Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2021, 11:59   #1
Ordyn
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 18-06-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Kierownica zablokowana przycisk start nie reaguje

Witam. Mam problem z odpaleniem samochodu gdyż wyświetla mi się następujący komunikat: „ Kierownica zablokowana Powtórz„ . Nie można wogóle odpalić auta, przycisk start nie reaguje. Zdarzyło mi się to pierwszy raz z miesiąc temu wtedy udało mi się pokombinować i za drugim razem jak odłączyłem akumulator na dłuższa chwile i pouderzalem w kierownice to wszystko wróciło do normy. Jednak sytuacja powtórzyła się po raz kolejny i teraz już moje metody nie działają. Proszę o pomoc może ktoś z Was miał podobny przypadek. Znalazłem jeden wątek na jakim forum ze jakiś moduł do wymiany. Może ktoś wie gdzie on się znajduje?

Ordyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 12:41   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Kierownica zablokowana przycisk start nie reaguje

Cytat:
Napisał Ordyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....„ Kierownica zablokowana Powtórz„ ....
Nawet w instrukcji jest zdaje się opisane...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba z dość dużą siłą poruszyć kierownicę i dopiero wtedy naciskać przycisk uruchamiania.
Rygiel elektrycznej blokady kierownicy jest naciskany z dużą siłą przez kolumnę kierownicy i nie może się odblokować - więc nie da się odpalić...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 13:07   #3
Ordyn
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 18-06-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kierownica zablokowana przycisk start nie reaguje

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet w instrukcji jest zdaje się opisane...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba z dość dużą siłą poruszyć kierownicę i dopiero wtedy naciskać przycisk uruchamiania.
Rygiel elektrycznej blokady kierownicy jest naciskany z dużą siłą przez kolumnę kierownicy i nie może się odblokować - więc nie da się odpalić...

Uwierz, że już byłem tak podirytowany wiec próbowałem siłowego rozwiązania i to nie pomogło.
Ordyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 15:51   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Kierownica zablokowana przycisk start nie reaguje

Cytat:
Napisał Ordyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...próbowałem siłowego rozwiązania i to nie pomogło.
Kolega najwyraźniej nie rozumie co jest napisane: NALEŻY PORUSZYĆ KIEROWNICĄ TAK BY TRZPIEŃ ELEKTRYCZNEJ BLOKADY KIEROWNICY NIE BYŁ "ZCIŚNIĘTY"!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-01-2021 o 20:32
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 18:36   #5
maro18
FCP member
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2018
Skąd: Ostrava
Model: ka
Silnik: benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 76
Domyślnie Odp: Kierownica zablokowana przycisk start nie reaguje

Ten typ tak ma, wciśnij kilka razy sprzęgło do końca i przycisk start,
jak nie zaskoczy rozrusznik to powtórz.
Kierownicę przytrzymaj ręką w kierunku skrętu żeby odblokować.
maro18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 19:37   #6
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kierownica zablokowana przycisk start nie reaguje

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tak jak piszą wyżej
Trzymaj przycisk start/stop cały czas i bardzo mocno kierownicą w prawo/ lewo aż usłyszysz klik.
Ja już nauczyłam się żeby tak nie było
Gdy zatrzymuję samochód prostuję koła zaciągam ręczny, neutralny bieg, puszczam hamulec, i dopiero gaszę silnik. Działa w 100%.
Żona dalej mnie wkurza gdy używa mój samochód bez zaciągania ręcznego zostawia tylko na biegu po zgaszeniu samochód lekko się cofnie i trzeba się szarpać z kierownicą ������
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 10:21   #7
Ordyn
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 18-06-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kierownica zablokowana przycisk start nie reaguje

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tak jak piszą wyżej
Trzymaj przycisk start/stop cały czas i bardzo mocno kierownicą w prawo/ lewo aż usłyszysz klik.
Ja już nauczyłam się żeby tak nie było
Gdy zatrzymuję samochód prostuję koła zaciągam ręczny, neutralny bieg, puszczam hamulec, i dopiero gaszę silnik. Działa w 100%.
Żona dalej mnie wkurza gdy używa mój samochód bez zaciągania ręcznego zostawia tylko na biegu po zgaszeniu samochód lekko się cofnie i trzeba się szarpać z kierownicą ������
Nie sądzisz, że to jest usterka która można naprawić? Ktoś wie co jest tego powodem ?

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega najwyraźniej nie rozumie co jest napisane: NALEŻY PORUSZYĆ KIEROWNICĄ TAK BY TRZPIEŃ ELEKTRYCZNEJ BLOKADY KIEROWNICY NIE BYŁ "ZCIŚNIĘTY"!
Kolega to chyba najwyraźniej nie potrafi wytłumaczyć. Kierownica była poruszana i nic nie pomagało. Jak siedzę w samochodzie to nie widzę przed sobą trzpienia elektrycznej blokady kierownicy.
Ordyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 10:45   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Kierownica zablokowana przycisk start nie reaguje

Cytat:
Napisał Ordyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie sądzisz, że to jest usterka ...
Zapewne żadna usterka. Choć oczywiście elektryczna blokada potrafi się popsuć... Myślę, że każde auto z elektryczną blokadą kierownicy będzie się tak samo zachowywało u Kolegi...

Cytat:
Napisał Ordyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Kolega to chyba najwyraźniej nie potrafi wytłumaczyć. ...
Z tego właśnie powodu Amerykanie nie stosują elektrycznej blokady kierownicy... Przeciętny Amerykanin ma podobny poziom zrozumienia "jak to działa"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - trzeba sprzedać tę Kugę i kupić sobie amerykańskiego Escape... Będzie "po problemie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 12-01-2021 o 11:03
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.