Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2021, 20:11   #7681
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę,przestań.Po raz kolejny piszesz wierutne bzdury, bez pojęcia o temacie w którym się udzielasz.Udowodniłem to już parokrotnie ,nie wiesz nawet z jaka skrzynia jeżdzisz,a mądrzysz się o odczuciach.Nie rozumiesz czemu ford zrezygnował z czegoś.narzekasz na coś bo nie rozumiesz czym to jest spowodowane chociaż nie tylko ja staram ci wytłumaczyć że nawet kiepski tuner rozwiązuje te problemy w kilkanaście minut.
A gdzie napisałem, że jeżdżę PS? Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Wszystkie dwusprzęgłówki to tania, szarpiąca tandeta, która jest zamulona w każdym momencie oprócz zmiany na wyższy bieg (chwyt marketingowy). Praca DSG przed WLTP była irytująca, z WLTP jest po prostu nie do zniesienia. Jakieś dłubanie likwidujące gwarancję mnie nie interesuje.

pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2021, 20:26   #7682
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Może i tandeta, nie wiem, nie znam się, może mam szczęście... Ale na pewno nie tanią, bo właśnie ze względu na koszt tej skrzyni ford zakończył współpracę z Getrag i poszedł w swój projekt A8. Cięcie kosztów.
A co do DSG, to będzie prawdopodobnie następna moja skrzynia. Co prawda nie po mondeo, ale po fiescie. I to, o zgrozo, jeszcze z silnikiem tsi i łolaboga jeszcze z mhev...
Jeździłem i chyba znowu miałem jakieś szczęście, bo akurat w Octavii nic nie zamulało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jestem na wszelkie lagi bardzo uczulony...

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2021, 22:42   #7683
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Największą przepaść odczułem w Audi jak przesiadłem się z wypasionej wersji z bezstopniowym multitronicem (z symulacją przełożeń dla Januszy) do biednej z dwusprzęgłówką.
Sam się naucz czytać ze zrozumieniem to może zrozumiesz że łacha tu drą z kolegi co poniektórzy.Nawet nie wiesz jaka skrzynią jeżdziłeś w Audi.No cóż dużo jest "januszy" co piszą na forach takie rzeczy że płaczemy tu ze smiechu.Wiem że nie masz takiej skrzyni i dlatego nic o niej nie wiesz,a hydrokinetyczny majstersztyk audi nazywasz bezstopniowym multitronicemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 29-07-2021 o 22:55
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2021, 23:57   #7684
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Bezstopniowym multitronicem nazywam bezstopniowy multitronic, czyli skrzynię, która była w A6stce, którą jeździłem, po przesiadce z której do bazowej z dwusprzęgłówką poczułem przepaść. Czego nie zrozumiałeś?

DSG to przejeździłem już chyba kilkanaście, bo niestety ciężko żyć na tym świecie nie natrafiając na ten szajs. Płynne ruszanie to dramat. Dynamiczne włączanie się do ruchu to dramat. Wyprzedzanie to dramat. Trzymanie 1100 obr na ostatnim biegu to dramat. Ta skrzynia to jakiś żart i piszę to na podstawie tysięcy km zrobionych (nie z własnej woli) tym ****em na przestrzeni ostatnich 5-6 lat. Tak długo jak ta tandeta jest stosowana, tak długo VW czy Skoda dla mnie nie istnieje, bo manualem w następnym samochodzie już mi się jeździć nie chce.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 08:58   #7685
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba przesadzasz z tymi uwagami do kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Ja też wielu rzeczy pewnie nie wiem ale to można napisać coś w stylu "nie masz racji" itp zamiast używać zwrotów bliskich do obraźliwych. Chyba nie po to tu dyskutujemy.

A swoją drogą nadal nit nie wrzucił jakiegoś info technicznego dotyczącego różnic pomiędzy DSG a hydrokinetyk. Tylko nie chodzi mi o to że DSG jest dwusprzęgłowa. To wiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardziej chodzi mi to że skoro jedną nazywamy hydrokinteyczna to co jest w tej drugiej? Gaz?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 09:50   #7686
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Tak w skrócie:

DSG:

Cytat:
Istota działania automatycznej przekładni DSG opiera się na układzie dwóch równoległych, umieszczonych w jednej obudowie, skrzynek biegów. W takim mechanizmie, dwa osobne sprzęgła wielopłytkowe (suche lub mokre) przekazują napęd na odpowiednie pary kół zębatych za pośrednictwem dwóch oddzielnych wałków sprzęgłowych. Jedno sprzęgło obsługuje biegi parzyste, drugie – nieparzyste. W momencie zmiany biegu jedno sprzęgło rozpoczyna swoją pracę, a drugie w tym samym czasie się wyłącza, przenosząc w ten sposób napęd na kolejne koła zębate.
Hydrokinetyk:

Cytat:
Klasyczny automat nie jest zwykłą skrzynią z automatycznym sterowaniem – różni się od niej pod względem konstrukcji oraz sposobu przeniesienia napędu. Skrzynie ręczne wyposażone są w standardowe sprzęgła, natomiast w skrzyniach automatycznych za przekazywanie napędu do kół odpowiada zwykle tzw. konwerter momentu obrotowego bądź sprzęgło hydrokinetyczne. W skład budowy automatycznej skrzyni biegów wchodzą również zespoły przełożenia – układy planetarnych przekładni zębatych – oraz sterujące pracą skrzyni zespoły sterowania.
CVT:

Cytat:
Budowa i schemat działania skrzyni biegów CVT są stosunkowo proste. Metalowy pas (łańcuch) przesuwa się po bieżniach dwóch zestawów stożków, które poprzez zbliżanie i oddalanie się od siebie powodują zmianę jego położenia. Konkretniej mówiąc: pas współpracuje tutaj z dwoma kołami pasowymi, spośród których każde zbudowane jest z dwóch stożków; gdy jeden stożek się odsuwa, zmniejszona zostaje średnica na której pracuje pas; aby utrzymać stały naciąg pasa w tym samym momencie przysuwa się stożek na drugim kole. Zmiany średnic prowadzą do zmian przełożenia, które są wykonywane po odczytaniu informacji ze sterownika.

O ile wiem "suche" DSG też wymaga regularnej wymiany oleju więc może ktoś kumaty wyjaśni co tam siedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 11:01   #7687
P405
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-06-2019
Skąd: Swieciechowa
Model: MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 89
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Suche DSG jest do słabszych silników. Oczywiście w tym przypadku serwis nadal twierdzi, że oleju się nie wymienia. Realnie chyba 1,7 l do skrzyni i 0,9 l do mechatroniki.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
P405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 11:09   #7688
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O ile wiem "suche" DSG też wymaga regularnej wymiany oleju więc może ktoś kumaty wyjaśni co tam siedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skrzynia (również dwusprzęgłowa) ma koła zębate, które na sucho pracować nie będą i dlatego pracuja w oleju. Jak każdy przekładnia mechniczna wykonana z metalu. Ale samo sprzęgło może pracowac na sucho (jak w manualu, skrzynia sucha) albo może pracować w kąpieli olejowej czyli jako skrzynia "mokra". Sprzęgło w kąpieli olejowej może przenosić większe momenty obrotowe, między innymi nie nagrzewa się tak szybko.

Bump:
Cytat:
Napisał P405 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście w tym przypadku serwis nadal twierdzi, że oleju się nie wymienia. Realnie chyba 1,7 l do skrzyni i 0,9 l do mechatroniki.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

To tak jak ze skrzynią manualną. Oleju wymieniać nie trzeba ale co 200-300 kkm jest wskazane / zalecaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli nie zaszkodzi. A czy jest konieczne i będzie miało znaczenie w dużym stopniu zależy od eksploatacji skrzyni. Np. śmiganie na pusto po autstradzie vs. ciągnięcie przyczepy kempingowej przez miasta

Bump:
Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko nie chodzi mi o to że DSG jest dwusprzęgłowa. To wiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardziej chodzi mi to że skoro jedną nazywamy hydrokinteyczna to co jest w tej drugiej? Gaz?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To po prostu dwie skrzynie jak w manualu (ze sprzęgłami płytkowymi, ewentualnie zanurzonymi w kąpieli olejowej dla skrzyni 'mokrej') sterowane nie wajhą przez kierowcę tylko siłownikami elektromechanicznymi i softwarem. W takiej skrzyni najczęściej pada sterowanie tj. mechatronika. Pierwsze skrzynie mokre miały mechatronike serwisowalną, natomiast w "suchych" VAG porobił dodatkowe oszczędności i naprawa mechatroniki najczęściej kończy się wymianą całego, dosyc drogiego, modułu. Ponieważ te skrzynie na sucho maja większe obciązenia termiczne, dlatego są bardziej narażone na awarie. VAG celowo wprowadzał ograniczenia momentu aby skrzynie wytrzymywały odpowiednio długo. I tak pierwsza popularna, 6-biegowa mokra skrzynia miała nominałowo 350 Nm W rzeczywistości mogła przenieśc nawet więcej, dlatego tuning TDI nie wiązał się z ryzykiem awarii skrzyni, a samą skrzynię spinali ze silnikami mającymi 390 Nm . Nowsza, 7-mio biegowa była sucha, a moment silnika był ograniczany do 250 Nm. Do aut mocniejszych opracowano nową skrzynię siedmiobiegową mokrą i ona pojawiła się między innymi w mocniejszych TSI. Ale większość budżetowych Skód, Seatów i VW jeździła na tej "wykastrowanej" 250 Nm, spinaną z silnikami 1.4 lub 1.5 TSI, która nie cieszy się dobrą opinią. Pierwowzór skrzyni dwusprzęgłowej Porsche - PDK - to zupełnie inna bajka. Pierwsze DSG 6-cio biegowe, mokre nawiązywało do tej skrzyni i dlatego było uważane za dobrą konstrukcję. Skrzynie suche to oszczędności (produkcyjne i eksploatacyjne) i w efekcie problemy - ale swoje miejsce w historii mają, gdyż wprowadziły przeciętnego Kowalskiego w świat automatów.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 30-07-2021 o 11:30
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 12:02   #7689
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bezstopniowym multitronicem nazywam bezstopniowy multitronic, czyli skrzynię, która była w A6stce, którą jeździłem, po przesiadce z której do bazowej z dwusprzęgłówką poczułem przepaść. Czego nie zrozumiałeś?

DSG to przejeździłem już chyba kilkanaście, bo niestety ciężko żyć na tym świecie nie natrafiając na ten szajs. Płynne ruszanie to dramat. Dynamiczne włączanie się do ruchu to dramat. Wyprzedzanie to dramat. Trzymanie 1100 obr na ostatnim biegu to dramat. Ta skrzynia to jakiś żart i piszę to na podstawie tysięcy km zrobionych (nie z własnej woli) tym ****em na przestrzeni ostatnich 5-6 lat. Tak długo jak ta tandeta jest stosowana, tak długo VW czy Skoda dla mnie nie istnieje, bo manualem w następnym samochodzie już mi się jeździć nie chce.
Poproszę po Polsku bo ciężko zrozumieć wywód,w pierwszej części o skrzyniach w Audi
Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba przesadzasz z tymi uwagami do kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Ja też wielu rzeczy pewnie nie wiem ale to można napisać coś w stylu "nie masz racji" itp zamiast używać zwrotów bliskich do obraźliwych. Chyba nie po to tu dyskutujemy.

A swoją drogą nadal nit nie wrzucił jakiegoś info technicznego dotyczącego różnic pomiędzy DSG a hydrokinetyk. Tylko nie chodzi mi o to że DSG jest dwusprzęgłowa. To wiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardziej chodzi mi to że skoro jedną nazywamy hydrokinteyczna to co jest w tej drugiej? Gaz?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak widzisz ciężko tu o rzeczową dyskusję,merytoryka nie przynosi rezultatów,poczytaj sobie steki bzdur kolegi od kiedy jest tu na forum i uważa MK5 za szajs -nie bardzo wiem po co go kupił,często też pisze o sprawach o których nie ma zielonego pojęcia ,ja się poddaję.A co do informacji o różnicach budowie i pracy skrzyń to na Youtube czy w Googlach masz niezłe filmy czy symulacje-porównania które pozwalają na zrozumienie tematu nawet największemu laikowi.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 12:54   #7690
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Musiało mi umknąć że kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisał o MKV że to lipa. Tu się nie zgodzę bo moim zdaniem MKV może i miał swoje niedociągnięcia ale plusów było znacznie więcej. Mam obecnie "nalatane" 110k km po 5,5 roku i Mondek problemów nie stwarzał. Raz (niestety tuż po gwarancji) padło coś co w ASO nazwali elektroniczną przepustnicą. Podobno był to częsty przypadek w autach z początku produkcji. To że mój pięciolatek nie sprawiał problemów to mnie specjalnie nie dziwi ale najważniejsze że nadal nic wewnątrz nie trzeszczy, nie piszczy itp. Chyba najgorzej wykonany nie był. Taka ciekawostka......mój poprzedni MK4 dziś ma 12 lat, około 230k km i śmiga jak ta lala. Rok temu przy 200k!!!! (a straszyli że padnie przed 100k km) miał wymienione sprzęgło. Natomiast turbo, wtryski, zawias, jakaś elektronika bez zarzutu. We wnętrzu już widać że schodzą te sreberka z przycisków...ale to jedyny "ubytek". Mój Mk5 "idzie" do znajomego więc też będę mieć pogląd za kilka lat jak się sprawuje. Generalnie ja z bólem serca zostawiam Forda. Może nie do końca bo mam jeszcze "na placu" Kuge, Foke i Fieste ale ujeżdża je ktoś innyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.