Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2018, 01:35   #1
mark.577
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Centralny zamek z keyless - drzwi kierowcy nie zamyka, ale otwiera

Witam Forumowiczów,
jako, że przeczytałem sporo wątków na temat centralnych zamków w Mk4 i nie tylko i nie natknąłem się dokładnie na sytuację taką jak moja, więc opiszę. Mianowicie, u mnie drzwi kierowcy nie ryglują się z pilota ani z przycisku na klamce zewnętrznej (pozostałe drzwi się ryglują). Dodam, że mam pojedyncze ryglowanie.
Natomiast po wciśnięciu blokady nad wewnętrzną klamką przy zamkniętych drzwiach (np. przez otwarte okno, lub zostając w środku) drzwi kierowcy się ryglują (wraz z pozostałymi drzwiami) i po oddaleniu się od auta z pilotem-kluczykiem biernym auto zostaje zamknięte, w tym również drzwi kierowcy.
Dziwne jest natomiast to, że po zaryglowaniu od środka drzwi kierowcy otwierają się bez problemu po chwyceniu za klamkę zewnętrzną po wykryciu kluczyka/pilota obok drzwi, czyli tak jak powinny (jednak blokada nad wewnętrzną klamką nadal pozostaje wówczas wciśnięta).
Po przeczytaniu kilku wątków obstawiałbym padnięty silniczek od ryglowania w siłowniku drzwi kierowcy. Jednak zastanawia mnie na jakiej zasadzie te drzwi się otwierają od zewnątrz po tym jak przecież zostały zaryglowane od środka, a silniczek, który odpowiada za ryglowanie i odryglowanie jest padnięty... (chyba że jednak nie ten sam silniczek odpowiada za jedno i drugie, tego właśnie nie wiem) ... a może to nie silniczek w siłowniku a raczej moduł drzwi? Może ktoś miał dokładnie taki przypadek, lub umie to wyjaśnić?


Ostatnio edytowane przez mark.577 ; 27-07-2018 o 23:20
mark.577 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 19:18   #2
n4p
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 28-12-2018
Skąd: Szczecin
Model: mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralny zamek z keyless - drzwi kierowcy nie zamyka, ale otwiera

Witam,
Mam taki sam problem czy ktoś znalazł na to rozwiązanie ? Czy to może cięgno od zamka lub silniczek padnięty? Skoro działa manualne zamykanie od środka, to napewno całego zamka nie trzeba wymieniać.
n4p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2020, 22:24   #3
robak7
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-11-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0D 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralny zamek z keyless - drzwi kierowcy nie zamyka, ale otwiera

Witam, mam to samo. Czy znaleźliście rozwiązanie?
Ciekawy jestem bo nic więcej oprócz tego wpisu nie znalazłem.
Dodam tylko że po podłączeniu alu na chwilę i przy otwartych oknach zamek drzwi kierowcy zamknął się. Ponownie już przy kolejnej próbie drzwi kierowcy nie zostały zaryglowane.
Oczywiście krancowke wykrywają zamknięty zamek. Alarm się aktywuje. Natomiast otwieranie drzwi bez kluczyka powoduje włączenie alarmu.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez robak7 ; 10-07-2020 o 22:29
robak7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.