Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2023, 16:32   #11
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Jaka wiązka haka holowniczego

Kuli nie było muszę dokupić . Z tego co się zorientowałem to jest bardzo duży wybór , długość , wysokość od ziemi , itp więc na pewno z doborem nie będzie z tym problemu . Wydaje mi się , że kwestia tylko wymiany gniazda . Wiązka przecież jest i to z modułem ( forscan " widzi " ) . Czy w USA przyczepy nie mają kierunków , stopu czy pozycji ??? . Temat wydawał mi się prosty a tu ......Sprawdzę w wolnej chwili jakie sygnały są na oryginalnym gnieździe i porównam z tym co powinno być u nas . Homologacją się nie przejmuję

keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 11:43   #12
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Jaka wiązka haka holowniczego

Nowa kula ma homologację - powinno wystarczyć do przeglądu, żeby nikt się nie doktoryzował. Przerabiałem temat. Poza przepisową wysokością kuli od podłoża, ważne jest jeszcze nacisk. Niestety 90% oferowanych "kul" służy jedynie do ciągnięcia lekkiej przyczepki - chodzi o te odlewane w jednym kawałku. Nawet bagażnika rowerowego nie założysz, bo nie dają gwarancji. Kupiłem niestety ten droższy, który jest skręcany na 2 śruby od polskiej firmy. Na niego możesz założyć wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wiązki z 4 pin na 13 pin działającej szukam.
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 12:26   #13
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Jaka wiązka haka holowniczego

Dzięki wszystkim za zainteresowanie . Jakoś to rozkminie .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2023, 02:17   #14
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Jaka wiązka haka holowniczego

Jeśli się nie mylę, moduł haka US działa tak samo jak światła w aucie przed kodowaniem na EU, czyli kierunki ze stopem itd. U siebie nie miałem haka, montowałem sam używany oryginał z modułem EU. Wystarczyło aktywować moduł Forscanem i wszystko działa.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2023, 09:02   #15
Stan10
ford::beginner
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 04-02-2023
Skąd: Tarnów
Model: fordescape
Silnik: 1499
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jaka wiązka haka holowniczego

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź dokładnie jaki masz ten hak US. Kiedyś czytałem, że robią problemy na przeglądzie za brak homologacji. Dodatkowo były jakieś różnice w średnicy kuli i wysokości od podłoża, co przy kempingu może być ważne. Sama wymiana gniazda na EU nie wystarczy. Musiałbyś druciarstwo robić z przeciwmgielnym i kierunkami. Potrzebne nowe gniazdo z wiązką i modułem. Tylko moduł oryginalny lub dedykowany będzie działał z czujnikami i bliss. Jeśli masz tylko kamerę, wystarczy uniwersalny.
Ha ,tak jak pisałem ,hak zamontowałem u Stainchowa w Tarnowie ,nie sprawdzałem czy będzie działał jak podepnę przyczepę cemp.a sezon się zbliża.myślę ze zamontowali dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stan10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2024, 15:12   #16
STMARA
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-10-2023
Model: Escape
Silnik: 2.5
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jaka wiązka haka holowniczego

Witam. Nie wiem czy w tym temacie ktoś tu jeszcze zagląda ale chciałem się zapytać czy ktoś z obecnych montował hak do Forda escape 2020+ w wersji Titanium ( z czujnikami parkowania i otwieraniem nożnym bagażnika ). Generalnie widzę z tym duuuuży problem. Firma montująca haki powiedziała mi że jedynie hak polskiego producenta A..-H... ma w swojej ofercie taki zestaw montażowy ale nie jest on dopasowany do wersji Titanium. Nie są mi w stanie powiedzieć dla czego i czy faktycznie nie da się go jakoś dopasować. Może ktoś ma doświadczenie z tym tematem - bylbym wdzięczny za info i rozwiązanie problemu haka do tego modelu w takiej wersji.
STMARA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.