Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2017, 10:31   #61
corsair79
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Radom
Model: Ford Focus Mk1 kombi
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?

Witam wszystkich w swoim pierwszym poście i dziękuję za wiedzę, jaką tu zostawiacie, a z której już korzystałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem jak w temacie: w lewo kluczyk chodzi luźno, w prawo normalnie odbija. Czytałem ten i inne wątki, ale odpowiedź jest niejasna, więc pytam: to objaw uszkodzenia wkładki (jak ktoś wyżej pisał) czy urwanego cięgna?
Jutro, jak się zrobi trochę cieplej, zabieram się za to. I też jak kolega Haden mam auto z rozładowanym aku pod blokiem i bez dostępu do 220V, więc łącze się w bólu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit:
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia: skoro to cięgno (bolec to chyba lepsze określenie) jest metalowe, to jakim cudem można je urwać/okręcić nie niszcząc kluczyka, który jest bardziej delikatny?


Ostatnio edytowane przez corsair79 ; 11-01-2017 o 11:40
corsair79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 12:22   #62
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?

No to mamy identycznie i też mnie ciekawią odpowiedzi na Twoje pytania, próbowałeś z zapasowym kluczykiem ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 12:34   #63
corsair79
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Radom
Model: Ford Focus Mk1 kombi
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?

Tak, ale dodatkowy kluczyk wchodził z takim oporem, że nie odważyłem się go wsadzać do końca, bo bałem się, że utknie.
corsair79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 12:38   #64
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?

Czytałem, że klika osób miało to szczęście, że im się otworzyła zapasowym, ja dzisiaj będę miał drugi kluczyk, jak to nie pomoże (w co w sumie i tak wątpię) to jestem na jutro umówiony abym odholował auto i albo odkręcą od dołu albo pozostanie rozwiercanie. Tylko ciekawe która opcja w naszym przypadku jest lepsza.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 17:53   #65
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?

Maska otworzona, co prawda musiałem drugi raz jechać na poprawę dorobionego kluczyka, jednak teraz maska otwiera się jak trzeba.

Więc zanim zaczniesz coś wiercić to sprawdź ten kluczyk zapasowy jeszcze raz.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2017, 09:31   #66
corsair79
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Radom
Model: Ford Focus Mk1 kombi
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?

Spróbuję zatem, byle tylko po włożeniu wylazł.
corsair79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2017, 09:47   #67
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?

Ja patrzyłem inne kluczyki i każdy wchodził lekko tylko nie otwierał, nie masz może zamka zamarzniętego albo coś ??
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2017, 09:57   #68
corsair79
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Radom
Model: Ford Focus Mk1 kombi
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?

Nie mam pojęcia. Możliwe, że przy dotychczasowych próbach coś w tej wkładce się przekręciło, któraś z tych blaszek i teraz blokują nowy, nie wyrobiony, kluczyk. Ale to gdybania. Zobaczymy - dzisiaj powinno się okazać. Najgorsze, że pod blokiem nie mam nawet 220V, żeby rozwiercać.
Nie wiem, czy nie najlepszym wyjściem byłoby wyrwanie grilla i ułatwienie sobie dostępu. Urwane zaczepy grilla można skleić.
corsair79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2017, 12:53   #69
corsair79
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Radom
Model: Ford Focus Mk1 kombi
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?

(Edit: Zorientowałem się, że w zasadzie pisze nie na temat, bo w Kolegi powyżej i moim przypadku, rozwiązaniem okazał się kluczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Maska otworzonaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Użyłem nowego kluczyka, który po delikatnym poruszaniu na boki z pewnym oporem wszedł we wkładkę, ale potem już za każdym razem wchodził i wychodził gładko. Może te blaszki się ułożyły? Nie wiem. Teraz jest o.k., maska otwiera się bez potrzeby naciskania na nią, płynnie i dość lekko.

Dziękuję za podpowiedzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W dodatku, po tygodniowym postoju w mrozy po nieudanej próbie odpalenia w Trzech Króli i wyczerpaniu akumulatora tak, że nie miał już siły kręcić, samochód odpalił po 1-2sek. pracy rozrusznika. Wyższa o 20st. C temperatura zrobiła swoje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz czeka mnie śledztwo:
- co piszczy pod maską od strony wieloklinu/rozrządu
- dlaczego przez noc potrafi mi rozładować aku do zera (co kilka, kilkanaście tygodni, brak powtarzalności)
- i dlaczego w temperaturze +10st i niżej zaczynają sie kłopoty z pierwszym odpaleniem (musi pokręcić parę sekund, zanim zaskoczy)
Ale to już inna bajka.


P.S.
Czy na tym forum można zamieszczać zdjęcia bezpośrednio wrzucając na forum, czy tylko poprzez hosting zewnętrzny?

Ostatnio edytowane przez corsair79 ; 17-02-2017 o 20:35 Powód: Post nie na temat.
corsair79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 00:20   #70
hanik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-11-2017
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Ford Focus mk1 problem z zamkiem maski

Witam posiadam Forda Focusa Mk1 Kombi 2000r. Mam problem z zamkiem maski a mianowicie kluczyk nie chce sie przekręcić w lewo do końca. Próbowałem otwierać tez zapasowym kluczykiem bo myślałem ze to wina zajechanego klucza jednak to nic nie dało. Uzywałem też WD40 , wyrwałem nawet grill bo myślałem ze klucz nie do chodzi do końca. Zauważyłem ze wkładka sie rusza do przodu i tyłu. Ma ktoś jakiś pomysł bo nie wiem czy jechać do mechanika czy może sa sposoby jakieś (widziałem pare zagranicznych filmików ale to mi nic nie pomogło.


Od. Wcześniej tez cieżko działał lecz jakość za którymś razem udawało sie przekręcić do końca w lewo a pózniej w prawo
hanik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.