Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2020, 15:13   #51
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli kolejna "cerowana dziewica..."
no ja tam nie grzebałem . LOL
ale już jakiś Ślązak co to zdjęcie mi dosłał pewnie tak (nie przypatrywałem się tak dokładnie interesowały mnie tylko RAM i to czego brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 15:42   #52
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jakiś Ślązak co to zdjęcie mi dosłał ...
Nieistotne. Może to być wrażenie spowodowane jakością zdjęcia.
"Zweryfikowana dziewica" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na fotce też ma wychodzące spod cynowych kulek pady dające wrażenie jak by coś już tu było robione...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg RAM.jpg (77.6 KB, 101 wyświetleń)
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 15:46   #53
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

wrażenie wrażeniem ale zdanie si wypisało i obowiazuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Ale to mało istotne w tej kwestii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 16:03   #54
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zdanie si wypisało ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ jakoś tak jeszcze nie widziałem urządzenia Sync3 bez navi 1GB RAM skutecznie przerobionego na wersję z navi innymi rękami niż mi znane...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze trochę takich, więc mogę znaleźć kogoś, kto to da do przeróbki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-01-2020 o 16:10
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2020, 13:00   #55
trybal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Skąd: Strzegom
Model: Mondeo MK5 Titanium S/Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 180KM/2.0 TDCi 115(163)KM
Rocznik: 2015/2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Witam. Da się rozpoznać bez podłączania do auta (po samej naklejce) czy APIM jest z nawigacją czy nie?
Pozdrawiam.
trybal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 07:52   #56
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 310
Domyślnie kuga bez navi->kuga z navi

Panowie,
być może w jakimś obszernym wątku sprawa była wyjaśniona już, ale tak na szybko: mam Kugę 2018 bez navi czy jesli wymienię moduł radia na ten: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to w cudowny sposób wzbogacę auto o nawigację?
ps. czy Kuga ma czytnik kart SD tak jak to było przy sync2?

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 23-05-2020 o 08:02
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 08:00   #57
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: kuga bez navi->kuga z navi

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jesli wymienię moduł radia ...
Wskazany przedmiot ma tyle samo wspólnego z "navi" co wymiana kół na ALU...
Więc ani navi się po jego zamontowaniu nie pojawi ani "szyberdach w cudowny sposób"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przykro - ale przyjdzie koledze poświecić trochę czasu na "poczytanie któregoś z obszernych wątków"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 20:34   #58
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

ok. dobra przebiłem się przez cały wątek, juz wiem, że trzeba zmodyfikować jakieś PCB (chyba APIM), dolutowac ram (albo coś podobnego), ale nikt nie zdradził tajemnicy jaki jest przyblizony koszt dorzucenia navi do sync3 (wiem tylko, że wiecej niz 200 PLN).
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisałeś, ze masz kilku speców od takich przeróbek w stolicy, zapodasz jakis kontakt dane na priv?

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 23-05-2020 o 20:41
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 22:09   #59
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Reasumując aby w sync3 mieć navi, moduł APIM musi mieć 64GB pamięci (sync 3 nie współpracuje z kartami SD).
Jeśli moduł ma tą pamięć wlutowaną co jest mało prawdopodobne w wersji bez navi wystarczy dograć samo oprogramowanie. Jeśli natomiast pamięci nie ma należy wlutować 4 moduły (4x16GB), po tej operacji nawigacja jest dostępna (w obu przypadkach po aktywacji oprogramowaniem).
Pytanie jakie się rodzi to o jakiej wersji modułów pamięci mówimy gdy trzeba je wlutować. Jest szansa na taką informację?

Jeśli coś jest nie tak w moim toku rozumowania proszę o korektę.

K.
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 22:21   #60
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Jeśli natomiast pamięci nie ma należy wlutować 4 moduły (4x16GB), po tej operacji nawigacja jest dostępna (w obu przypadkach po aktywacji oprogramowaniem).....
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie się Kolega takich "mądrości" naczytał??? Bzdura na bzdurze i bzdurą pogania...

Sync3 bez navi w EU ma 16GB flash, 1GB RAM i nie ma żyroskopu wbudowanego.
Navi EU wymaga 64GB flash, 2GB RAM oraz wbudowanego żyroskopu.

Praktycznie nie ma szans na dolutowanie żyroskopu i brakującego RAM.
Wymiana flash 16GB na 64GB to standard i z tym nie ma problemów.

Więc w przypadku APIM nonNAV EU po 17roku pozostaje po prostu zakup APIM w wersji z NAVI.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.