Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2019, 08:11   #1001
Domes888
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011/2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

"Ale jaki jest sens nie spuszczenia całości oleju i zalania nowego bez sprawdzenia jego stanu."
Niedbałość, pośpiech.

Co do stanu oleju po uruchomieniu i rozgrzaniu, to nie spotkałem się żeby były gdzieś podawane, każdy silnik zapewne mieści różne ilości oleju w swojej arterii, którą pompa po odpaleniu silnika wtłoczy.
Kluczową wartością, jaką podaje producent i każe! kontrolować jest stan oleju na przestudzonym silniku, gdzie po tym jak spłynie do miski ma być pomiędzy min, a max. Jeżeli muszę odciągnąć aż 1l, żeby zejść do max, to według mnie jest to nieprawidłowe i może grozić jakimiś usterkami z racji np. podwyższonego ciśnienia w skrzyni korbowej ale tutaj niech się eksperci wypowiedzą. Dla mnie jako użytkownika i serwisu również, powinno być pomiędzy min, a max.

Specjalnie szukamy dobrych warsztatów i dzielimy się opiniami, żeby jeździć do tych rzetelnie wykonujących swoją pracę. Pojechałem do Smolca nie dlatego, że taniej i jeszcze mam 30km w jedną stronę, tylko z racji niezłych opinii. Mnie się niektóre rzeczy nie spodobały i rzetelnie podzieliłem się informacjami na forum, podając suche fakty i liczby. Kto zechce ten skorzysta i sam wyciągnie wnioski.

Usługa nie kosztowała 20zł, tylko 120zł, więc przypilnowanie właściwego stanu oleju przy jego wlewaniu, danie 2 minut więcej na spłynięcie starego oleju i choćby wygarnięcie ręką liści z obudowy filtra nie uważam za wygórowane oczekiwania. Dla mnie jest to zwykłe niedbalstwo, niepoprawne wykonanie usługi i nie nastawia mnie pozytywnie na ewentualne wykonanie tam poważniejszego serwisu.

Domes888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 19:12   #1002
Pb55
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: Benzyna 2.0 145KM
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał mikawajos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czołem!
poleci ktoś jakiś warsztat od tłumików we Wrocławiu? Podejrzewam gdzieś dziury, przedmuchy bo auto dość mocno buczy od 2.5k obrotów (diesel 2.0 bez dpf'a). sprawdzałem trochę ale nic tam nie widziałem pod spodem.
z góry podziękował!
M.
Słyszałem że gość na ul. Nasienna 35 jest dobry.
Pb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 15:27   #1003
kub4
ford::beginner
 
Avatar kub4
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 22-01-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 (140KM)
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Gdzie we Wrocławiu aktualnie zrobię tylne zawieszenie za rozsądne pieniądze i dobrze?
Głównie chodzi o "cukierki", ale zastanawiam się, czy nie zrobię jeszcze wahacza poprzecznego (gdzie sprężyna).
S-Max FL.
kub4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2019, 17:04   #1004
kuras1000
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 02-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM PS
Rocznik: 2014
Postów: 127
Domyślnie Re: warsztat we wrocławiu

Polecam Floryn na Sleznej.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
kuras1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 08:14   #1005
kub4
ford::beginner
 
Avatar kub4
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 22-01-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 (140KM)
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Wiesz mniej więcej jak całe zawieszenie z tyłu u nich wygląda cenowo?
Bo za ~900-1000 zł zrobią to w ASO (oczywiście mowa o robociźnie) razem z geometrią.
Części lepiej samemu dostarczyć? I gdzieś czytałem, że nie umawiają terminów - dalej tak jest? Bo to raczej grubsza robota.
kub4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2019, 12:52   #1006
mi-max
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-03-2018
Skąd: Wrocław
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Dzień dobry szanownym użytkownikom marki.
W ramach pierwszej aktywności na forum mam dość ciężkie pytanie.
Poszukuje kompleksowego i rzetelnego mechanika we Wrocławiu(mechanika+elektryka+klimatyzacja). Pytam ponieważ mieszkam tu od początku roku i już 2 razy się naciąłem.

Potrzebuje zrobić(S-max przedlift, 2.0 TDCI):
1 - cały serwis olejowy + nowy akumulator,
2 - usprawnienie klimatyzacji (układ pełny, problem elektroniczny),
3 - zupełny brak napięcia na gnieździe przy haku,
4 - rozszczelniony układ wydechowy(prawdopodobnie gdzieś w komorze silnika) + nowy tłumik końcowy,
6 - stuki w tylnym zawieszeniu których nikt jak dotąd nie zdołał namierzyć(stuka cały czas, nawet na równej drodze, sprawdzane na szarpakach, nie stabilizator/wahacz/tuleja). Jeden diagnosta sugerował amortyzatory,
7- przełożenie poduszki i całego osprzętu do nowej kierownicy.

Czy jest ktoś do polecenia? Niestety nie mam czasu na zostawiania auta u 3 różnych gości, w 3 różnych miejscach.
Z góry dziękuję za pomoc.

Ostatnio edytowane przez mi-max ; 08-04-2019 o 12:54
mi-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2019, 14:25   #1007
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał mi-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukuje kompleksowego i rzetelnego mechanika we Wrocławiu(mechanika+elektryka+klimatyzacja).
Nie ma takiego.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2019, 10:36   #1008
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Witam serdecznie
Szykuje mi sie wyjazd do Polski (z Anglii) i przy okazji zamiast samemu sie babrać,
to z chęcią odwiedzę jakiś zakład który pomoże mi przy wymianie pompy sprzęgła.
Pacjent to Focus MK3 2012 kombi 1.6 EcoBoost (anglik).

Czy byłby ktoś w stanie polecić jakiś dobry zakład (nie zależy mi aż tak bardzo na tym, żeby był tani, bo nie takiego szukam)
na terenie Wrocławia +/- 5-10 km?

Pompę mam, płyn hamlcowy (nowy w butelkach) też.
Kwestia "zrobienia" i musi być zrobione idealnie ze względu na to, że potem czeka mnie 1600km z powrotem do domu
i nie mogę ryzykować, że nagle gdzieś w Niemczech, Holandii, Belgii czy Francji zapowietrzy mi się sprzęgło i będzie leżało w podłodze.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 11-04-2019 o 10:41
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2019, 18:54   #1009
wojtasz1
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

mi-max

polecam gtd auto na szwajcarskiej
kompleksowe podejście do samochodu, może nie najtańsi ale terminowi, solidni i schludni

sam przerzuciłem się na nich po przygodach z garażowymi mechanikami polecanymi na tym forum
wojtasz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2019, 21:00   #1010
71rogi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Hej, poszukuje kogos kto ogarnia Forda MK3 polift TDCI 2.0 - chodzi mi o sprawdzenie bledow i w ogole czy wszystko jest ok. Auto kupilem niedawno, a marce Ford jestem nowy stad przydala by mi sie osoba lub serwis ktory by rzucil okiem na auto.
71rogi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.