Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2015, 15:10   #51
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Felgi stalowe, jaki rozmiar?

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki c-matix!
ak z felgami wszystko będzie ok, to biorę zestaw nr 1 - zawsze to odrobinę stabilniej powinno się auto zachowywać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podejrzewam że te felgi nr1 z riala mają 7 cali, ale spokojni e ci wejdą i nic nie będzie sie działo, moim zdaniem są ładniejsze i bardziej eleganckie.

c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2015, 16:32   #52
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Felgi stalowe, jaki rozmiar?

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podejrzewam że te felgi nr1 z riala mają 7 cali, ale spokojni e ci wejdą i nic nie będzie sie działo
Więcej będę wiedział jutro, ale najpewniej jest właśnie tak jak mówisz.

Na forum znalazłem link do kalkulatora felg, który potwierdził Twoje zapewnia, że nie będzie problemu z ET46 i 7". Zakładając, że pierwotnie były tam 6,5" o ET50, to przy wrzuceniu ET46 i 7" koło przesunie się o 10mm na zewnątrz i 2mm do wewnątrz, czyli tyle co nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moim zdaniem są ładniejsze i bardziej eleganckie.
Zgadza się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Długo zastanawiałem się na tym drugim wzorem, bo sporo jest tego dostępnego na rynku wtórnym w naprawdę ładnym stanie, ale czegoś mi w nich brakowało. No ale nad gustami się nie dyskutuje. Dzięki c-matix!

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 25-07-2015 o 18:53
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2015, 23:50   #53
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Felgi stalowe, jaki rozmiar?

Podbijam ponownie temat.

Felgi już zakupione - R16 H2 5x108 ET 46 7J, ładnie utrzymane i nowemu właścicielowi się podobają, ale pojawiła się jednak pewna przeszkoda... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Muszę dokupić nakrętki do alufelg, bo obecnie mam zamontowane zwykłe do stalówek..., tylko jakie kupić te nakrętki? Niby prosta sprawa, bo czy jest coś prostszego niż śrubka i nakrętka? (pomijam gwoździeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Czy nakrętki do naszych C-maxów powinny mieć rozmiar 12x1,5mm? Zakładam, że tak, bo tylko taki rozmiar wyskakuje mi w google, ale co z resztą "cech"? Nakrętki powinny być zamknięte, czy otwarte? Z ruchomą podkładką? Łeb oczywiście dobieramy do otworów felgi.

czy takie będą odpowiednie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wybaczcie za tak trywialne pytania (wbrew pozorom mam również większe problemy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), ale w ostatnim aucie jakiś nieudolny "montażysta" kół założył mi kilka nakrętek bardzo zbliżonych do oryginałów, ale jednak różniących się skokiem gwintu - wkręcić się, wkręcały, ale z trudem, a przecież nie o to chodzi...

Przy okazji polecacie może jakąś konkretną firmę produkującą nakrętki zabezpieczające koła przed kradzieżą? Fordowskie mają konkretny, trudnopodrabialny wzór, ale jak za kilka nakrętek, to cenowo zabijają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 30-07-2015 o 19:06
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2015, 08:01   #54
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Felgi stalowe, jaki rozmiar?

Tak te są ok.
Jak byś chciał to za 60zł z wysyłka moge ci sprzedać używki do alufelg 20szt.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 19:07   #55
misiekbelchatow
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-08-2018
Model: C-Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Odp: Felgi stalowe, jaki rozmiar?

Witam. Odgrzeję stary temat. Otóż upatrzyłem sobie felgi z Laguny 2, i mam pytanie. Renault ma rozstaw śrub 5*108 , czyli tak jak Ford. Natomiast otwór centrujący wynosi 60 mm. Jeśli rozfrezuję/rozwiercę otwór na 63,3 mm felga będzie pasować. Ford ma szpilki, renault śruby, ale obydwa M12. Czy długość szpilek Forda będzie wystarczająca ?? ET renault 50, forda 50-52,5. Jestem laikiem w tym temacie, stąd moje pytania.
Odnośnie powiększania otworu centrującego przejrzałem "internety" i raczej nie powinno to osłabić felgi, zaplecze techniczne do wykonania tego posiadam odpowiednie.
misiekbelchatow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 20:16   #56
misiekbelchatow
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-08-2018
Model: C-Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Odp: Felgi stalowe, jaki rozmiar?

Zapomniałem, felgi aluminiowe, 17 cali
misiekbelchatow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 09:23   #57
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Felgi stalowe, jaki rozmiar?

Chyba już ten temat był wałkowany. Rozstaw śrub będzie oki ale otwór centrujący Renault ma 60mm a Ford 63,3mm.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 11:39   #58
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Felgi stalowe, jaki rozmiar?

I to nawet wczoraj wieczorem, dwa posty wyżej.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.