Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2021, 09:41   #11
halski997
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: SK.
Model: ford transit
Silnik: 2.2 tdci 110KM
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: ciężko odpala po dłuższym postoju na zimnym

Ja swojego osiołka też bym bardzo chętnie zostawił, bo demonem prędkości nie jest ale jest bezawaryjny praktycznie. Minusem jest to że zjada go korozja (wiadomo do ogarnięcia), ale jeszcze jego wielkość. Jest to blaszaczek najkrótszy, raz podwyższony. Nie ukrywam że troszkę dla mnie już za mały a po za tym na jego pace się nie wyprostuje tylko muszę chodzić zgarbiony, i plecy idzie odczuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdyby on był w nadwoziu paka, albo chociaż dwa razy podwyższony i ten długi to bym go nie zmieniał wcale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

halski997 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2021, 17:58   #12
halski997
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: SK.
Model: ford transit
Silnik: 2.2 tdci 110KM
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: ciężko odpala po dłuższym postoju na zimnym

Witam. Ford trafił do mechanika/pompiarza.
1. Temat odpalania:
a) spalone 4 świece żarowe

b) wymieniony przekaźnik świec (mechanik mówił że jak wymienia świece to wymienia odrazu przekaźnik żeby był nowy komplet żeby nie odwalać fuszerki- pytanie moje czy tak trzeba zawsze?

c) wymieniony zaworek w pompie bo był uszkodzony dając zbyt duże ciśnienie

2. temat stukania:
a) sprawdzone wtryskiwacze
1 -duży przelew, końcówka chyba dobra
2 - duży przelew, końcówka chyba dobra
3 - duży przelew, końcówka chyba dobra
4 - przelew w normie ale końcówka do wymiany (mechanik mówił ze od tego mógł stukać na zimnym.

Pompiarz proponuje zrobić końcówkę w 4 wtrysku żeby go podratować gdyż według niego on jest najgorszy. I tak zostawić jeśli auto potrzebne w tym momencie a w przyszłości wymienić wtryskiwacze na nowe.

A) o co chodzi z tymi przelewami? czy można z tym jeździć powiedzmy poniżej 3tys km rocznie?

B) jak wygląda koszt nowego wtryskiwacza?

C) czy regeneracja wtryskiwacza wchodzi w gre? (pompiarz mówił że on może zamontować zregenerowany ale że to wszystko jest na chińskich częściach i że jakość tego jest średnia, ogólnie nie poleca.

D) czy jest jakaś inna opcja jeszcze wybrnięcia z tego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: według pompiarza to wtryskiwacze nie były wymieniane na nowe , a te regenerowane to były wsadzone jakieś używane, czyli albo faktura "teoretycznie" jest wzięta od innego auta z tej samej firmy albo warsztat polecial w kulki i kase wziął a zrobił partyzantke.
auto według faktury naprawy wtryskiwaczy zrobiło +/- 30-50tys km na nowych wtryskach

PS2: jak wygląda jazda z takim czymś?
halski997 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2021, 22:55   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: ciężko odpala po dłuższym postoju na zimnym

Przekaźnik świec (tam jest duży prąd, przekaźnik ma styki 70A) nie jest drogi, więc jeżeli wymieniany jest na inny od sprawdzonego producenta, to jest to dobry pomysł.
Co do wtryskiwaczy, ich oceny oraz regeneracji - to moim zdaniem tylko dobre, autoryzowane warsztaty, stosujące oryginalne części i mające odpowiedni sprzęt diagnostyczny są wiarygodne. Do tego w modelu Mk7 do lftu 2011 są stosowane wtryskiwacze Denso, do których z początku dosłownie nic nie było z części zamiennych, potem coś zaczęło się pojawiać, a teraz podobno jest nieźle. Ale też dostęp do tych części oryginalnych nie wszyscy mają. Dobry, szanujący się warsztat specjalizujący się w armaturze dieslowskiej w ogóle nie dotyka zamienników.

Przelewy każdego typu wtryskiwaczy mają swój prawidłowy dopuszczalny zakres, ale podany jest przez Forda dla testu kontrolnego wykonanego przy pomocy IDS-a, który podczas testu steruje silnikiem przez wejście OBD, odpowiednio zmniejszając i zwiększając obroty. W oprogramowaniu IDS-a jest zaimplementowany taki test. Testy wykonywane bez IDS-a są mniej dokładne, ale i tak tolerancja przekroczenia dopuszczalnych przelewów jest spora i zależy także od stanu pompy. W praktyce - na upartego - można jeździć, jeżeli auto nie jest eksploatowane w świecie w długich trasach, aż zacznie pojawiać się tryb awaryjny.

Natomiast ocena końcówek wtryskiwaczy w tych silnikach i ich stan (czyli jak bardzo leją) jest bardzo, bardzo ważna, w przypadku intensywnych jazd w dłuższych trasach z duzym obciążeniem lejący wtryskiwacz może doprowadzić do pęknięcia tłoka - gdzieś tam w podróży, z towarem lub z pasażerami, daleko od domu jest to prawdziwa katastrofa. I techniczna i finansowa. Dlatego taki lejący wtryskiwacz musi diagnozować dobry warsztat i jeżeli akurat ma dobre końcówki - to ok, ale jeżeli nie - to trzeba kupić nowy wtryskiwacz.

Podsumowując: jeżeli ten twój pompiarz ma oryginalne rozpylacze i wymieni na taki właśnie ten lejący we wtryskiwaczu - to ok. Jeżeli chce wsadzić jakiś zamiennik - ja bym tego nie robił i kupił nowy wtryskiwacz. Na pozostałych wtryskiwaczach można jeszcze sporo pojeździć - jeżeli można ufać tej próbie przelewowej.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-02-2021 o 23:08
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 09:10   #14
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: ciężko odpala po dłuższym postoju na zimnym

Jak tam Wojtku, Twoje problemy z autkiem już rozwiązane ??
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 10:00   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: ciężko odpala po dłuższym postoju na zimnym

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak tam Wojtku, Twoje problemy z autkiem już rozwiązane ??
Tak. Chcę sprzedać.
To wątek o odpalaniu na zimnym, więc napiszę o tym - mój nowy silnik okazał się bardzo dobry - teraz stał trzy dni, dzisiaj rano przy temperaturze -16 st.C odpalił natychmiast z pierwszego zakręcenia. Ale wiem, że wszystkie świece są ok, chyba pierwszy raz od kilku lat kontrolka świec tak długo się paliła, około pięciu sekund, przy gruncie na parkingu mogło być jeszcze kilka stopni zimniej, no i wtryskiwacze były sprawdzane, dwa były naprawiane. I pali super. Bałem się o paliwo (parafina w filtrze), ale chodzi ok, tankuję Vervę na Orlenie.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-02-2021 o 10:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2021, 08:15   #16
halski997
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: SK.
Model: ford transit
Silnik: 2.2 tdci 110KM
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: ciężko odpala po dłuższym postoju na zimnym

Ogólnie oni zajmują się całym serwisem diesla. Ogarniają jak tam widzę i francuzy i niemce, i stare i nowe. Kiedyś mówili że czego nie dadzą rady zrobić z racji braku sprzętu to zawożą do Krakowa do serwisu jakiegoś. Ale aparature do CR mają u siebie bo sprawdzili mi wtryski błyskawicznie.

Co do końcówek to właściciel mówił że stosują tylko oryginały i na to dają gwarancje, zamienników nie chcą wkładać wcale chyba że się ktoś uprze ale to dają gwarancję na założenie a na produkt już nie.

Jak im proponowałem że załatwię jakieś używane jak coś to załatwię używane wtryskiwacze np. dwa kpl to odpowiedzieli że mogą je sprawdzić i które będą ok to założą ,ale raz że lepiej już będą chodzić te co mam u siebie, a dwa to oni gwarancji na tamte nie dadzą bo większość przywożonych wtryskiwaczy ze szrotu do nich to złom.

Ogólnie auto jechało ok do domu, odpaliło w warsztacie super, obroty równiutkie jak zegarek i może to moje zwidy ale wydaje mi się że dużo ciszej pracuje. Wcześniej i tak pracował cicho względem innych 2.2 jeżdżących niedaleko mnie, ale teraz na postoju to chodzi jak osobówka w benzynie.

Dziś mam kawałek trasy do zrobienia także zobaczymy jak zapali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napisz potem jak wrażenia
halski997 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2021, 20:17   #17
halski997
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: SK.
Model: ford transit
Silnik: 2.2 tdci 110KM
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: ciężko odpala po dłuższym postoju na zimnym

Ford odpalił dziś jak złoto , obroty równiutkie, zero kopcenia przy odpalaniu,nawet zauważyłem że kontrolka świec świeci teraz dłużej niż wcześniej. Wcześniej to mignęła na sekundę czy dwie i tyle , a teraz to z 4 sekundy jest na pewno, a temperatura rano podobna do tej z kiedyś .

Został jeszcze zaślepiony egr.
Mechanik mówił że jest uszkodzony i są dwa wyjścia , wymienić na nowy albo zaślepić.

jakie jest wasze zdanie na ten temat?
halski997 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2021, 21:55   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: ciężko odpala po dłuższym postoju na zimnym

Zaślepić.
Kontrolka świeciła dłużej, bo poprzedniego dnia było bardzo zimno, a silnik ma sporą bezwładność cieplną. Mój dzisiaj o godz.12 w południe (było tylko -3 stopnie) zaświecił kontrolką świec też bardzo długo, jakby było sporo poniżej -10 stopni...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 10:57   #19
halski997
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: SK.
Model: ford transit
Silnik: 2.2 tdci 110KM
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: ciężko odpala po dłuższym postoju na zimnym

a pytanie mam jeszcze takie, co wpływa za kontrolkę zmiany biegu na wyższy "strzałkę w górę"? Mianowicie jak przekręcam kluczyk na zapłon to ona jest, zaświeci się na chwilkę i zgaśnie, czyli prawidłowo, natomiast podczas jazdy ona się wcale nie pokazuje. Nie ma wpływu na to jazda, mianowicie dynamika , bo jeździłem spokojnie jak i dynamicznie i nigdy się nie zaświeciła... jest za to odpowiedzialny jakiś czujnik?
halski997 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 11:46   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: ciężko odpala po dłuższym postoju na zimnym

Może nigdy nie wchodzisz zbyt wysoko z obrotami silnika podczas jazdy na konkretnym biegu. Myślę, że kontrolkę włącza PCM na podstawie zestawienia danych o obrotach, o ich wzroście (czy auto przyspiesza, czy jedzie ze stałą prędkością), czasie trwania tych obrotów oraz o dawce wtrysku (lub położenia pedału gazu).
Myślę, że jak się uprzesz i pojedziesz np na III biegu dłuższy czas z obrotami rzędu 4.500 rpm, to kontrolka się zapali.

Ale nie wiem w praktyce jak to działa, bo ja takiej kontrolki nie mam.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.