Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2011, 17:12   #11
sekol34
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2011
Skąd: Skrwilno kuj-pom.
Model: focus II
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Cytat:
Napisał pepek 36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja pozbyłem się problemu filtra DPF bo go po prostu usunąłem z auta i nie muszę się już martwic o dolewki płynu i o to czy się zapcha czy nie
Witam mam problem chyba z DPF zakupiłem focusa II 2.0 TDCI 136 koni pali jak smok i rośnie poziom oleju w misce olejowej , wymieniłem juz wszystkie filtry olej rozrząd ,koło dwumasowe
Napisz ile kosztuje usunięcie DPF i czy trzeba tylko wgrac program czy tez fizycznie wyciąc DPF Z góry dzieki

sekol34 jest offline  
Stary 03-04-2011, 19:21   #12
7zez
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-03-2011
Skąd: Bielsko-Biała
Model: focus II Kombi
Silnik: 1,6 TDCI 109
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Cytat:
Napisał andres76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam poziomu nie można sprawdzić , przy serwisach też to to nie jest dolewane bo to usługa dodatkowa pojemnośc zbornika to około 1,5 litra ,przebiegi trudno okreslić bo każdy ma inny styl jazdy i inaczej użytkuje (miasto ,trasa) dodatek jest dośc drogi a jak go zabraknie to zapali sie kontrolka ta żółta na zestawie wskażników kółko ( nie silnika )nie wpływa to na ograniczenie mocy silnika ,po uzupełniniu zbiorniczka trzeba zresetować komputer czyli serwis spotkałem się z przebiegami od 120 tys w górę na uzupełnie dodatku (silniki 1,6 tdci)
Witam - chyba jakies bzdury tu piszesz. Wg mojej wiedzy opartej na wiedzy z serwisu ilość płynu w zbiorniczku wynosi 3-3,5litra. Serwis faktycznie rzekomo nie potrafi tego ocenić. Jedyny sposób który umożliwia im określenie ilości płynu - przez dolanie do pełna; cena płynu 200zł za litr. Dolewanie 100zł. Z tym sposobem sprawdzania - to też jest kit. Pojedz sobie do serwisu Bosch i oni z tego co sam doświadczylem są w stanie określić poziom tego płynu. Mają jakieś urządzenie które weryfikuje moduł odpowiedzialny za dozowanie płynu. U mnie przy przebiegu 118tyskm pokazał 0,9litra. A tak na marginesie - ciekawe przy jakiej ilości tego płynu pojawia się komunikat na desce o niskim poziomie płynu? Może ktoś ma wiedze na ten temat?
7zez jest offline  
Stary 03-04-2011, 19:22   #13
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Panowie używajcie trochę szukajki jest o filtrach mnóstwo na forum

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Matych jest offline  
Stary 08-04-2011, 08:43   #14
Autorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-02-2011
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Hej!
Jak pisałem, tak zrobiłem. Jeździłem bezstresowo czekając co się wydarzy. No i wydarzyło się. Przy 124 500 otrzymałem informację, że mam usterkę w silniku i zapaliła się prawa czerwona lampka pod zegarami. Pewnie kończy się Eolys, choć jeszcze to sprawdzę. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą, najpewniej wytnę DPF (nie sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) bez dolewania płynu. Tylko że fachura robi to w samochodach gdzie jest komputer BOSCHA, a ja nie wiem jak mogę sprawdzić czy mamy komp. tej marki. Po wszystkim napiszę Wam ile km udało mi się przejechać od komunikatu i jak się auto sprawuje.

Ostatnio edytowane przez Autorek ; 11-04-2011 o 13:46
Autorek jest offline  
Stary 12-04-2011, 14:36   #15
Autorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-02-2011
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Hej! Okazało się, że mam komp. BOSCHA. Stoję więc przed decyzją usunąć filtr czy dolać Eolysu (za 1/3 ceny wycinki) i narazie jeździć. Jedni decydują się na jedno, drudzy na drugie... Mam więc niezły dylemacik...
Autorek jest offline  
Stary 15-04-2011, 15:47   #16
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Może ktoś napisać gdzie jest ten zbiorniczek przy silniku 2,0 TDCi?
Może ma ktoś jakieś zdjęcie, żeby zapodać na forum.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline  
Stary 07-06-2011, 09:10   #17
Autorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-02-2011
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Hej!
No i jestem bogatszy o nową wiedzę. Od zaświecenia się kontrolki i komunikatu o usterce silnika (potrzebna była dolewka Eolysu), zanim mi się udało rozwiązać problem, przejechałem ponad 1500 km. W tym czasie częściej niż zwykle włączała się regeneracja filtra, ale samochodzik chodził jak zegarek. Gościu, który mieszka bliżej mnie nie był w stanie ze swoim oprogramowaniem usunąć DPF-a. Z drugiej strony niektórzy pisali na forach, że mają 230 000 przebiegu, jeżdżą z DPF-em i im się nie zapchał. Postanowiłem dolać płynu w pobliskim ASO. Dokładnie 1.8 l. No i auto spisuje się bezproblemowo. Dzięki piękne za wszystkie posty. PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autorek jest offline  
Stary 07-06-2011, 15:40   #18
qjarser
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2011
Model: Focus II kombi
Silnik: 1,6 Tdci 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

jesli ktos sie zastanawia czy wycinac DPFa to polecam link

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

typowy problem po wycince, ja osobiscie bym juz nie zdecydowal sie na wyciecie bo sam przerabiam podobny problem, niestety tez nie mam dobrego zdania o fachowcach z V-Techu, ja w kazdym badz razie o V-Techu w Szczecinie mam srednie zdanie za podejscie do klienta i dalsza obsluge juz po glownej robocie
qjarser jest offline  
Stary 07-06-2011, 16:04   #19
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Jeśli piszesz taki post to najpierw zdobądz wiedzę o DPF-ie Nikt tu nikomu nie każe usuwać działającego poprawnie DPF-A(choć ja tak bym dzisiaj zrobił-ale to moje zdanie) otóż kolega dolał Eolys-u i problem się rozwiązał ale każdy posiadacz mokrego filtra cząstek stałych stanie przed decyzją o jego usunięciu lub wymianie na nowy bowiem ten wynalazek kiedyś bezpowrotnie kończy swoje życie.Nie wiem jak tam w Szczecinie ale w Łowiczu V-tech nie spowodował podobnych objawów w moim focusie.Zanim kogoś skażesz sprawdz dokładnie czy z silnikiem na pewno jest wszystko w porządku bo podobne objawy nie koniecznie świadczą o niefachowej obróbce softweru.Pozdro
Matych jest offline  
Stary 20-07-2011, 15:06   #20
gervis
ford::amateur
 
Avatar gervis
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Witajcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak moge cos dodac od siebie odnosnie DPF FAP i nnych to problem polega na tym ze jak dotad spotkalem sie z jednym smaochodem sygnalizujacym wypalanie filtra na desce rozdzielczej taka kontrolke powinien miec kazdy samochod z tym filtrem i wtedy nie bylo by problemu ze dopalaniem ze zostanie przerwane przed ukonczeniem (eolys ulatwia tylko zaplon przy nizszej temp. niz w innych modelach samochodow z DPF/FAP gdzie potrzebne jest okolo 700-800st C)
gervis jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.