Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2019, 08:17   #1
OLO855OLO
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-12-2018
Skąd: Bedford
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 47
Domyślnie Zaślepienie EGR 2.0 TDCi 163km - jaki typ zaślepki

Witam. Ostatnio szukałem zaślepki EGR i natrafiłem na 2 rodzaje . Zaślepka pełna oraz z dziurką. Jaki typ powinien być zamontowany w moim ? Mondeo MK4 2.0 TDCI 163km.

OLO855OLO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2019, 19:21   #2
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR 2.0 TDCi 163km - jaki typ zaślepki

Ja dzis zaslepialem. przejechalem ok 15km, na razie bez bledow.
Silnik taki sam: DW10C

Zaslepka pelna.

Dla potomnych: znalazlem w sieci manual z fotografiami: jak zaslepic EGR w naszym silniku.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bardzo fajny dokument. Mimo ze sam proces jest stosunkowo latwy, bez tego manuala pewnie bym sie powaznie glowil.
Mimo, ze dokument jest b. szczegolowy, zamieszcze pare dopelniajacych wskazowek:

1. W punkcie 5, mozna oswobodzic wiazke bardziej, odpinajac ja od rur oraz od korpusu odpinajac zapinke umiejscowiona w poblizu punktu 2 na fotografii 4. Ulatwi to pozniej dostep do nakretki na ostatniej foto z pkt 11
2. nie trzeba sciagac rury IC (punkt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec nie trzeba jej luzowac. Plastik z pkt 11 da sie wyjac bez tego.
3. nie luzowalem wkretu z pkt 12. Zapomnialem o nim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. podczas montazu (w odwrotnej kolejnosci), w punkcie 11 nie dociagac srub/nakretek. Wysokosc elementu bedzie ustalona w punkcie 6 przykrecaniem dolotu. Najpierw chwycic srubami/nakretkami w punkcie 11. Nastepnie chwycic srubami w punkcie 6 dokrecajac tylko lekko, najlepiej tylko te 3 male sruby przy dolocie (one centruja elementy wzgledem siebie. Potem dociagnac sruby s punktu 11 i na koncu dokrecic pozostale z punktu 6.

Paradoksalnie, najwiecej sie nameczylem z zalozeniem zaslepki. Wyglada na to, ze otwory na sruby byly zbyt blisko siebie (na styk). A wiec trafienie srubami bylo nie lada wyzwaniem. Oddalenie ich o 1mm by rozwiazalo sprawe definitywnie. Na koniec weszlo "na styk", czulem jak sie otwory gwintuja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mi calosc zajela dokladnie 2 godz robiac na parkingu pod blokiem. Wierze ze da sie w 45 min, jak napisane w manualu, jesli ktos jest zwinnym mechanikiem ew nie meczy sie z ta zaslepka jak ja.

Rada: zanim zaczniesz odkrecac, wloz do silnika jakies sciereczki czy reczniki. Zapobiegnie to zgupieniu srub/nakretek kiedy je upuscisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mi to uratowalo tylek 2 razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Nie wiem czemu po zlozeniu i przejechaniu paru metrow, auto wysypalo mi choinke z bledami ABS (proximity, hill assist, ACC). Zaden z odpinanych kabli nie ma zwiazku. Odpialem, zapialem, zresetowalem bledy i wszystko jest OK.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 09-08-2019 o 19:29
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2019, 16:06   #3
Anna86
ford::amateur
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 08-07-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR 2.0 TDCi 163km - jaki typ zaślepki

Ja w swoim mondeo mk4 163km, wyłączyłam programowo bez z zaślepki, w firmie która robi chip tunning. Czy taka oparacja wystarczy? Pan z warsztatu mówił, że zaślepka nie jest potrzebna, gdyż EGR jest sprawny, zamknie się i nie będzie się już otwierał.
Anna86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 16:13   #4
OLO855OLO
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-12-2018
Skąd: Bedford
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 47
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR 2.0 TDCi 163km - jaki typ zaślepki

Założyłem pełną zaślepkę bez dziurek i jeżdżę już parę dni puki co wszystko dobrze bez błędów plus same korzyści np. Nie wywala mi błędu z przepełnionym filtrem dpf
OLO855OLO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2022, 07:16   #5
damianwwl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Egr Mondeo mk4 2.0 tdci

Witam panowie posiadam mondeo 2.0 tdci polift czy zaslepial ktos z was egr? Trzeba go wyjmowac do tego? Mam problem z bledem zbyt malego przeplywu powietrza jak odepne kostke od egr auto jedzie jak nigdy... Czy mozna tak jezdzic? Czy lepiej go zaslepic ?
damianwwl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2022, 08:32   #6
woy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2005
Skąd: Bielsko
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140/194 KM 320/400Nm by Heko :)
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR 2.0 TDCi 163km - jaki typ zaślepki

Cześć i czołem,

postanowiłem i ja zaślepić EGR, ale mam bardzo duży problem (a w zasadzie to nie znalazłem) ze znalezieniem takiej do poliftowego DW10C z EGR z przodu silnika. Ktoś pomoże please ?
woy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.