Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2010, 23:04   #11
pj29
ford::beginner
 
Avatar pj29
 
Zarejestrowany: 13-05-2010
Skąd: Gorzów
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1994
Postów: 19
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Nawiązując do wątku tematu - automat z 1996 2.5D w nadwoziu Camping. Właśnie takie rozwiązanie mam w swoim aucie. Jedyna rużnica to rocznik - moje jest z 1991. Przebieb 120 tkm. Akurat skrzynia chodzi bardzo dobrze. Z tego co wiem, Ford zastosował jako pierwszy automat w autach dostawczych. Rozwiązanie jest rewelacyjne szczególnie do Campingu - jazda praktycznie jedną nogą i jedną ręką, ruszanie pod górkę tylko z lekkim dodawaniem gazu, manewrowanie na polu namiotowym - rewelacja.
Jedyny minus mojej konfiguracji - za słaby silnik. Niestety na autostradzie przed założeniem turbo nie więcej jak 80 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Automat i TD to powiedział bym że ideał.
Jeszcze jedno przemawia za automatem - silnik przy takim rozwiązaniu nie jest na pewno tak piłowany jak ze zwykła skrzynią.

Co do naprawy - myślę, że w wypadku awarii najlepsze rozwiązanie niestety wymiana na zwykłą skrzynię. Jak koledzy pisali jest tego towaru na rynku nawet w całych zestawach.

Ogólnie jestem za automatem.

pj29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2010, 12:44   #12
szakal27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: Gdynia
Model: ford transit,explorer,taunus
Silnik: 2.0L i 2.4L , 4.0LV6 , 2.OLV6
Rocznik: 2006r , 1999r , 1980r
Postów: 4
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Cytat:
Napisał Szeryf455 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj się skontaktować z tym gościem:
Jarosław Jakubowski, Pruszcz Gdański E-mail [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nr, gg.5107099, tel. 501711232.
Jeżeli się tego podejmie, to na 1000% będziesz zadowolony.
dzieki ; dzwonilem nie robi takich skrzyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale dal mi kontakt do Gdanska ul.wyspianskiego 8 dzwonilem do nich moge podjechac oby to nie byly silowniki bo koszt 10tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szakal27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2010, 13:43   #13
zzzbyś
ford::average
 
Avatar zzzbyś
 
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Lublin
Model: Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1996
Postów: 79
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

a ja powiem tak "CAMPING" może i tak delikatnie powolutku może śmiga ale miałem okazje szarpnąć się automatem z 97 w prawie maxie i jazda nim to nieporozumienie szarpie tak jakby w manualu bez spszęgła jechać . Ja rozumie campinga ale do pracy chyba manual
zzzbyś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 09:26   #14
Darnok1911
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-10-2017
Model: Transit mk5
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Witam,
znowu odkopuję staroć. Mogę mieć transita 2.5D z 1996 w dobrej cenie z rzeczywistym przebiegiem 55 000 km, ale no właśnie skrzynia automat. Czy ktoś się orientuje, czy da się łatwo zamienić automat na manualną?
Darnok1911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 09:56   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Jeżeli to jest 2,5D na mechanicznym Boschu, to zamiana nie jest trudna. Najwięcej wątpliwości mam odnośnie wału napędowego - być może trzeba zmienić lub przerobić i wyważać...

Tylko jeżeli auto jest w bardzo dobrym stanie, nieskorodowane - to by miało finansowy sens.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.