Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2019, 13:00   #1
Freedom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-12-2018
Model: Galaxy FL
Silnik: 2.3 16V 146KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Gaśnie na wolnych obrotach 2.3 Pb LPG

Witajcie

Po zatrzymaniu wolne obroty falują z każdą sekundą mocniej (mniej więcej 400-800 obr). Do tej pory było wszystko dobrze na LPG i Pb (stabilne ok 900 obr). Stało się to nagle po zatrzymaniu

Wystarczy wcisnąć pedał gazu by obroty były powyżej 1000 i wszystko gra, przyspiesza płynnie itd

Na LPG po zatrzymaniu faluje i po poł minuty gaśnie
Na benzynie po zatrzymaniu gaśnie od razu

Po odłączeniu silniczka krokowego na wolnych od razu gaśnie, dodając gazu dusi się i faluje. Po odłączeniu przepływomierza dokładnie to samo

Wydaje mi się, że coś syczy przy silniku. Odłączyłem elektrozawór na butli LPG, wypaliłem gaz i dalej syczy i gaśnie na benzynie czyli to nie gaz

Podejrzewam podciśnienie, ale sprawdzałem ręką na pracującym silniku i nigdzie nie czuję zasysania. Wężyki są w porządku, no chyba że jeszcze jest gdzieś podciśnienie?

Sprawdziłem wężyki podciśnienia od pompki podciśnienia do kolektora ssącego, do serwa hamulca, od przepustnicy do gruszki przy pokrywie zaworów, od kolektora do trójnika do parownika LPG, do mapsensora

Sprawdziłem wężyki od LPG od wtryskiwaczy (pojedyncze Barracuda) do kolektora

Błędów na komputerze nie ma

Przewody zapłonowe i świece są dosyć świeże. Poza tym podczas jazdy jest idealnie. Mam nowy olej, filtr oleju, powietrza, dość świeże filtry LPG

Autko to automat

Kupiłem nową cewkę, bo uzwojenia wtórne miały ponad 2000kOhm, nowa NGK ma po 8kOhm, ale nic to nie pomogło

Zmieniłem świece na używane, ale sprawne z innego auta i to samo, przewody zapłonowe mam NGK popsikałem je w nocy i nie iskrzą, są miękkie

Wyczyścilem przepływkę i jej wtyczkę, przepustnicę i wtyczkę TPS, silniczek krokowy i jego wtyczkę, wtyczki sondy lambda, czujnika wałka rozrządu, cewki

Świece są suche, koloru ceglastego


Ostatnio edytowane przez Freedom ; 20-03-2019 o 07:18
Freedom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 10:37   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Gaśnie na wolnych obrotach 2.3 Pb LPG

Cytat:
Podejrzewam podciśnienie, ale sprawdzałem ręką na pracującym silniku i nigdzie nie czuję zasysania. Wężyki są w porządku, no chyba że jeszcze jest gdzieś podciśnienie?
A zaworek sprawdzony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 11:20   #3
Freedom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-12-2018
Model: Galaxy FL
Silnik: 2.3 16V 146KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gaśnie na wolnych obrotach 2.3 Pb LPG

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zaworek sprawdzony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To plastikowe z membraną w środku, które jest przy grodzi silnika? Jak sprawdzić? Są tam dwie grube rurki i jedna cienka. Jak dmucham w jedną grubą to powietrze wylatuje drugą grubą. W drugą grubą nie da się dmuchać. Pewnie tam jest membrana, która działa jak zaworek zwrotny paliwa? Po zdjęciu koszyczka jest w nim filterek. Wymyłem go wodą z mydłem, wypłukałem wodą i wysuszyłem. Nic to nie pomogło

Na grubym plastikowym wężu podciśnienia od serwa hamulców jest też mały zaworek zwrotny, ale sprawny. W stronę kolektora da się dmuchać, a zassać powietrza nie

Założyłem nowe świece i zero poprawy

Na gazie jedzie normalnie, ale po zatrzymaniu faluje i po czasie gaśnie. Na benzynie jest gorzej, po zatrzymaniu od razu gaśnie, podczas jazdy trochę szarpie. Po przejściu na gaz wszystko ustępuje z wyjątkiem wolnych obrotów

---------------

Ewidentnie słyszę syczenie na wolnych obrotach nawet w środku samochodu. Pod maską jakby gdzieś w okolicach od cewki do serwa hamulca. Najgłośniej słychać stojąc z boku samochodu po stronie kierowcy jakby ze skrzyni biegów. Tam idzie jakieś podciśnienie?

Od razu po wyłączeniu silnika syczenie ustaje

Widzę, że zaworu EGR nie mam, został zaślepiony

Ostatnio edytowane przez Freedom ; 20-03-2019 o 19:42
Freedom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 09:12   #4
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Gaśnie na wolnych obrotach 2.3 Pb LPG

Jak zaworek zaklejony to nie to.
A idąc dalej nie zawsze czyszczenie silniczka krokowego pomaga i pozostaje wymiana. Sprawdź na jakimś innym.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 13:00   #5
Freedom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-12-2018
Model: Galaxy FL
Silnik: 2.3 16V 146KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gaśnie na wolnych obrotach 2.3 Pb LPG

Dałem samochód do mechanika. Okazało się, że w kolektorze ssącym jest dziura po starym wtrysku LPG, której zaślepienie wypadło. Po zaklejeniu wszystko jest w porządku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Freedom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.