Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2021, 19:44   #181
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

miałem problem w mk5 na gwarancji wymienili wszystko w układzie kierowniczym ,regulacja geometrii test amorków i nadal mrowiło coraz mocniej przy coraz wiekszej szybkości uparłem się na wymiane amorków z przodu pomogło okazało się że amorek który miał 88% sprawnosci był walniety nie tłumił na prostej drodze po rozebraniu okazało się że miał malutki luz przepuszczał

__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 22:31   #182
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Walcz, bo ja szykuje się walczyć że swoim na wiosnę i nie mam zielonego pojęcia co tak wibruje.

Na pewno nie tarcze, bo po pierwsze przy hamowaniu albo by ustępowało albo by się wzmacniało. U mnie wibruje powyżej 90 na godzinę, i nawet jak lekko wcisnę hamulec to nic się nie zmienia.

Koła były zamieniane na wszystkie sposoby i wyważane,, opony też zmieniane na nowe i drżenie bez zmian.

Do głowy przychodzi mi jedynie tylko albo łożyska, albo polos (pewnie ta dłuższa)
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 20:40   #183
piotroos
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie 1.8 tdci wibracje kierownicy i ściąganie

Cześć,
od pewnego czasu zmagam się z problemem wibracji kierownicy(wibracja jest na tyle duża że widać mikro ruchy kierownicy lewa-prawa) które pojawiają się od około 90 km/h(przy 90 i 110 km/h są najbardziej odczuwalne). Najgorsze jest to że one zanikają na przykład po przejechaniu zakrętu albo po zmianie pasa i następnie za chwilę znowu się pojawiają. Nie ma znaczenia czy auto przyśpiesza, zwalnia czy jedzie ze stałą prędkością, tak samo zrzucenie na luz nie powoduje żadnych zmian w zakresie wibrowania kierownicy. Dodatkowo oprócz wibracji auto ściąga delikatnie w prawo.

Co zostało zrobione:
-naprawa zawieszenia tylnego
-ustawienie geometrii auta
-test na 3 różnych kompletach kół(problem raz jest mniejszy raz większy ale ciągle występuje - w tym jedne koła były przełożone z Mondeo który na 100% nie miał problemu z wibracjami)
-przejrzane zawieszenie przód - brak uwag

Czy ktoś zmagał się z takimi problemami i ma może jakąś podpowiedź co tu dalej można zrobić?
piotroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2021, 11:12   #184
Popek
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Szczytno
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wibracje kierownicy i ściąganie

Cytat:
Napisał piotroos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

od pewnego czasu zmagam się z problemem wibracji kierownicy(wibracja jest na tyle duża że widać mikro ruchy kierownicy lewa-prawa) które pojawiają się od około 90 km/h(przy 90 i 110 km/h są najbardziej odczuwalne). Najgorsze jest to że one zanikają na przykład po przejechaniu zakrętu albo po zmianie pasa i następnie za chwilę znowu się pojawiają. Nie ma znaczenia czy auto przyśpiesza, zwalnia czy jedzie ze stałą prędkością, tak samo zrzucenie na luz nie powoduje żadnych zmian w zakresie wibrowania kierownicy. Dodatkowo oprócz wibracji auto ściąga delikatnie w prawo.



Co zostało zrobione:

-naprawa zawieszenia tylnego

-ustawienie geometrii auta

-test na 3 różnych kompletach kół(problem raz jest mniejszy raz większy ale ciągle występuje - w tym jedne koła były przełożone z Mondeo który na 100% nie miał problemu z wibracjami)

-przejrzane zawieszenie przód - brak uwag



Czy ktoś zmagał się z takimi problemami i ma może jakąś podpowiedź co tu dalej można zrobić?
Udało Ci się rozwiązać problem ?

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
Popek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2021, 18:22   #185
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Połoz sie pod samochodem chwyć mocno dłoniom półoś zaraz za kielichem przegubu i stanowczo spróbuj mocno szarpać na boki, nie wzdłuż osi. Jeżeli wyczujesz luz przy kielichu to masz przyczynę, wzdłuż osi luz ma być /mówimy np strona lewa/
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 20:30   #186
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Bicie kierownicy po wymianie opon

Witam
Pacjent mondeo mk4 polift. 2014r

Jak go kupowalem byl na zimówkach i przy predkosciach od 100km/h drgala kierownica wiec myslalem ze niewywazone kola. Wymienilem opony na letnie (nowo kupione) i bylo wszystko ok moze byly minimalne drgania przy wyzszych prednosciach ale to minimalne.
Teraz opony wymienialem na te stare zimówki i masakra kierownica biła nawet przy 15km/h do tego auto az skakało na prostej drodze. Objaw jak przy zbulonej oponie wiec pojechałem do wulkanizatora.
Diagnoza przednich opon - wszystko ok i kierownica nie powinna bić...
Diagnoza tylnych opon - jedna popękana w wielu miejscach do tego felga krzywa.
Fela poszla do prostowania za nią poszła wstawiona stalówka z zapasówki. Na tylne koła (w tym ta stalowa) przyszły nowe opony. Przód na starych oponach.
Powinno być ok ...
Jednak nie jest. Tzn auto juz nie skacz ale kierownica nadal bije.... tzn tak skreca w lewo i w prawo ale minimalnie i bardzo szybko w taki drgajacy sposób. Auto mimo to jedzie prosto. Dodatkowo po skreceniu jak kierownica powraca do pozycji wyjscjowej to tak skokowo. I troche nie rozumiem...
Objaw z ta kierowica niezbyt mi wyglada na opony ale przed ich wymiana na zimowe tego nie było...
Z drugiej strony jak to mozliwe jak przednie opony są ok na stan wizualny i na wyważarkę ?
Pytam bo teraz nie wiem czy wymieniać dokupić też nowe przednie czy być może wyszła jakaś usterka po wymianie opon ? (Czy to mozliwe?)
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 09:08   #187
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Na próbę zamień koła przód - tył.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 12:56   #188
grande1970
ford::average
 
Imię: Bobi
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 1,5 R4 179
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Panowie jeśli maglownica będzie miała luz to właśnie będą takie objawy, miałem to i to zwalczyłem. Na wyłączonym silniku przy otwartych drzwiach ruszaj kierownicą lewo prawo, jeśli wyczujesz luz i dodatkowo możesz usłyszeć stuk to zrób regenerację maglownicy ale nie taka że kupujesz maglownice na allegro za 400 zł bo regeneracja w renomowanym warsztacie obecnie to koszt około 1200-1600 zł - duży udział w tej kwocie to robocizna a reszta to części i ewentualny demontaż z montażem w aucie.
grande1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 08:40   #189
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Wiele wskazuje na to że po prostu te zimówki z którymi kupiłem auto są mega lipne i że nawet jeśli na przednich nic nie widać to powodują problemy.
Jutro wymieniam przednie na nowe.
Jeśli problem nie ustąpi wtedy będę musiał szukać przyczyny w samym aucie...
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 09:14   #190
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Opony wymienione i problem ustąpił.

Zatem był to przypadek walniętych opon czego nie było w ogóle widać - opony wyglądały na sprawne.
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.