Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2020, 23:07   #21
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: model 2019 wymiana tylnych lamp na europejskie

Cytat:
Napisał Adaml1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czerwonych lampach wyglada znacznie lepuej. ...
A ja głupi te czerwone tylne lampy wyrzuciłem na gminne składowisko odpadów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najwyraźniej trzeba było jest wystawić do sprzedaży bo są w Narodzie tacy, którym się bardzo podobają... Przekaźnik mogłem dorzucić gratis...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chyba nie odżałuję głupoty mej...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 01:17   #22
koza0007
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Darłowo
Model: Edge
Silnik: 3,5
Rocznik: 2017
Postów: 91
Domyślnie Migający kierunek i stop w tylnej lampie

Witam
W escape z 2018 roku miałem czerwone klosze. Zakupiłem od Kugi, ale po podłączeniu światło stop mruga razem z kierunkowskazem. Do lampy dochodzą 4 przewody i słyszałem, że to tylko kwestia kodowania BCM. Czy ktoś podpowie, które wartości są odpowiedzialne za świecenie lamp
koza0007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 11:52   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Migający kierunek i stop w tylnej lampie

Cytat:
Napisał koza0007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
W escape z 2018 roku miałem czerwone klosze. ...p
U Kolegi niechęć do wykorzystania szukajki jest jak widzę "ugruntowana"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jest już o tym wątek - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozdział stopu i kierunku robi się w konfiguracji BCM (nie mylić z CCC...). Wystarczy oryginalny UCDS i umiejętność czytania...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 22:51   #24
koza0007
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Darłowo
Model: Edge
Silnik: 3,5
Rocznik: 2017
Postów: 91
Domyślnie Odp: Migający kierunek i stop w tylnej lampie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U Kolegi niechęć do wykorzystania szukajki jest jak widzę "ugruntowana"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jest już o tym wątek - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozdział stopu i kierunku robi się w konfiguracji BCM (nie mylić z CCC...). Wystarczy oryginalny UCDS i umiejętność czytania...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed zadaniem pytania przeszukałem wszystkie 24 strony o kudze i trafiłem na ten wątek, ale w nim nie było podane rozwiązanie odnośnie kodowania lamp. Niestety mam tylko klona UCDS oraz forscana.
koza0007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 23:09   #25
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Migający kierunek i stop w tylnej lampie

Cytat:
Napisał koza0007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...trafiłem na ten wątek, ale w nim nie było podane rozwiązanie odnośnie kodowania lamp...
Zasadą forum jest, że nie mnożymy wątków tylko dopisujemy się do tego, który jest odpowiedni. Ten bez żadnej wątpliwości jest odpowiedni - i Kolega to sam zauważył...
A co do "stanu posiadania" - wspieram oryginalnych twórców rozwiązań i nie pomogę w użyciu kolona UCDS.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 22:32   #26
klumpus
ford::average
 
Imię: M
Zarejestrowany: 01-11-2013
Model: Focus mk3 Lift USA
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 68
Domyślnie Odp: model 2019 wymiana tylnych lamp na europejskie

Jeśli są tam cztery przewody to jak wnioskuję mamy masę, + świateł mijania (+SM), + stopu(+S) i + kierunkowskazu(+K). Żarówka jest dwuwłóknowa i gdzie jedno włókno jest zasilane +SM, a drugie włókno jest zasilane +S i +K. Czy nie wystarczy przepiąć +S do włókna zasilanego +SM i wymienić żarówkę na diodową dwukolorową świecącą przez czerwony klosz na pomarańczowo? Wydaje mi się że to może załatwić problem najprościej. Jeśli się mylę poprawcie mnie.
klumpus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 09:08   #27
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: model 2019 wymiana tylnych lamp na europejskie

Cytat:
Napisał klumpus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli są tam cztery przewody to jak wnioskuję ....Jeśli się mylę poprawcie mnie.
Owszem, Kolega się myli...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W amerykańskiej "czerwonej" lampie wykorzystane są 3 przewody a czwarty czeka na lampę europejską.
Znaczna część instalacji w autach wyprodukowanych w 2019 roku ma zresztą podciągnięte jedynie 3 przewody. Bez przewodu kierunkowskazów.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 18:13   #28
klumpus
ford::average
 
Imię: M
Zarejestrowany: 01-11-2013
Model: Focus mk3 Lift USA
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 68
Domyślnie Odp: model 2019 wymiana tylnych lamp na europejskie

ok. Czyli trzeba przeprogramować, żeby +S i +SM były na jednym włóknie, a +K na drugim i wsadzić żarówkę LED dwukolorową świecącą na czerwono (+S i +SM) oraz na pomarańczowo przez czerwony klosz (+K), oczywiście jeśli komuś zależy na pozostaniu przy czerwonych kloszach, które faktycznie są ładniejsze, ale to rzecz gustu.
klumpus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2021, 10:23   #29
klumpus
ford::average
 
Imię: M
Zarejestrowany: 01-11-2013
Model: Focus mk3 Lift USA
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 68
Domyślnie Odp: model 2019 wymiana tylnych lamp na europejskie

Czy ktoś z forumowiczów potrafi przeprogramować "tylne lampy" tak aby kierunek rozdzielic ze stop-em?
klumpus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2021, 15:13   #30
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: model 2019 wymiana tylnych lamp na europejskie

Cytat:
Napisał klumpus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z forumowiczów ...
Każdy z oryginalnym UCDSem...
"Pasjonaci" FORSCana też, jeśli im ktoś "policzy kody"... Mnie tam nie chce się tych kodów liczyć, więc trzeba pytać "wielbicieli FORScana"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.