Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2017, 18:21   #21
muminix
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-10-2017
Skąd: Tychy
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Proszę o pomoc.
Z uwagi na poszerzenie rodziny (2+3), trzeba pozbyć się w końcu mojego 17 letniego opla corsy.
Poszukuję auta z 3 pełnymi fotelami z tyłu, aby 3 foteliki dziecięce się zmieściły. Po dłuższym zastanowieniu wybór padł na s-maxa.
Budżet około 40 tyś. Zastanawiam się czy manualna czy automatyczna skrzynia ale skłaniam się do automatu, co sądzicie? Jaki silnik? Myślałem o dieslu 2.0 140 lub 163 KM.

Znalazłem ofertę: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i się zastanawiam czy jest ok czy też jakiś bubel. Sprzedający twierdzi że nie ma książki serwisowej, na jakieś faktury po francusku i tyle. Wysłał mi numer VIN WF0SXXGBWSBJ84126 i chyba rejestrację (zdjęcie) nr XH 6910. Twierdzi ze auto jest z Luksemburga.

Może ktoś ma coś innego do polecenia?
Boję się wdepnać na minę, a na nowe mnie nie stać.
Proszę jeszcze raz o pomoc.

muminix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 20:14   #22
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Auto z Belgii. Sprawdz blacharkę bo często są po.uszkodzeniach.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 22:06   #23
kalkulator
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: łomianki
Model: smax
Silnik: 2.0d 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Zastanów się czy chcesz się pchać w skrzynię Powershift.
__________________
kalkulator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 22:12   #24
muminix
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-10-2017
Skąd: Tychy
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

A nie jest to dobre rozwiązanie do diesla?
Nigdy nie miałem automatu, ale znajomi którzy mają automaty to je chwalą, więc pomyślałem, że warto spróbować. Ten Powershift to jakiś bubel? Inne automaty lepsze, czy po postu automaty są np. awaryjne?
W szczególności, że czytałem o plusach automatu przy chorobie lokomocyjnej u dzieci (mniej szarpie = mniejsze dolegliwości).
Jeśli ten powershift nie jest polecany, to może być manual.

Bump: Jeśli ktoś ma jakiś namiar, sprawdzonego sprzedawcę lub wie że ktoś prywatnie sprzedaje, to pisze o namiar. Najlepiej że śląska lub okolicy, mogę dojechać ale lepiej nie 500km.
Wolałbym coś z mniejszym przebiegiem, to 170parę tyś km to max, myślałem o czymś poniżej 150 tyś km. Może się mylę ale czy takie auto (o wysokim przebiegu) nie jest już wyeksplatowane i za chwile przeżyte trzeba wszystko wymieniać...
muminix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 09:19   #25
kalkulator
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: łomianki
Model: smax
Silnik: 2.0d 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Wolałbym coś z mniejszym przebiegiem, to 170parę tyś km to max, myślałem o czymś poniżej 150 tyś km. Może się mylę ale czy takie auto (o wysokim przebiegu) nie jest już wyeksplatowane i za chwile przeżyte trzeba wszystko wymieniać...[/QUOTE]

Myślę że powershift z takim przebiegiem już będzie podupadał.Automat tylko do 10r Durashift.Takie moje zdanie.Na forum pełno ludzi borykających się z powershiftem.
__________________
kalkulator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 09:32   #26
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

PowerShift w połączeniu z dieslem nie jest znowu aż tak awaryjny, nie lubi wysokich obrotów stąd problemy w autach z jednostkami benzynowymi.
Inna sprawa, że przebieg i samo użytkowanie auta mogły wpłynąć na mniejsze lub większe jego zużycie i w każdej chwili może być coś do naprawy lub wymiany.
Ja też wolałbym coś z mniejszym przebiegiem, ale nie każdego stać na auto nowe lub niewiele używane, te z przebiegami po 300 czy 400 tys też jeżdżą i o ile są prawidłowo serwisowane to poza wymianami eksploatacyjnymi większych problemów zapewne z nimi nie ma.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 09:37   #27
kalkulator
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: łomianki
Model: smax
Silnik: 2.0d 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Cytat:
Napisał rojass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PowerShift w połączeniu z dieslem nie jest znowu aż tak awaryjny, nie lubi wysokich obrotów stąd problemy w autach z jednostkami benzynowymi.
Inna sprawa, że przebieg i samo użytkowanie auta mogły wpłynąć na mniejsze lub większe jego zużycie i w każdej chwili może być coś do naprawy lub wymiany.
Ja też wolałbym coś z mniejszym przebiegiem, ale nie każdego stać na auto nowe lub niewiele używane, te z przebiegami po 300 czy 400 tys też jeżdżą i o ile są prawidłowo serwisowane to poza wymianami eksploatacyjnymi większych problemów zapewne z nimi nie ma.
Poczytaj kolego ile jest problemów z powershiftem w dieslu a ile z durashiftem.
__________________
kalkulator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 14:51   #28
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Tyle, że durashift był maksymalnie w 2010r, a sam piszesz że wolałbyś coś młodszego.
Pozostaje manual albo powershift jeśli mowa o polifcie - jeśli trafiłby się dobrze utrzymany egzemplarz to nie bałbym się PS, a zepsuć czy zużyć może się wszystko i w każdym aucie.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 15:13   #29
muminix
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-10-2017
Skąd: Tychy
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Dziękuję za sugestie.
Wolałbym automat, ale jak miałby być problemy to może być i manual.
Szukam w miarę bogatej wersji wyposażenia, tzn. minimum gołe titanium, mogą być jakieś dodatkowe pakiety, koniecznie bluetooth do łączności z telefonem (nie żaden parrot i inne nie działające urządzenia). Na pewno nie szukam wersji trend. Wersje tylko po lifcie. Przebieg nie więcej niż 200 tyś km, najlepiej w granicach 120-150 tyś. Rocznik - im młodszy tym lepszy, ale w tym budżecie poszaleć nie mogę. Silnik: diesel, min 140 KM, najlepiej 163 KM. Fajnie by było z dobrym nagłośnieniem i przejrzystym dachem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Budżet tak jak wcześniej - około 40 tyś zł, max 45 tyś zł.
Tylko jak trafić "dobrze utrzymany egzemplarz". Ma ktoś jakieś propozycje?
Czy w tym budżecie znajdę taki egzemplarz czy też budżet za niski i muszę z czegoś zrezygnować?
muminix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 17:46   #30
kalkulator
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: łomianki
Model: smax
Silnik: 2.0d 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

To może być ciężko taki przebieg i wyposazenie
__________________
kalkulator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.