Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2018, 13:10   #11
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: zablokowana sprężarka klimatyzacji - ale nie zatarta?

czy ktoś wie gdzie kupić można gumki amortyzatorki tarczy sprzęgłowej? albo czy w inter-instal tarcza jest sprzedawana z gumkami?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Ten cieki element który ci wypadł ma za zadanie aby ciszej sie sprężarka załączała. Jestem teraz tez na etapie wymiany cewki bo padła w cmax-ie i klimiarz jak mu to pokazałem tak to wyjaśnił i powiedział że bez tego tez bedzie chodzić tylko bedzie glosniej sie załączać, i stwierdził że wszystko się zaczyna od padajacego łożyska.

możliwe. tak jak napisałem wyciągnąłem połamany nieco przypalony element z tworzywa sztucznego. wymiarami wyglądał jak okładzina sprzęgła itp - wpasowywał się w otwór na kole pasowym

taka moja obserwacja: trzeba rozróżnić problemy ze sprężarkąod problemów z łożyskiem koła pasowego.
ttak jak u mnie - blokuje się sprężarka. przez co pali się sprzęgło, gumki amoortyzatorki itp. przy problemach z łożyskiem problemem jest temperatura może blokada / bicie koła pasowego. sama sprężarka / tarcza sprzęgła w takim przypadku nie odgruwa większej roli.

BTW: czy tego łożyska samego nie da wyciągnąć i wcisnąć nowe, tylko trzeba kupować zamiennik lub szukać używki?
w poprzednich autach poprostu demontowaliśmy łożysko dobierali nowe odpowiednie za 80 zł i wszystko jezdziło dalej.
tutaj to łożysko koła pasowego jest jakieś cudowne czy osadzone na stałe?


Ostatnio edytowane przez elbarto ; 20-08-2018 o 13:33
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 13:56   #12
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: zablokowana sprężarka klimatyzacji - ale nie zatarta?

Nie ma czegoś takiego, jak łożysko na stałe, niewymienne, jak wyprodukowała je inna fabryka, a ktoś włożył w koło pasowe, to można też je wyjąć, i wymienić na inne, dobre.

Samych gumek nie dokupisz, tylko całą tą trójkątną tarczkę z 3 ma gumkami.
Jeżeli koło pasowe jest dobre, to tylko wymienić w nim łożysko dla świętego spokoju, i zakładać, pamiętając o regulacji odstępu pomiędzy kołem a tym trójkątem z gumkami.

Jeżeli faktycznie blokuje się sprężarka, to kupić kompletną używaną, i nic tu więcej nie kombinować.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 15:51   #13
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: zablokowana sprężarka klimatyzacji - ale nie zatarta?

kupisz te gumki, nie pamiętam gdzie ale jak szukałem do siebie to znalazłem w sieci po 8zł chyba + wysył, bo mi się wytopiły i odpadły, ale ostatecznie całe sprzęgło poszło nowe
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 09:13   #14
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: zablokowana sprężarka klimatyzacji - ale nie zatarta?

Jaryska:
nie wszystkie łożyska da się bez szkody wycisnąć z rolek czy kół pasowych. takie też już spotkałem. niestety.
jescze raz napiszę że pochopne doradzanie że ktoś powinien wymienić sprężarkę to błąd: ludzie którzy tylko na szybko oglądali jaki jest problem wczoraj - a zajmują się regeneracją sprężarek - twierdzą że problem może być właśnie nie w sprężarce ale w niedrożności układu. nadmierne ciśnienie blokuje kompresor. jak tylko wyjaśnię co się dzieje dam znać, ale skoro nie ma opiłków i niewidać śladów przypalenia oleju to twierdzą że sprężarka jest OK, a problem leży gdzie indziej. więc sprawa nie jest oczywista - niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Speedo:
nie pamiętasz nic więcej? gumek nie znalazłem, ale może źle szukamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW: przyczyną przepalenia gumek było? padające grzejące się łożysko czy ?
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 09:58   #15
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: zablokowana sprężarka klimatyzacji - ale nie zatarta?

Forum, to jest takie coś, że zwracasz sie do Kolegów, bo potrzebujesz porady, a otrzymujesz i takie które Cie nie zadawalają, oraz takie wprost przeciwnie, wydają się nie do zaakceptowania przez Ciebie.

Od paru lat zmieniałem, rozbierałem, nie naprawiałem, bo od paru już lat naprawy są nieopłacalne, jak mozna kupić część uzywaną, w dobrym stanie, bedzie działać przez parę lat.

W sprężarce kto widział spalony olej, jak on nie wystepuje oddzielnie od czynnika, tylko jako mieszanka jak w silniku dwusuwowym.

Z czego ze sprezarki mogą powstac opiłki, jak w środku części które pracują są z tworzywa, rolę zaworków spełniaja tarczki blaszane, a co sie obraca jest na łozyskach igiełkowyc

W Twoim przypadku może być inna przyczyna, ale opisując ją, piszesz że kręcisz ręka bez zadnego oporu, a po pewnym czasie jest opór.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 13:35   #16
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: zablokowana sprężarka klimatyzacji - ale nie zatarta?

wiem co to forum i jak działa. pamiętam też czasy usenetu, a ty?
chodzi o to by nie wygłaszać 100% tez na jakiś temat, skoro sytuacja wcale nie jest oczywista. tylko tyle.
jak to łona śpiewał "ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość ' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

opiłki biorą się z wszystkich elementów układu klimatyzacji [łuszczenie, starzenie materiałów].
niewiele widziałeś jednak, skoro się z tym nie spotkałeś.
wczoraj mieli na warsztacie auto z zatartą sprężarką. olej miał zmienioną barwę, i było widać zabrudzenia w tym że oleju. mojego auta nikt nie oglądał ale jako przyczyne problemów podali właśnie zapchanie zaworu rozprężnego /dyszytym co jest w układzie.
co wiąże się ze wzrostem ciśnienia w układzie i blokowaniem sprężarki. to jest cytat, informacje z warsztatów klimatyzacji.
zastanawiali się też nad temperaturą sprężarki czy jej coś nie "łapie" po zgaszeniu auta.

w samej sprężarce olej też pozostaje jednak w niewielkiej ilości - wczoraj akurat widziałem jak demontowali taką z pojazdu.

co do używek VS regeneracja: ile tych używanych przez ostatnie lata wymieniłeś? bo jak wiele, to nie jestem pewien czy to jest jednak takie skuteczne - a z tego co piszesz wynika że masz doświadczenie.
BTW: w żadnej sprężarce nie spottkałeś elementu o którym pisałem ja i kolega wcześniej? element z tworzywa jakiegoś, który wg. kolegi wyżej ma za zadanie cywilizować załączanie sprężarki?
i jeszcze pytanie: jak szukasz sprężarek i gdzie? bo możliwe że jednak też tak się to skończy, więc odrazu pytam.

ja obawiam się zawsze czy nie kupię używanej w takim samym stanie jak ta moja.. auto ma 250000 przebiegu, więc jak kupie z podobnego rocznika może być podobnie jak i u mnie.


oczywiście żeby nie było - dzięki za pomoc, twoje rady nie są bez znaczenia.

przypomnę jeszcze raz objawy:
klima po serwisie, trzyma ciśnienie itp. układ podobno czysty, brak zabrudzeń i widocznych oznak problemów.
- 2 krotnie po uruchomieniu silnika zablokowało samą sprężarkę. koło pasowe się kręci, sprężarka stoi demba, sprzęgło rozgrzane na maxa.
- za jakiś czas wszystko pracuje prawidłowo.
- gdy pracuje to ciśnienia podobno prawidłowe, brak problemów na manometrach, chłodzi itp.

cały problem polega na tym że nie są to jednoznaczne objawy: sprężarka stanęła, i nieżyje. łożysko wyje itp itp.

tylko raz ją blokuje a raz działa bez kłopotu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

no nic. narazie muszę kiupić gumki lub całą tarczę bo moje gumki się już nie trzymają jak powinny.
temat będę badał więc dam oczywiście znać co wyszło.
jescze sprawdzę czy to łożysko samo w sobie nie nagrzewa sprężarki. bo już zaczynam wątpić w to co się dzieje. teorii jest mnustwo a wydało by się że sprawa dość prosta. zakładam jednak że pierwszy naprawiacz klimy czegoś nie sprawdził itp.
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 10:20   #17
przemas15
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 23-01-2015
Skąd: Wałbrzych
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Problem z klimatyzacją - jakie macie ciśnienie ?

Witam , klimatyzacja nabijana rok temu ( po nabiciu w forscan ciśnienie 595.7 kPa ) trzymany całą noc na zegarach bo podejrzenie nieszczelności układu ale spadku nie stwierdzono . No i tak zadowolony z efektu polatałem do tego roku gdzie powoli odczuwałem , że sprawność chłodzenia jest coraz słabsza a teraz gdy jej najwięcej potrzeba to mam wrażenie , że to tylko zwykły nawiew - temperatura powietrza na kratkach ok 18 stopni w ustawieniu LO ( po nabiciu ok 5 stopni w zeszłym roku ) . Sprężarka się załącza , wentylator także , filtr pyłkowy nowy , ciśnienie odczytane przez forscan na wył układzie 498,5 kPa , po załączeniu 595,7 kPa czyli rośnie ale efekty mizerne . Tu moje pytanie - jakie macie ciśnienie u siebie , może ktoś ma pomysł co sprawdzić , możliwe że mam nieszczelność tak małą , że nie jest to do zdiagnozowania ?
przemas15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 11:00   #18
adixx87
ford::average
 
Avatar adixx87
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2016
Skąd: UK
Model: Galaxy razy 2 :)
Silnik: 2.0 TDCI DW10C 140KM->163KM oraz 2.0 TDCI 143KM DW10
Rocznik: 2014 oraz 2010
Postów: 84
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją - jakie macie ciśnienie ?

Po zalaczeniu klimy cisnienie nie powinno byc okolo 1000 kPa? I jesli sie nie myle to cisnienie robocze zalezy od temperatury ? Ale niech ktos madry sie wypowie :-)

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez adixx87 ; 09-08-2020 o 11:05
adixx87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 11:06   #19
jeremi376
ford::average
 
Avatar jeremi376
 
Zarejestrowany: 24-12-2011
Model: ford s max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 51
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją - jakie macie ciśnienie ?

U mie po podłączeniu forscana pokazuje acp prees 790kpa, a po załaczeniu klinatyzacji 1520-1560 kpa nawiew na max i klimatyzacja na LO
jeremi376 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 11:07   #20
adixx87
ford::average
 
Avatar adixx87
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2016
Skąd: UK
Model: Galaxy razy 2 :)
Silnik: 2.0 TDCI DW10C 140KM->163KM oraz 2.0 TDCI 143KM DW10
Rocznik: 2014 oraz 2010
Postów: 84
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją - jakie macie ciśnienie ?

Sprawdzilem u siebie.

W spoczynku 744, po odpaleniu na maksa 1464.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
adixx87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.