Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2017, 09:09   #1
solla91
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 03-06-2017
Skąd: Łódź
Model: Ford focus st
Silnik: 2.0 t
Rocznik: 2013
Postów: 2
Exclamation Android radio problem z montażem

Witam ,

Wiem, że taki temat istnieje :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Lecz ze względu na to że jest on dość stary, postanowiłem to odświeżyć.

Kupiłem chińskie radio na androidzie do mojego Focusa st 2013. Montaż nie był skomplikowany , lecz jak sie okazuje nie do konca.
Wszystkie funkcje radia działają: USB, nawigacja, telefon, muzyka, czujniki parkowania, przyciski w kierownicy.
Po godzinie zabawy z nowym radiem postanowiłem wyłączyć silnik . Lecz gdy chce to zrobić , wściskam guzik Power elektronika gaśnie ( zegary) oprócz radia i silnika , który dalej pracuje! Po otwarciu drzwi radio jak i silnik wyłączają się.
Wnioskuje po tym temacie wyżej, że są to zamienione piny w canbusie. Lecz które? Ktoś może podpowiedzieć, pomoc ?

solla91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2020, 11:15   #2
Achim32
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2014
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 1.6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 69
Domyślnie Montaż radia sony z Car play

Cześć, mam podstawowe radio w focusie i chciałbym wymienić na radio z Car play.
Myślałem o dwóch konkretnych SONY XAV-AX3005DB i Sony XAV-AX1000. Zależy ile budżetu połknie mi okablowanie.

Posiadam auto z czujnikami cofania, ale mój wyświetlacz i tak tego nie wizualizuje, więc nie zależy mi na tym.

Nie do końca mogę się odnależć co musiałbym zamówić (kable, adaptery, plastik deski rozdzielczej) aby działało też sterowanie radiem z kierownicy.

Robił ktoś kiedyś taką modyfikacje?
Nie wiem czy moduły ze strony Forda będą pasowały bo pewnie każde radio ma swoje standardy.
W sumie po przejrzeniu tej strony zacząłem rozważać radio PIONEER SPH-DA130DAB, tu powinny przejściówki pasować.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeżeli ktoś dłubał coś podobnego to każda opinia/informacja będzie przydatna. Z góry dzięki
Achim32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2020, 14:03   #3
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Montaż radia sony z Car play

4100 za takie coś? Za max 3000 masz fabryczne poliftowe sync3 z car play, Android auto, obsługa fabrycznych czujniki parkowania i klimatronika. Za ok 1500 można mieć dobrego chińczyka tyle że one chyba nie mają car play.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2020, 14:17   #4
Achim32
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2014
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 1.6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 69
Domyślnie Odp: Montaż radia sony z Car play

Radia bym nie brał od nich. Samo radio chciałbym kupić osobno za około 1k. Generalnie chciałbym się zamknąć w 2k z całością. Dlatego szukam porady, gdzie mogę coś taniej dorwać, albo jak ktoś robił to taniej.
Dedykowanych urządzeń chińskich na androidach wolałbym unikać.

Co do podmiany na sync 3 z car play wydaję się to byc bardziej skomplikowane, dlatego zwróciłem się w te stronę. Gdy mam podstawowe radio Forda koszty takiej wymiany za szybko rosną wobec tego co oferuje to radio

Ostatnio edytowane przez Achim32 ; 07-12-2020 o 14:42
Achim32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2020, 14:34   #5
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Montaż radia sony z Car play

W jaki sposób chciał byś to zamontować do focusa? Te radia są dedykowane do aut z deską pod klasyczne radio 2din.Focus ma swoją autorską ramkę radia. Widziałem takie w Chinach z otworem na 2din i wygląda to komicznie praktycznie nikt tego nie wsadza.
Chińczyk dedykowany do focusa lub sync3.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2020, 14:40   #6
Achim32
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2014
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 1.6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 69
Domyślnie Odp: Montaż radia sony z Car play

Ramka nie byłaby problemem jest dużo zestawów i nie wygląda to tak źle. Jak wspominałem większy problemem dla mnie jest okablowanie, bo cena od Forda zwala z nóg
Achim32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2020, 14:51   #7
lordJim
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-10-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 St-Line X
Silnik: 2,0 EcoBlue Diesel MHEV 150 KM
Rocznik: 2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Montaż radia sony z Car play

Ja zamontowałem w Mondeo MK4 Kenwooda z Car Play. Te soniacze, o których wspominasz w recenzjach, które czytałem, mają słabe touchscreeny-podobno. Optował bym-jak już zdecydujesz się na te radyjka-za Sony XAV-AX1000. Będziesz potrzebował extra CAN-Bus (specjalną przejściówkę) do połączenia nowego radyjka z instalacją "starego radyjka". Koszt tego CanBusa to +-70 EUR. Dodatkowo potrzebna będzie przejściówka na gniazdo antenowe z Sony do Forda. W moim przypadku potrzebna była jeszcze ramka dopasowująca owal po starym radyjku. U siebie dołożyłem jeszcze kamerkę cofania i wszystko śmiga jak należy łącznie ze sterowaniem z kierownicy.
Pzdr
Edit: minn. Kenwood - bo grubość (głębokość) radyjka zaledwie 7,5 cm i niezłe walory audio.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg przed i po.jpg (21.5 KB, 78 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordJim ; 07-12-2020 o 14:57
lordJim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2024, 07:56   #8
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Montaż radia sony z Car play

Witaj , ładne te radio Sony XAV-AX1000 . Wyświetla się wszystko z tego radia na nonvers + ?
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2024, 17:41   #9
Dariusz1982
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 21-04-2023
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Montaż radia sony z Car play

Witam czy ktos wie które sa przewody wychodza od sterowania przyciskami kierownicy? focus mk3
kupilem radio android(chiny) i musze polaczyc key1 i key2 z tymi kabelkami od przyciskow kierownicy ale za nic nie wiem ktore to...help?
Dariusz1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.