Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2021, 18:09   #81
TOM 10
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-01-2021
Model: Focus
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Witam. Kupiłem nowego FOCUS-a w lipcu 2020r. Problem z przestawiającym się zegarkiem na 02:00, nie grającymi czasami przednimi głośnikami oraz podczas słuchania radia bądź muzyki wyłączanie na ok. 2 sek głosu w głośnikach te wszystkie usterki także miałem u siebie.
Byłem już dwa razy w serwisie, za pierwszym razem we wrześniu oczywiście nie wiedzieli o co chodzi, zrobili diagnozę i stwierdzili, że wszystko jest ok.
Kiedy pojechałem drugi raz w październiku i powiedziałem serwisantowi, że jest to problem, który występuje w większości tych modeli, i poparłem to opiniami min. z tego forum, podłączyli samochód i skontaktowali się z FORD POLSKA.
Tam też dostali odpowiedź i wgrali mi nową wersje oprogramowanie SYNC
F1.7.1.1_R20281a wersja (F1.7.1.1_PRODUCT_GD).
Do dzisiaj tj. 18.01.2021r zegarek pokazuje cały czas aktualną godzinę, nie ma z nim żadnych problemów.
Został tylko problem z głośnikami (rzadziej występuje niż wcześniej, ale występuje). Dostałem wiadomość z serwisu forda, że mam zgłosić się do nich 01 lutego, aby (mam nadzieje) naprawić tą usterkę.
Ten serwis to RENCAR Rybnik.

TOM 10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 18:15   #82
Morgoroth666
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-12-2020
Model: Puma
Silnik: 1,0 95KM
Rocznik: 2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Ja mam Pumę i u mnie tam jest różnica, ale w OMC Motors też znają temat, do Focusa mają softa, a do Pumy nie. Ale co do zanikającego dźwięku w głośnikach to u mnie też to jest, ale jest na to hack, trzeba wyłączyć aktualizację automatyczna i wyłączyć wi-fi i nie przerywa mi:-) To tak ode mnie, może w focusie ten myk też zadziała do czasu updejru
Morgoroth666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 08:36   #83
Rafi22
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-01-2021
Skąd: Kliny
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBlue - 95 KM, M6
Rocznik: 2020
Postów: 33
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Witam. Otrzymałem nowego forda Focusa MK4 jako samochód firmowy i u mnie też widzę ze występuje problem z zegarem. Poczytałem trochę forum i widzę że jest grubszy temat. Mam wersję F1.3.3.1_R19301a. Na stronie internetowej po wpisaniu VIN nic nowego nie pokazuje. Po połączeniu wifi wyskakuje aktualizacja, ale czy powinien zrobić? Ile taka aktualizacja trwa i czy samochód musi być uruchomiony (kluczyk w stacyjce) przez cały czas aktualizacji? Ktoś podał, że niedługo powinna pojawić się nowa aktualizacja, to może należy poczekać? Jest to mój pierwszy kontakt z fordami i nie mam doświadczenia z nimi.
Rafi22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 12:32   #84
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Ja miałem problem z zegarkiem tak jak ty. Poradziłam sobie sam bez pomocy serwisu i wgrywania najnowszego softu do SYNCA. Zaznaczam, ze często zależy to od konkretnego egzemplarza Focusa, bo czasami rozwiązanie zadziała a czasami nie ale warto przynajmniej spróbować. Odłącz klemy akumulatora na co najmniej 2 godziny. U mnie ten patent zadziałał i prze około 2 miesiące miałem zawsze właściwą godzinę. Później i tak byłem w serwisie gdzie grali mi cały pakiet nowego sofu.
Jak nie musisz to radziłbym nie wgrywać nowego softu ponieważ były wypowiedzi na forum, ze po wgraniu najnowszego zaczęły szwankować funkcje, które wcześniej działały prawidłowo. Brzmi to jak kiepski żart, ale tak było. Reasumując, najpierw spróbuj odłączyć klemy akumulatora i sprawdź, jeżeli to nie zadziała to następnie update softu SYNCA ( na swoje ryzyko).
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 12:49   #85
memphis9009
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk4
Silnik: 1.5 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2019
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Jaką wersję Synca wgrał Ci serwis?
memphis9009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 13:53   #86
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Serwis mi nie wgrał SYNCa, sam to zrobilem przez WiFi jak pojawila sie aktualizacja. Mam wersje taka: F1.7.1.1_R20281a. W serwisie wgrali mi inne updaty zwiazane akurat u mnie z innymi problemami, mialem znikajacy dzwiek w przednich glosnikach, asystent podjazdu pod gore+auto hold zle dzialal (nie trzymal ustawien i sam sie resetowal), czesto kamera cofania sama z siebie robila freeze ekranu i nic nei moglem zrobic, musialem wylaczyc samochod i ponownie uruchomic, i jeszcze wiele innych problemow. Podsumowujac po wgraniu najnowszego softu (ale nie SYNCa bo mowimy o innym oprogrmowaniu modulow) u mnie wszystko zaczelo dzialc poprawnie i od okolo miesiaca jest wszystko ok.
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2021, 18:02   #87
jalboss
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-02-2020
Skąd: Świony
Model: Focus
Silnik: 1,0 125 KM
Rocznik: 2020
Postów: 32
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Cytat:
Napisał Rafi22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po połączeniu wifi wyskakuje aktualizacja, ale czy powinien zrobić? Ile taka aktualizacja trwa i czy samochód musi być uruchomiony (kluczyk w stacyjce) przez cały czas aktualizacji?
Zaktualizuj. Zegarek trochę lepiej działa, ale to tylko trochę. Żadnych innych "nowych" usterek nie zauważyłem. Samochód nie musi być uruchomiony.
jalboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 14:14   #88
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Co do problemów z zegarkiem w SYNC 3.4 - software, który pojawił się już w grudniu (ale oficjalnie nadal jeszcze nie ma go wiele samochodów) w wersji BUILD 20282 wydaje się już nie mieć tego problemu. Dodatkowo poprawili mu szybkość działania i ekran audio.

Więcej tutaj (łącznie z linkiem do pobrania): [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2021, 20:35   #89
kaliano
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 08-09-2020
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk4 ST-line
Silnik: 1.5 Ecoboost 150km
Rocznik: 2020
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zegar często pojawia mi się godzina 1:00,

Ktoś wie czy już pojawiła się odpowiednia aktualizacja?
kaliano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 12:26   #90
Morgoroth666
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-12-2020
Model: Puma
Silnik: 1,0 95KM
Rocznik: 2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zegar często pojawia mi się godzina 1:00,

Cytat:
Napisał kaliano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś wie czy już pojawiła się odpowiednia aktualizacja?
NIC nie ma, zresztą to nie chodzi o aktualizację samego Synca tylko modułu telemetrii i modemu, bo to to powoduje problemy z czasem. W OMC Motors gość mi powiedział że i w Focusach mają zakaz aktualizowania tych modułów (podobno przykaz od Forda) bo mają tendencję do uceglenia się w trakcie raz na ileś przypadków. Pewnie nie prędko to ogarną. Pozostaje czekać. Plus taki z updejtu Synca 2.5 do nowej wersji to taki że ciut lepiej działa, ale też zdarzau się przerywać przy odtwarzaniu z BT i AA. No ale może w końcu ktoś to ogarnie
Morgoroth666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.