Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2012, 22:14   #1
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Question Wymiana lewego przegubu wewnętrznego

Witam wszystkich forumowiczów
Posiadam galaxy 1,9 TDI z 1999 roku MK1. Zamówiłem w sklepie wewnętrzny przegub od strony kierowcy i jutro chcę go wymienić. W sobotę wyjeżdżam nad morze więc się muszę ogarnąć. Przeszukałem forum ale nic podobnego nie znalazłem owszem do MK2 są posty, ale nie do mojego.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy jest z tym dużo dłubania ?? Czy muszę spuścić olej ze skrzyni biegów ??. Czy po prostu odkręcać wszystkie potrzebne śruby i wymienić na nowy ??. Wszelkie klucze mam, z tym nie będzie problemu, tylko potrzebuję krótkiej instrukcji.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2012, 21:59   #2
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana lewego przegubu wewnętrznego

Dziękuję wszystkim zainteresowanym
Sam doszedłem do rozwiązania. Liczyłem na jakąś podpowiedź, ale nie wyszło. Jak by ktoś miał jakieś pytanie co do tego problemu i modelu, ceny itp to piszcie, chętnie pomogę.
Pozdrawiam
Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2012, 07:29   #3
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Wymiana lewego przegubu wewnętrznego

Easy-rider a może napisz tu dla potomnych co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2012, 23:41   #4
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana lewego przegubu wewnętrznego

Witam wszystkich
Napiszę wszystko co i jak dla potomnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Wczoraj nie miałem wiele czasu na rozpisywanie się.
Sprawa nie jest trudna. Po pierwsze nie można kupić przegubu wewnętrznego z lewej strony ( czyli od strony skrzyni, kierowcy). Trzeba kupić całą półoś, razem z przegubem wewnętrznym i zewnętrznym. Trochę się za tym pokręciłem i ceny są różne. Mi się udało kupić w sklepie za 400 zł (nówka sztuka z gwarancją), mogę podać namiary na sklep w Skierniewicach. Po drugie nie trzeba spuszczać oleju ze skrzyni, nie trzeba też kanału. Wystarczy wysoko podnieść auto lewarkiem trapezowym progowym, to wystarczy. Klucze nasadowe i płaskie oczkowe 17, 19, 24. Do tego spory młotek, kawałek twardego drewna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., klucz dynanometryczny, lub rurka do przedłużenia, jak ktoś wie ile siły użyć. Trzeba odkręcić jedną śrubę drążka stabilizatora, drążek kierowniczy, wahacz od spodu (przy tarczy hamulcowej), no i półoś od tarczy. Jak wszystko odkręcicie to tarcza wraz z amortyzatorem idzie na bok. Macie dostęp do pół osi. Młotkiem lub łomem trzeba wybić pół oś ze skrzyni. Tak samo wkładacie nową. Jak wejdzie na frezy w skrzyni biegów trzeba ją dobijać młotkiem przez twarde drewno, aż dojdzie do końca. Na końcu frezów jest zabezpieczenie, więc trzeba troszkę siły. Potem składacie wszystko w odwrotnej kolejności do kupy. Śruby nowe na klej itp, a nakrętki z "mięsem" też nowe. Wszystko zajęło mi to 2,5 godzinki przy piwku.
Jak ktoś by miał jakieś pytania piszcie proszę. Nie jestem specjalistą ale chętnie pomogę. Opis dotyczył wersji Galaxy Mk1 z 1999 roku 1,9 TDI. Objawem były drgania kierownicy przy przyspieszaniu od 80 do 120 km/h, to samo przy hamowaniu z tej prędkości tyle że z hałasem i drganiem pod pedałami. Teraz jest wszystko oki. W sobotę Łeba wita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Życzę powodzenia i pozdrawiam
Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 10:28   #5
Tutik
ford::amateur
 
Imię: Tutik
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Parczew
Model: Galaxy
Silnik: AFN
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana lewego przegubu wewnętrznego

U mnie do wymiany była osłona przegubu wewnętrznego. Sprawa prosta jako że półośkę z przegubami miałem już w imadle. Czyżby? Jak zdjąć przegub wewnętrzny z półośki? Stukanie młotkiem nic nie da, gdyż w przegubie od strony osłony jest zabezpieczenie, które trzeba rozchylic. Wtedy przegub schodzi bez użycia młotka. Na foto może słabo widać to zabezpieczenie, ale sam opis myślę że też jest pomocny.
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160602_105901.jpg (94.9 KB, 136 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160602_110047.jpg (91.7 KB, 112 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160602_110255.jpg (93.1 KB, 107 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160602_110456.jpg (83.4 KB, 118 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160602_110545.jpg (86.6 KB, 116 wyświetleń)
Tutik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2016, 01:17   #6
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: Wymiana lewego przegubu wewnętrznego

Ja dodam filmik z akcji demontażu, może komuś pomoże.
Pozdro.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
"Człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi " Danny Kaye
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2016, 09:08   #7
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Wymiana lewego przegubu wewnętrznego

Przeguby występują luzem zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne też kupisz luzem łożysko podporę prawej półosi jak i frez z prawej ten wchodzący do skrzyni. Sprzedawcy idą na łatwiznę i twierdzą że nie ma tylko całe półośki. dla potomnych dodam ze ford po 2001 roku proponuje wymianę półosi na cieńsze od mk 3 twierdząc że zmieniła się technologia
( niewątpliwie nie ściągają części od VW tylko pakują swoje ). trzeba poszukać i można dostać płaciłem nie dalej jak 2 tygodnie temu za wewnętrzny 109 pln a zewnętrzny 126 pln oba ruwila ( czy jak to się tam pisze. ). za kompletną półoś po regeneracji czyli stara półoś i nowe przeguby pan ma na półce cenę 750 pln za montaż jak dla mnie za dużo sobie liczą. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., i jeszcze oddajesz starą część.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 22:14   #8
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wymiana lewego przegubu wewnętrznego

Wymieniałem ostatnio przegub wewnętrzny w prawdzie nie z lewej strony tylko z prawej ale wymiana może być bardzo podobna.
Więc jak to zrobiłem - wjazd na kanał bo łatwiej bez kanału też się da koła w prawą stronę na maksa lewarek koło do góry oczywiście wcześniej wykręciłem śrubę od piasty trzymającą przegub klucz numer 27.
Następnie do kanału wysunełem przegub z piasty no prawie bo brakło kilka milimetruw ale breszka naciągnąłem trochę silnik w lewą stronę i przegub z piasty wyszedł bez problemu.
Od strony skrzyni przyłożyłem breszkę na przegubie i młotkiem po breszce pukając wsunąłem przegub wewnętrzny.
Dla pewności policzyłem ilość zębów na starym i nowym przegubie a że się zgadzało to zabrałem się do montażu oczywiście w odwrotnej kolejności wsunąłem przegub na wieloklin od strony skrzyni potem popychając breszką za przegub zewnętrzny popchnąłem do końca aż coś zaskoczyło jakby jakieś zabezpieczenie potem zaczęły się schody przegub zewnętrzny nie chciał wejść w piastę ale pomóc dwóch osób i poszło bez problemu. Jedna osoba trzymała kierownicę na maksa w prawo a druga naciągnęła silnik w lewą stronę a ja miałem dwie wolne ręce żeby wsunąć przegub w piastę.
Cała robota zajęła mi dwie godziny ale z tą wiedzą co teraz mam to jest 10 minut wyjęcie ośki i góra 20 minut włożenie jej z powrotem.
Ośke kupiłem całą z dwoma przegubami nową 190 zł z tego co patrzyłem to na Allegro można kupić sam przegub wewnętrzny za jakieś 90 zł ale myślę że nie warto paprać się w smarach i przekładać ten jeden przegub tylko lepiej wymienić od razu całą ośkę z dwoma przegubami.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2019, 09:14   #9
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Wymiana lewego przegubu wewnętrznego

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W
Ośke kupiłem całą z dwoma przegubami nową 190 zł z tego co patrzyłem to na Allegro można kupić sam przegub wewnętrzny za jakieś 90 zł ale myślę że nie warto paprać się w smarach i przekładać ten jeden przegub tylko lepiej wymienić od razu całą ośkę z dwoma przegubami.
A takie pytanie czemu nie wymienić od razu całego wszystkiego między tablicami. Przecież to bez sensu robić po kawałku. Ja nie widzę sensu wywalać 100 pln. ale to odkopałeśGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2019, 00:57   #10
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wymiana lewego przegubu wewnętrznego

Odkopałem bo chciałem się podzielić moją wiedzą w tym temacie, ale widzę że chyba źle zrobiłem, bo to chyba innym przeszkadza, a skoro zadałeś już pytanie to Ci odpowiem.

Jak ktoś chce i widzi sens tak jak Ty, to może sobie wszystko wymienić czy warto - tego nie wiem. Ja chciałem wymienić tylko przegub w sposób prosty łatwy i szybki a że według mnie nie warto jest paprać się z tym jednym przegubem to zrobiłem to tak jak zrobiłem i wymieniłem całą półoś a ten jeszcze dobry zewnętrzny leży sobie i czeka na swoją kolej aż któryś padnie i dopiero wtedy go przełożę, czyli suma sumarum o jedną przekładkę mam mniej.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.