Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2017, 17:33   #11
Adrian46
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 03-06-2017
Skąd: Bytom
Model: Focus 2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Radio 6000cd owalne - zamiana.

Witam,
Jestem właścicielem foczki (focus 07,po lifcie) od dwóch lat, od tego czasu przeczesuje forum w odpowiedzi na jedno nurtujące pytanie - "jak zrobić usb" - w swoim egzemplarzu posiadam radio 6000cd(montowane na śrubki), owalne z tyłu złącze antenowe oraz na kość. Żadnego aux w schowku(co pewnie by mi wystarczyło).

Informacje które dostałem to - "zapomnij albo kup nowe radio".
Dzwoniłem po sklepach z emulatorami zmieniarek - podobno mogę zapomnieć.

W tej chwili czytnik płyt ledwo czyta płyty (oryginalne) - ostanie tracki się przycinają.

Jest mi bardzo przykro, że nic nie da się zrobić szczególnie, że z przodu dumny przycisk "AUX", a wygląd radia idealny.

Dozbierałem trochę pieniążków i decyduje się na zamianę - na początku chciałem wydać do 1000 złotych lecz żona sugeruje aby dołożyć 500 aby nie narobić sobie problemów jakąś zabawką.

Na allegro jest dość sporo modeli z androidem do 1500 - to będzie działać i będzie bezproblemowe?
Zależy mi tylko na usb i bezawaryjnej pracy - jakość dźwięku podstawowa (transmitery odpadają) - wygląd dla żony jest priorytetem.

A jeżeli ktoś mi odpiszę, że i to było poruszane to proszę odpowiedzieć użytkowników chociaż o awaryjności tych sprzętów z wyświetlaczami 7 cali oraz jak one reagują zimą oraz w czasie gorąców (wiadomo, że w kabinie mamy ogromne wahania od minusów po ogromne piekielniki)

EDIT: jestem po czterogodzinnej intensywnej pracy z wyszukiwarkami, allegro, sklepami olxami - naprawdę nic się nie da zrobić aby to miało ręce i nogi? 2000 za radio aby miało usb?...śmieszne.


Ostatnio edytowane przez Adrian46 ; 03-06-2017 o 19:50
Adrian46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 10:41   #12
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Focus - radio 6000cd owalne - zamiana.

mam takie już kilka miesięcy i jak na razie działa prawidłowo
nie polecam radia z antkiem 4.4 <<<< pojawiają się problemy z ich użytkowaniem i aplikacja na nie
Ma antka 6.0 i jest fajny
Przed zakupem polecam sprawdzić jaką ma się wtyczkę antenową (bo to co polecają do radia to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Jak masz wtyczki typu fakra lub 2xfakra polecam zalup wraz z radiem odpowiedniego kabelka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jakość odbioru stacji znacznie się poprawi niż na ryżowym badziewiu

Są radia do 1500 złotych tylko cza poszukać
2 min
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i do tego z gwarancją
podałem kilka bo nie wiem jakie jest radio w Twojej foce
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 11:23   #13
Adrian46
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 03-06-2017
Skąd: Bytom
Model: Focus 2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Focus - radio 6000cd owalne - zamiana.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] To właśnie by było - jak by się wydawało idealne.

Jestem ze śląska, mam tutaj w obrębie podobne za 1800. Nie wiem czy by się bardziej nie opłacało kupienie na miejscu i zamontowałbym sobie przed sklepem aby w razie problemów dokupić ewentualne przejściówki.

Strasznie mi szkoda, wydawać taki nominał dla samego usb aby komfort i wygląd pozostał.

Jarku - jak wsiadasz to z automatu system android się ładuje czy dopiero po przekręceniu kluczyka, włączeniu z palca?
Antene od wbudowanego gps wyciągnąłeś gdzieś dalej?
Jeszcze radio nie miało styczności z piekielnym upałem albo zimnem w te ostatnie miesiące?
Adrian46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 15:19   #14
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Focus - radio 6000cd owalne - zamiana.

Cytat:
Napisał Adrian46 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak wsiadasz to z automatu system android się ładuje czy dopiero po przekręceniu kluczyka, włączeniu z palca?
radio "opala" po przekręceniu stacyjki do 24H uruchamia się w około 10-20sec.
po 24H restartuje się antek (zmieniłem sobie w ustawieniach)
Cytat:
Napisał Adrian46 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Antene od wbudowanego gps wyciągnąłeś gdzieś dalej?
została w tuleniu za radiom no może bliżej schowka teraz jest
Cytat:
Napisał Adrian46 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze radio nie miało styczności z piekielnym upałem albo zimnem w te ostatnie miesiące?
było już narażone na zimno -18*C w lutym
no i teraz (wczoraj) tem. na zewnątrz +28*C w aucie pewnie ciut więcej i działa
Od sprzedawcy wiem aby nie wystawiać na bezpośrednie działanie słońca samego wyświetlacza coś mu może zaszkodzić
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 21:01   #15
woy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2005
Skąd: Bielsko
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140/194 KM 320/400Nm by Heko :)
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Focus - radio 6000cd owalne - zamiana.

Dorzucę moje 3 grosze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Korzystam z takiego chińskiego wynalazku już prawie 2 lata. Po wstępnych problemach z konfiguracją (canbus , sterowanie z kiery) teraz działa naprawdę fajnie.. Całą muza na dysku (100 GB na dysku usb), po WiFi dostęp do wszelakich serwisów muzycznych, mapy Google i wiele, wiele innych udogodnień. Radio jest raczej słabe, ale i tak rzadko z niego korzystam. Aktualnie android 5.0, warto zwrócić uwagę na możliwość i częstotliwość aktualizacji i ogólne opinie użytkowników - ja mam Ownice i muszę powiedzieć, że szeroko pojęty serwis jest kiepski, natomiast samo urządzenie działa bardzo dobrze, w Polsce bez najmniejszych problemów, w tym tygodniu wyjeżdżam do Chorwacji, więc zobaczymy jak sobie poradzi. Radio jeździ w Mondku Mk4

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
woy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 22:20   #16
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Focus - radio 6000cd owalne - zamiana.

Jest radio owalne i idealnie pasujące do Fordów, bo panel przedni jest na tyle szeroki, że nie trzeba żadnej brzydkiej ramki, itp.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niestety kosztuje 3000zł.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 17:59   #17
Adrian46
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 03-06-2017
Skąd: Bytom
Model: Focus 2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Focus - radio 6000cd owalne - zamiana.

Zdecydowaliśmy o zakupie - teraz pytanie :
lepiej kupić: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za 1800 - w okolicy czy taniej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za 1350 i zamówić przez allegro?

Niby bliżej to zawsze mogę podjechać w razie problemu z montażem albo usterką.
Z opisu wydaje się wszystko idealnie takie samo.

slawomirro Już dwa tysiące jest dużo dla mnie za samo usb i chęć bezawaryjności.
Adrian46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2017, 12:17   #18
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Radio 6000cd owalne - zamiana.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja kupowałem z drugiego linka radio (inny model radia ale od niego)
i jak na razie działa
wiem, że już kilka osób u niego kupiło i są zadowoleni
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2017, 20:54   #19
Adrian46
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 03-06-2017
Skąd: Bytom
Model: Focus 2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Radio 6000cd owalne - zamiana.

Dziękuje za odpowiedzi,
Jarku - namówiłeś mnie. Drugi Link.

Za jakiś czas napiszę jak się sprawuje dla przyszłych pokoleń.

Edycja:
Po trzy dniowym używaniu -
jakość dźwięku zauważalnie lepsza. Super obsługa - warto.
Jest jedno "ale" wyskakuje mi co jakiś czas fioletowa linia na długości wyświetlacza - typowa choroba modułu wyświetlacza - ja to mam pecha.

Ostatnio edytowane przez Adrian46 ; 10-06-2017 o 17:02
Adrian46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 11:05   #20
Ryjki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Co zamiast radia 6000cd

Witam,

stoję przed dylematem co zrobić. Po odpięciu aku zresetowało mi się radio i oczywiście kodu nie mam... W ASO krzyczą sobie 99zł za to więc trochę drogo. Nowe radio 6000CD można wyrwać już za 180zł więc wolałbym już pewnie iść tą drogą szczególnie, że w moje nie czyta płyt a przydałoby się to.

Jednak mam pytanie czy istnieją jakieś sensowne alternatywy dla oryginalnego radia? Nie mówię tu o chińczykach za 1200zł z androidem ale coś w miarę taniego.
Jest opcja, żeby kupić zaślepkę z kieszenią i wstawić normalne radio i to by było pod względem funkcjonalności najlepsza opcja bo bym miał mp3,usb,aux,bluetooth ale pod względem estetycznych raczej nie wygląda to dobrze.

Może ktoś coś kombinował i może podzielić się doświadczeniem?
Ryjki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
6000cd , focus mk2 , mp3 , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.