze maja problem z wyceną niektórych, zwłaszcza nietypowych modeli. Nie zniechęcaj się za małą wyceną , w razie (odpukać) wypadku zawsze lepiej mieć 75% wartości, niż nic , a składka i tak adekwatna do wyceny. Płacę AC od 30 lat i jakby tak policzyć, sądzę że jestem in plus.

medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 19:59   #22
mzajac88
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 15-01-2013
Skąd: stary las
Model: transit
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Mam pytanie? Słyszałem, że turbo w 2.0 TDCi powinno być ciche, u mnie wyraźnie go słychać pod obciążeniem. Turbina jest sucha, moc jest i nie ma dymu, troszkę niebieskiego kilka sekund po odpaleniu. Jak zostawię lekko zagrzany samochód na biegu jałowym to wywala sprezynke. Ciepły tak nie robi i zimny też nie. Drążek od geometrii się cały czas trzęsie ale chodzi lekko. Jak już coś o tym jest to wskazcie, jestem nowy i szukam szukam ale niewiele znajduje. Dodam że to euroline:-) niby związku nie ma ale może mnie nie wywalicie.i Nie mam pojęcia kto w okolicy ma ids a serwis Forda w Nysie nie ma najlepszej opinii a poza tym to ASO. A samo autko nadwyrezylo mój budżet. Czytałem coś o tych sterownikach przy filtrze. Da się je w domu sprawdzić? Np zamienić bez konsekwencji

Ostatnio edytowane przez mzajac88 ; 28-12-2016 o 20:07
mzajac88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 20:23   #23
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał mzajac88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drążek od geometrii się cały czas trzęsie ale chodzi lekko.
Co to znaczy "trzęsie się"?
Ma luz i drży od wibracji silnika, czy cały czas wykonuje wzdłużne ruchy?
Jeżeli wykonuje te drobne ruchy na wolnych obrotach, to prawdopodobnie masz uszkodzony elektrozawór sterujący podciśnieniem poruszającym gruszkę turbiny lub sama gruszka ma uszkodzona sprężynę. Bo piszesz, że "drążek" (czyli sztanga lub cięgno) gruchy chodzi lekko - nie powinien chodzić lekko, w gruszce jest silna sprężyna, dociągnięcie dźwigni w stronę gruszki wymaga normalnie siły kilku kilogramów...

Generalnie łatwo sprawdzić działanie układu VGT turbiny - na wolnych obrotach zdejmujesz wężyk z króćca turbiny - sztanga ma natychmiast (pół sekundy - sekunda) wysunąć się w przeciwne krańcowe położenie, po założeniu wężyka równie szybko ma przesunąć się w stronę gruchy.

Pojawiająca się sprężynka wymaga na początek sczytania błędów - do tego nie jest od razu potrzebny IDS. W ASO nie zapłacisz majątku za podłączenie IDS-a jeżeli nie masz innej opcji...

Obawiam się, że dźwięk który słyszysz i myślisz, że to turbo hałasuje, pochodzi od czegoś innego - jakiejś rolki na paskach lub od alternatora. Ale mogę się mylić...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-12-2016 o 20:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 20:48   #24
mzajac88
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 15-01-2013
Skąd: stary las
Model: transit
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Pisząc lekko miałem na myśli kilka kg. I w ręku chodzi płynnie na sprężynie. Po odpaleniu sztanga drży rytmicznie, a po dodaniu gazu wciąga ja, ale nadal rytmicznie drga( wykonuje posuwiste ruchy). Ten elektrozawór brzmi jakby nadawał morsa. Gwizd który słyszę to na pewno turbina, to nie moje pierwsze auto. Tyle, że nie wiem czy powinienem ja slyszec, bo np w nowym Iveco ja cały czas słychać. A w Vito wcale. Pytanie czy mogę te 2 elektrozawory po prostu zamienić? A EGR na ten czas zaslepic?

Ostatnio edytowane przez mzajac88 ; 28-12-2016 o 21:51
mzajac88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 09:28   #25
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Na pewno jest coś źle, sztanga na wyłączonym silniku ma być całkowicie wysunięta z gruchy. Po odpaleniu, na wolnych obrotach powinna szybko przesunąć się maksymalnie w stronę gruchy i tak pozostać. Nawet mocne gazowanie NA LUZIE nie powinno powodować jej większego ruchu. Dopiero depnięcie pod obciążeniem (czyli podczas jazdy) skutkuje taką dawką wtrysku, że energia spalin za mocno rozpędza turbinę i następuje reakcja łopatek VGT - sztanga przesuwa się.

Z twojego opisu wynika, że chyba sterowanie VGT i EGR-em są... zamienione. Czyli elektrozawór EGR-a steruje... turbiną.
Sprawdź to koniecznie wg opisu niżej.

Są dwa elektrozawory, wyglądające identycznie, zlokalizowane nad prawym nadkolem w komorze silnika. Ten z zieloną elektryczną wtyczką pracuje dla VGT turbiny, ten z czarną dla EGR-a. Wtyków nie można zamienić, mają specjalny wykrój. Natomiast można pomylić podłączenie rurek vacu do poszczególnych elementów wyposażenia...
Każdy z elektrozaworów ma trzy króćce do podłączenia wężyków vacu.
1. Rurka ze środkowego króćca elektrozaworu z zielonym wtykiem idzie do króćca gruszki turbiny. Rurka powinna być cała czarna.
2. Rurka ze środkowego króćca elektrozaworu z czarnym elektrycznym wtykiem idzie do króćca gruszki EGR-a. Rurka powinna być czarna z białym paskiem.
3. Zewnętrzne króćce elektrozaworów są połączone razem i potem rurka prowadzi do pompy vacu oraz do zasobnika podciśnienia pod podszybiem. Sprawdź, czy pionowa rurka jest dobrze nasadzona na króciec zasobnika podciśnienia.
4. Dwa przeciwne króćce także są połączone razem, następnie rurka prowadzi do filtra powietrza.

Jeżeli jednak tak masz podłączone przewody jak w opisie, to raczej masz zwalony elektrozawór.

Teraz co do zaślepienia EGR-a. W tym modelu zamiast męczyć się z jakimiś blaszkami i innymi patentami, zaślepiasz EGR w... pół minuty w inny prosty sposób. W Mk6 2,0 tdci EGR nie ma czujnika położenia EGR-a, więc jeżeli zdejmiesz rurkę vacu sterującą EGR-em z króćca jego gruchy, zawór pozostanie... cały czas zamknięty, a PCM nie otrzyma żadnego sygnału o awarii. Zdjętą rurkę trzeba zaślepić, np zagiąć i zawiązać, lub włożyć np. pasujący średnicą nit, tak by nie zasysała do układu vacu fałszywego, brudnego powietrza. Ja tak mam zrobione już wiele lat, wielu kolegów również i jest ok. Układ dolotowy jest czysty, bez osadów. Nie ma problemów z zacinającym się EGR-m i związanych z tym kłopotów. Koniec roboty, kropka.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-12-2016 o 09:40
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 12:49   #26
mzajac88
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 15-01-2013
Skąd: stary las
Model: transit
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Poszedłem do auta i sprawdziłem. Podłączone jest tak jak piszesz. Po zdjęciu węża ciegielgo wysuwa się natychmiast, gdy go zakładam, poniżej sekundy się gładko chowa. Ale... Jak dochodzi do końca zaczyna się odbijać. Po kilku sekundach się uspokaja i zawór ucicha. Po dotknięciu gazu zaś zaczyna skakać i zawór zaś hałasuje. Więc rozumiem elektrozawór do wymiany tak? Pasuje z mondeo? O używkę mi chodzi. I dzięki za pomoc

Ostatnio edytowane przez mzajac88 ; 29-12-2016 o 12:52
mzajac88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 14:56   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał mzajac88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc rozumiem elektrozawór do wymiany tak? Pasuje z mondeo?
Chyba z Mondeo Mk3 2,0 tdci powinien pasować. Problem jest w tym, że tam są zespolone wtyki dla rurek podciśnieniowych i żeby tego nie przerabiać, rozstaw króćców zaworu musi być taki sam jak w Transicie.

Uważaj na używki - mieszkamy w kraju oczywiście samych uczciwych ludzi, ale jak ktoś wymieni uszkodzoną część na dobrą, to tą uszkodzona wstawia na Allegro. Coś wiem o tym.
Najlepiej szukać zaworu po firmach zajmujących się profesjonalnie rozbieraniem aut po wypadkach i wycofanych z ruchu - jest szansa na dobry zakup. Np tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zawór podczas pracy sterowany jest modulowanym sygnałem PWM. Jest to sygnał o stałeś częstotliwości, ale o zmiennej szerokości sygnału. Jeżeli zawór słychać, to znaczy, że jest kaput. Sprawdź w związku z tym, czy układ zasysa czyste powietrze - tylko wężykiem z filtra powietrza. Brud może mieć wpływ na awarię zaworu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-12-2016 o 15:01
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 17:57   #28
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał medar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ubezpieczyciele zawsze maja problem z wyceną niektórych, zwłaszcza nietypowych modeli. Nie zniechęcaj się za małą wyceną , w razie (odpukać) wypadku zawsze lepiej mieć 75% wartości, niż nic , a składka i tak adekwatna do wyceny. Płacę AC od 30 lat i jakby tak policzyć, sądzę że jestem in plus.
Ubezpieczyłem w sumie za 600 złotych. Pełne AC, ale na kwotę 18600. To trochę mniej niż dałem, ale nie jest źle. W sumie to ma znaczenie przy szkodzie całkowitej lub w wypadku kradzieży. Przed tym ostatnim zabezpieczam się też na tzw domowe (własnej koncepcji) sposoby.

A tak z innej beczki. Czy ktoś z Was się orientuje jak wymontować/zamontować mechanizm szyby elektrycznej? Podczas podnoszenia/opuszczania obie szyby lubią się klinować. Podejrzewam, że to wina wyrobionych ślizgów w miejscu zaczepienia linki (tak miałem w BMW). Nie mogę nic znaleźć na ten temat na forum. Może słabo umiem szukać, dlatego pytam na razie tu.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 21:57   #29
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał yatzek.tm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podejrzewam, że to wina wyrobionych ślizgów w miejscu zaczepienia linki (tak miałem w BMW).
Tu nie ma linki, jest mechanizm dźwigniowy.
Musisz zdjąć tapicerkę i popatrzeć co się dzieje - tak to jest wróżenie z fusów.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 20:49   #30
mzajac88
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 15-01-2013
Skąd: stary las
Model: transit
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Mam pytanko. Wasze euroline'y też są twarde? Miałem poprzedniego transita 1994 i był wygodny. Mój nowy nabytek owszem jest bardzo wygodny ale nie u mnie na prowincjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jazdę próbną wykonałem na autostradzie bo mi na tym zależało, a tu wpadam w te nasze dziury i dość trzepie. Chcialem wiedzieć czy 10 godzin jazdy za prędkością 120km/h pójdzie przeżyć a nie przejechałem się po wybojach. I jeszcze jedno. Poprzedni właściciel wspominał coś o nowym sofcie, że ma więcej mocy i ma mniej palić. Szczerze powiem że jak na ponad 2 tony to aż miło nim jechać, spalanie też przyzwoite ale czy taki soft nie będzie miał wpływu na żywotność? Planuje machnąć jeszcze że 150 tyś a 200 już mam
mzajac88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.