Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2016, 09:00   #141
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał a4tech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz na skrypt shellowy w środku to jest to co wkleiałem wcześniej.
...
Sprawdza czy jest to wersja NAVI czy też nie, co więcej są też wersje 16GB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paweł, co wg Ciebie robi ten skrypt?
Pytam tak z ciekawości, bo ja nie widzę w tym kawałku zupełnie niczego ekscytującego... Choć oczywiście funkcja - jak w przypadku każdej "sprzątaczki" - jest istotna...
Podobnie się ma sprawa z urządzeniami 16GB - co ma z tego faktu wynikać, że są lub nie?
Mogę Ci wrzucić parę cytatów, że ten sam system jest przewidziany np. dla Jaguara, że obsługuje potencjalnie mapy TomToma i parę inny itp. itd.

To są ścieżki poboczne.

Jeśli wiesz do czego służy pakiet HB5T-14G386-TCB to albo piszesz do czego, albo po prostu sami też znajdziemy... To nie łapanie pcheł - jak do tego dojdziemy jutro lub za tydzień, to też nic się nie stanie.
Wszystkie niezbędne rzeczy już wkrótce będą dostępne w ramach normalnych update bez tych cudów z przeszukiwaniem serwera ivsu...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 09:24   #142
a4tech
ford::advanced
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 19-02-2014
Skąd: Kraków
Model: 3.0EB
Silnik: 1x 3.0 EB + 2x Elektryczny
Rocznik: 2021
Postów: 332
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Panie Tadeuszu,

Czy ja napisałem, że jest to coś ekscytującego ? Krystian pytał co robi skrypt to napisałem co robi - czyli robi to aby dealer nie próbował wgrać danego update. W każdym razie ta paczka dla Nas nic nie znaczy i wartą ją wywalić z pliku autoinstall.lst bo wywali np mapy tak jak mi się to przytrafiło.

Nie rozumiem o jakim łapaniu pcheł piszesz. Na każdym kroku Twoje wypowiedzi "są wywyższające" i ciągle podkreślasz, że jesteś informatykiem od XX lat. Może mi się wydaje ale przykro mi, tak to odczuwam. Druga sprawa to jak szukam paczek to nie powinno kogoś interesować i nie powinieneś tego negować. Ciekawe skąd wiesz jak to robię ? Niestety ja jak pytałem o podpowiedź czy też schemat bo nie mam dostępu do etisa czy oasisa to bylo echo.

Ten skrypt tylko przerywa aktualizację, jeżeli nie wykryje czy to wersja NAV i sprawdza również język. Shella pewnie znasz to nie ma co tłumaczyć. Co do 16GB to znalazłem informacje ze używane są w Chinach i to wszystko, dlatego też to napisałem

Wracając do tematu

Z tego co ja zauważyłem są 3 pliki z paczek:

HB5T-14G386-

TAB

Kod:
#!/bin/sh 

# Signal handler.
SignalTrap()
{
	echo "Received signal.  Update aborting."
	exit 1
}

# Set Signal Trap
trap SignalTrap INT QUIT TERM ABRT STOP

error=0
PACKAGE=$(basename "$0" ".sh").tar.gz
IMAGEPARTSIZE=$(df -h | awk '/hd0t180/ { sub("(\\.[0-9]+)?G$","",$2); print $2}')

LANGUAGE=enu
case $(awk -F "=" '/^systemLanguage/ { print $2 }' /fs/rwdata/ALPersistence/SourceSettings.ini) in
	7) LANGUAGE=frc;;
	9) LANGUAGE=spm;;
esac

# Enforce SYNC Version is not 1.x
grep -q "SYNCGen3.0_1" /fs/mp/Version.inf
if (( $? != 0 ));
then
	echo "SUCCESS: SYNC 3 Version 1.x not detected. Update is permitted."
else
	echo "FAIL: SYNC 3 Version 1.x detected. Exiting with no change."
	error=1
fi

# Enforce module contains sufficient space.
if [ "$IMAGEPARTSIZE" -gt 16 ];
then
	echo "SUCCESS: NAV module detected."
else
	echo "FAIL: NAV module not detected."
	error=1
fi

if (( $error != 0 )); then
	slay APP_SUM
	slay NAV_Manager
	slay fordhmi
	slay HMI_AL
	display_image -file=/tmp/error_msg_${LANGUAGE}.png -display=2 &

	find /fs/images/ivsu_* -name "*.lst*" -remove!
	find /fs/images/ivsu_* -name "*.tar.gz" -remove!
	sync
	sync

	while [ -e /fs/usb0 ]; do
		sleep 1
	done

	shutdown

fi

exit $error
TBB

Kod:
#!/bin/sh 

# Signal handler.
SignalTrap()
{
	echo "Received signal.  Update aborting."
	exit 1
}

# Set Signal Trap
trap SignalTrap INT QUIT TERM ABRT STOP

error=0
PACKAGE=$(basename "$0" ".sh").tar.gz
IMAGEPARTSIZE=$(df -h | awk '/hd0t180/ { sub("(\\.[0-9]+)?G$","",$2); print $2}')

LANGUAGE=enu
case $(awk -F "=" '/^systemLanguage/ { print $2 }' /fs/rwdata/ALPersistence/SourceSettings.ini) in
	7) LANGUAGE=frc;;
	9) LANGUAGE=spm;;
esac

# Enforce module is non-NAV
if [ "$IMAGEPARTSIZE" -lt 20 ];
then
	echo "SUCCESS: Non-NAV module detected."
else
	echo "FAIL: NAV module detected."
	error=1
fi

if (( $error != 0 )); then
	slay APP_SUM
	slay NAV_Manager
	slay fordhmi
	slay HMI_AL
	display_image -file=/tmp/error_msg_${LANGUAGE}.png -display=2 &

	find /fs/images/ivsu_* -name "*.lst*" -remove!
	find /fs/images/ivsu_* -name "*.tar.gz" -remove!
	sync
	sync

	while [ -e /fs/usb0 ]; do
		sleep 1
	done

	shutdown

fi

exit $error
TCB

Kod:
#!/bin/sh 

# Signal handler.
SignalTrap()
{
	echo "Received signal.  Update aborting."
	exit 1
}

# Set Signal Trap
trap SignalTrap INT QUIT TERM ABRT STOP

error=0
PACKAGE=$(basename "$0" ".sh").tar.gz
IMAGEPARTSIZE=$(df -h | awk '/hd0t180/ { sub("(\\.[0-9]+)?G$","",$2); print $2}')

LANGUAGE=enu
case $(awk -F "=" '/^systemLanguage/ { print $2 }' /fs/rwdata/ALPersistence/SourceSettings.ini) in
	7) LANGUAGE=frc;;
	9) LANGUAGE=spm;;
esac

# Enforce module is NAV
if [ "$IMAGEPARTSIZE" -ge 20 ];
then
	echo "SUCCESS: NAV module detected."
else
	echo "FAIL: non-NAV module detected."
	error=1
fi

if (( $error != 0 )); then
	slay APP_SUM
	slay NAV_Manager
	slay fordhmi
	slay HMI_AL
	display_image -file=/tmp/error_msg_${LANGUAGE}.png -display=2 &

	find /fs/images/ivsu_* -name "*.lst*" -remove!
	find /fs/images/ivsu_* -name "*.tar.gz" -remove!
	sync
	sync

	while [ -e /fs/usb0 ]; do
		sleep 1
	done

	shutdown

fi

exit $error

EDIT:

Zapomniałem dodać, że jest jeszcze skrypt do usuwania GraceNote, ale jak sprawdzałem to usunięcie nic nie da bo waży zbyt mało aby zwolnić odpowiednią ilość miejsca.

EDIT:

Pomysł jest taki aby podmienić klucze prywatne albo wprowadzić synca w tryb 'serwisowy' i wgrać bez sprawdzania kluczy, ale to tylko teoria.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paweł, co wg Ciebie robi ten skrypt?
Pytam tak z ciekawości, bo ja nie widzę w tym kawałku zupełnie niczego ekscytującego... Choć oczywiście funkcja - jak w przypadku każdej "sprzątaczki" - jest istotna...
Podobnie się ma sprawa z urządzeniami 16GB - co ma z tego faktu wynikać, że są lub nie?
Mogę Ci wrzucić parę cytatów, że ten sam system jest przewidziany np. dla Jaguara, że obsługuje potencjalnie mapy TomToma i parę inny itp. itd.

To są ścieżki poboczne.

Jeśli wiesz do czego służy pakiet HB5T-14G386-TCB to albo piszesz do czego, albo po prostu sami też znajdziemy... To nie łapanie pcheł - jak do tego dojdziemy jutro lub za tydzień, to też nic się nie stanie.
Wszystkie niezbędne rzeczy już wkrótce będą dostępne w ramach normalnych update bez tych cudów z przeszukiwaniem serwera ivsu...
__________________
SYNC 4 --- TEL: 692 47 04 92

Ostatnio edytowane przez a4tech ; 13-12-2016 o 10:22
a4tech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 11:01   #143
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

1. Informatykiem jestem dokładnie od ponad 40 lat.
2. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak prosiłeś o schematy czy info z etis, to zawsze starałem się pomóc w miarę możliwość i czasu (to samo kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ).
3. Skrypt z pakietu TBB (systemy bez navi) i TCB (systemy z navi) robią to samo: "zabijają" cały zestaw aplikacji - w tym navi i GUI (interfejs użytkownika) - w celu umożliwienia wyczyszczenia (zbytecznych/użytych?) pakietów instalacyjnych. Nie sądzę by były zbyteczne.
4. Podobnie pakiet TAB - robi to co wyżej, ale tylko dla Sync3 2.x z navi. Też raczej przydatny.
5. Język nie jest sprawdzany, tylko ustawiany na jeden z 3 "natywnych": amerykański angielski dla całego świata, chyba, że ma być hiszpański albo francuski. Reszta leci po difolcie angielskim.
6. Kłopoty z instalacją map są moim zdaniem pochodną błędnych/niepełnych opcji w autoinstall.lst.
7. Przeszukiwanie serwera ivsu "przeglądem zupełnym" stało się ostatnio ulubionym zajęciem dość licznego grona... Skończy się zapewne za chwilę jak było z serwerem licencji dla Sync2... Tylko to miałem na myśli. Przy "normalnej" koordynacji (jeden szukający dla wszystkich) ryzyko o rząd wielkości mniejsze. Takie jest moje stanowisko.
8. "Łapanie pcheł" jest synonimem zbytecznego pośpiechu. Napisałem tylko, że nigdzie nie musimy się spieszyć. Nie dotyczyło to nijak Ciebie. Jak nie dziś to jutro czy za tydzień to rozgryziemy. Wystarczy do tego oryginalny autoinstall.lst z pakietu instalacji map. No i oczywiście komplet pakietów występujących w instalacjach.
9. Chiny może i potrzebują 16GB dla wersji bez navi z uwagi na swój pakiet językowy - bez znaczenia dla tego projektu.

Jeszcze jedno @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - pomysły z "podmianą" kluczy to moim zdaniem zupełnie chybiony kierunek. W urządzeniu zawarte są jedynie klucze PUBLICZNE niezbędne do zweryfikowania poprawności podpisu wykonanego kluczem PRYWATNYM będącym w wyłącznej dyspozycji publikatora pakietów (Forda). Nic Ci nie da podmiana kluczy publicznych - co najwyżej przestaną się zupełnie instalować aktualizacje oficjalne. Nie tędy droga.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 13-12-2016 o 11:28
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 12:24   #144
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

tedi_k dam lekki OT jak wyglądała informatyka w latach 70tych (pisałeś ze ponad 40 lat jesteś informatykiem) bom ciekaw, z tego co pamietam to liczydła jeszcze wtedy były Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 13:56   #145
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Informatykiem jestem dokładnie od ponad 40 lat.
To zaczynałeś razem z B.Gates ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 13:59   #146
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

I teraz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] poprawia w Sync2 to, co Bill spieprzył. :-D
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 13:59   #147
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał frompoland Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bom ciekaw, z tego co pamietam to liczydła jeszcze wtedy były Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odra była - mam jeszcze karty perforowane

Bump:
Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I teraz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] poprawia w Sync2 to, co Bill spieprzył. :-D
Bill już się poddał , tedi_k górą
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 14:20   #148
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zaczynałeś razem z B.Gates ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo jestem o rok i 11 miesięcy starszy od Billa G. Zaczynaliśmy razem, ale u nas po tej stronie "kurtyny" trochę były inne warunki rozwoju wtedy...
A informatyka była wcale nie inna, tylko nie trzeba było setek giga RAMu aby coś sensownego napisać...
Do dziś pamiętam wyzwanie z 1982 lub 3 roku, by na 512 BAJTACH zmieścić program ładujący system operacyjny z 4 różnych urządzeń (FDD, HDD, CT i MT). Rzecz dotyczyła rosyjsko/polskiego klona komputera PDP-11/03 (po polsku Mera-60). Finalnie brakowało 1 bajtu. Po nocnej optymalizacji kodu wszystko się zmieściło na 512 bajtach - łącznie z promptem o to z czego ładować system. Na 512 BAJTACH.

BTW - aby nie było dalszych "złośliwostek"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dodam, że mimo, iż dyplom Politechniki Wrocławskiej mam z 1978 roku, to na nim jest napisane jasno i wyraźnie: "magister inżynier informatyk". I słowo i dziedzina były już wtedy znane!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogłaszam koniec OT!!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 13-12-2016 o 14:29
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 14:48   #149
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A informatyka była wcale nie inna, tylko nie trzeba było setek giga RAMu aby coś sensownego napisać...
Tadziu co niektórzy nie pamiętają co to DOS , a nie mówiąc dalej
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 16:32   #150
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 512 BAJTACH.

BTW - aby nie było dalszych "złośliwostek":
Ale to żadne złośliwości z mojej strony - wiem o czym mówisz - ja potrzebowałem 1k EPROMu aby zrobić komputer samochodowy do rajdów - assembler 80xx Intel'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i stąd moje hobby do grzebania w bajtach (a nawet bitach) - niestety ale moja latorosł już tylko C do programowania mikrokontrolerów - ludzie nie wiedzą co tracą
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.