Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2014, 05:21   #11
Qga
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Kuga 4x4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: był2009 jest2014
Postów: 25
Domyślnie Odp: Szumy powietrza w lewym uchu kierowcy

wybaczcie ale ja nie słyszę żadnych szumów i co więcej w mojej opinii kuga 2 jest cichsza niż kuga 1 (chodzi o hałas w kabinie)
a jest zrozumiałe że przy większych prędkościach w kudze będzie głośniej niż w niższych samochodach
również nie słyszę i nawet nie jestem w stanie określić momentu załączania/wyłączania tylnego napędu co było dość słyszalne i odczuwalne w pierwszej generacji kugi

ps
Daho chyba już nie jest z nami?

Qga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 10:58   #12
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Szumy powietrza w lewym uchu kierowcy

Qga ... wybaczamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masz wielką rację że Kuga to ciche auto i naprawdę szumy powietrza, praca silnika jest na wysokim poziomie. Wcześniej jeździłem QQ i jego budowa generowała dużo większy szum. Byłem i jestem zaskoczony że Kuga tak umiejętnie rozpycha otaczające powietrze.
To o czym piszemy to jednak nie szum wiatru a stukot i z ostatniego testu wyszło że stukot pochodzi z panelu ozdobnego tylnych drzwi, jaki występuje w Titanium Plus. Dlatego raz to słychać na środkowym słupku, raz na tylnych drzwiach a raz za drzwiami. Po prostu stuka ten panel, jego mocowanie czy coś tam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie.JPG (52.4 KB, 52 wyświetleń)
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 11:56   #13
Qga
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Kuga 4x4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: był2009 jest2014
Postów: 25
Domyślnie Odp: Szumy powietrza w lewym uchu kierowcy

Cytat:
Napisał dubik77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Qga ... wybaczamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale że co?
Że ten panel obluzował się, czy wpada w jakieś wibracje podczas jazdy??
I tylko od strony kierowcy?


Sprawdziłem u mnie i wydaje się mocno przytwierdzony.
Qga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 13:19   #14
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Szumy powietrza w lewym uchu kierowcy

No właśnie wizualnie nic mu nie dolega i dlatego tak trudno i długo stawiałem diagnozę. Panel ten ładnie przylega, nie lata nic się nie dzieje przy jeździe po mieście, nawet po kostce dziurach itp. Jednie przy szybszej jeździe wiatr gdzieś się wkrada i coś stuka (plastikowy to stukot) i przenosi ten dźwięk po drzwiach.
Myślałem że mocowany jest na jakieś zaczepy i że jeden został ułamany, ale ASO sprawdziło i podobno ten element nie montuje się na żadne zaczepy. Jak nie wiem, ale tak jak byłby pod nim jakiś obluzowany element który stuka pod wpływem wiatru.
W przyszłym tygodniu będzie ASO coś myśleć i robić, wiec może wyjdzie szydło z worka.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 20:50   #15
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Szumy powietrza w lewym uchu kierowcy

I wyszło szydło z worka. Winą stukotu były poluzowane śruby a dokładnie spinki-gniazda w które się śruby wkręca. W skutek tego pokrywa / osłona przy tylnym kole wpadała w rezonans i dźwięk przenosił się po całych tylnych drzwiach, słupkach.
Po wymianie spinek-gniazd wszystko ładnie udało się dokręcić i nastała cisza.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0475.jpg (61.1 KB, 119 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0478.jpg (85.0 KB, 89 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez dubik77 ; 27-05-2014 o 20:57
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 22:28   #16
mario70byd
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Świst powietrza z zewnątrz

Ogólne zadowolenie z auta trochę psuje dochodzący z zewnątrz (drzwi kierowcy) świst powietrza. Zaczyna być słyszalny tak od ok. 60km/h i jest wyraźny do ok. 70km/h. Potem generalnie szum powietrza / hałas opon (zimówki) zagłusza ten dźwięk. Pytanie co może być jego powodem - czy to jakaś nieszczelność na uszczelkach czy cokolwiek innego?
mario70byd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 00:08   #17
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Świst powietrza z zewnątrz

Kuga jest tak samo c*****o wygłuszona na drzwiach jak Focus MK2, któremu trzeba było wrzucać dodatkowe uszczelki.

Śmieszy mnie to, bo ogólnie stary DW10, którego mam pod maską ledwo pierdzi w kabinie, a świszczenie powietrza jest po prostu głośniejsze niż silnik przy prędkościach powyżej 90 km/h i wybitnie wkur***jące.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]

Ostatnio edytowane przez Tarmas ; 04-02-2018 o 00:10
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 20:13   #18
neo9802
ford::amateur
 
Imię: neo9802
Zarejestrowany: 21-03-2020
Skąd: Gdynia
Model: Kuga mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: Szumy powietrza w lewym uchu kierowcy

Witam Kolegów,
wcześniej na podstawie poniższych wypowiedzi kleiłem uszczelki drzwi, szyby, napchałem folii w lusterko. Jestem tydzień po akcji serwisowej Kuga Mk2 2019. Oczywiście serwis udawał, że tak musi być, to takie odczucia jak się ktoś przesiądzie z bardziej prestiżowego auta i inne bajery wciskali. Przekładali uszczelkę szyby bocznej. Dalej słyszałem świst w lewym uchu przy prędkościach w zakresie 40 do 60km/h. Po awanturze, bo inaczej tego nie nazwę obudzili się, że jest akcja serwisowa na lusterko. Tylko na jedno lusterko po stronie kierowcy. Po trzech tygodniach przyszło lusterko, zamontowali i błoga cisza w czasie jazdy po mieście. Lusterko jest w tym samym kształcie, w czarnym przegubie nie ma uszczelki, jest za to zaokrąglenie, wgłębienie. Cud się zdarzył, bo chciałem już nowe auto porzucić w rowie, tak mnie to wqrzało. AKCJA SERWISOWA I WYMIANA LUSTERKA BOCZNEGO USUWA ŚWIST W SŁUPKU PO STRONIE KIEROWCY. Opływ powietrza wokół samochodu to jednak dziedzina wiedzy. Pozdrawiam.

Mój Kubuś hałasuje również przy 110 w górę, czasem przy wietrze bocznym zaczyna się od 80km/h. U mnie są lotki w dolnych rogach szyby przedniej, ale widziałem auta, ten sam model i rocznik, z grubymi gumami po bokach szyby. Ciekawe, z czego to wynika...
neo9802 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 22:49   #19
atym
ford::average
 
Avatar atym
 
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Polska
Model: Kuga ST-Line
Silnik: 1,5 EcoBoost 150 KM + LPG Prins DLM
Rocznik: 2018
Postów: 52
Domyślnie Odp: Szumy powietrza w lewym uchu kierowcy

Cytat:
Napisał dubik77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie jest to szum a stukot ... plastik o plastik
to nic innego jak osłona plastikowa pod samochodem, miałem ten sam problem. Od dużych prędkości nakrętki plastikowe luzują się i osłona powoduję taki hałas.
Nie montowałem oryginalnych plastikowych nakrętek, bo to by było tylko na miesiąc, zastosowałem metalowe, do tej pory mam spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
atym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 08:04   #20
Artid
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-05-2022
Skąd: Płock
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Szum z przednich drzwi

Dzień dobry
Mój problem polega na tym że w czasie jazdy(szczególnie szybszej) słychać uciążliwy szum z przednich lewych drzwi. Oglądałem uszczelki i wyglądają na nieuszkodzone. Mam podejrzenie że może drzwi się rozlegulowały i nie dolegają dobrze.
Mam ktoś jakieś pomysły?
Artid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.