Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2018, 18:26   #1
Rapir20
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-04-2017
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 68
Domyślnie Wymiana uszczelki pod głowicą 2.5t

Witam.
Niestety stało się, uszczelka poddała się. Tzn mam nadzieję że uszczelka. Płyn ubywa bardzo powoli ok 200ml na 1000-1500km test na obecność CO2 w układzie potwierdził (zmiana koloru z niebieskiego na zielony). Innych objawów brak. Nie dymi na biało i nie puchną węże. Wiadomo ciśnienie się robi jak się nagrzeje ale zaraz po odpaleniu macałem węże i nie twardniały.

Chcę zasięgnąć tutaj podstawowych info na temat dokręcania śrub głowicy i kolektorów oraz na co zwrócić uwage. Głowicę do sprawdzenia i obróbki wiadomo do fachowca.

Jestem mechanikowaty i chce sam tego dokonać.
W miarę rozwoju wydarzeń postaram się uzupełnić zdjęciami.
Niedługo jeszcze pomierzę sprężanie.

Rapir20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 21:07   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelki pod głowicą 2.5t

Może być też blok pęknięty, w tych silnikach się to zdarza
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 19:15   #3
Rapir20
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-04-2017
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelki pod głowicą 2.5t

To akurat niestety wiem. Ale do zdjęcia głowicy niestety nie wiadomo co padło. Chyba ze jest jakaś metoda?
Rapir20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 23:59   #4
klajgus
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Berlin/Gorzow Wlkp (okolice)
Model: Mondeo MK4 - MK5
Silnik: 2.5 T 275KM/391Nm -2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2008- 2017
Postów: 288
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelki pod głowicą 2.5t

Niektórzy kamerkę przez otwór świecy wsadzają, i jak wiesz gdzie i czego szukać to można dojrzeć czy tuleja pękła.
__________________
Było 216 KM /329Nm jest 275KM/391Nm
klajgus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 03:24   #5
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelki pod głowicą 2.5t

Zanim rozbierzesz głowicę przejrzyj cały układ chłodzenia i wyklucz inne drogi ucieczki płynu.Może gdzieś indziej ucieka płyn, to bardzo małe ilości..Mi kiedyś kapało na trójniku niefabrycznym dokładanym przy okazji lpg.U mnie w mk3 robi sie ogromne cisnienie w zbiorniczku wyrównaczym.Płyn jest zasyfiony.Przy głowicy jest kupa roboty.Wiem bo niedawno robiłem w Foce 1.6Ti.Dodatkowo tam jest tyle dodatkowych procedur,że jak ktoś nie robi Fordów, to niech się za to nie bierze.W Twoim przypadku to chyba silnik od Volvo?Poza tym w niektórych autach benz. EGR jest chłodzony płynem i teoretycznie tam mogłyby się przedostać spaliny do płynu.Temat chłodnicy oleju tu raczej nie wchodzi w grę.
Jeżeli płyn dostawałby się do komór spalania to były biały dym a do oleju to mleko pod korkiem.Ale cisn oleju jest 4x wyższe niż wody także miałbyś mleko w zb.wyrównawczym.Spaliny do płynu b.wysokie ciśn.u mnie nawet po kilku godz.postoju było czuć po otwarciu korka zb.wyr. Kiedyś w innym aucie płyn zrobił się brunatny ale olałem to i po wymianie płynu jest czysty.W mondeo mk3 też jeżdże już długo na krótkich odcinkach.Wymieniłem płyn ,wypłukałem układ i nawierciłem korek.Zjawisko jakby ustało.Nie wybieram już ,,piany" ,,masła" itd.Poza tym komplekowa naprawa głowicy w mojej okolicy to koszt połowy wartości auta.W trasy mam inne auto i nie śpieszę się z rozbiórką.
Wg mnie głowica najczęściej pada od: 1. przegrzanie (na skutek zakłóceń w pracy termostatu,utraty napędu pompy wody,dużego ubytku płynu chł.),2.Lpg uboga mieszanka 3.miejscowo zapowietrzony układ np.po wymianie płynu i niedostatecznym odp.Są jeszcze jednostki z wadami fabr.

Ostatnio edytowane przez stadar ; 26-11-2018 o 04:49
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 08:43   #6
Rapir20
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-04-2017
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelki pod głowicą 2.5t

Układ przejrzałem dosyć dokładnie wcześniej. Obstawiałem wyciek przy nagrzewnicy bo jej nie widać. Jednak test na co2 powiedział co innego. Jak się oczytalem to przy silniku 2.5t volvo nie ma tylu dziwnych rzeczy na które trzeba uważać. Poza kołami od zmiennych faz ale ja ich raczej nie będę odkręcał od walkow. W tym silniku nie ma egru i chłodnicy spalin. Narazie zbieram części i informacje. Przewidywany czas rozpoczęcia roboty to połowa stycznia.
Rapir20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 18:52   #7
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelki pod głowicą 2.5t

W silniku V6 masz 2 głowice.Tylko pytanie która puszcza? Chyba, że masz silnik 5cyl.Duratec? A jeśli chodzi o demontaż wałków razem z kołami zmiennych faz rozrządu też tak kombinowałem ale niestety w 1.6Ti są kołnierze na kołach które zachodzą na pokrywę wałków w środku simeringi ,które ciężko by było prawidłowo osadzić wsuwając od góry.Trzeba mocować wsuwając na wałki osiowo i dopiero dokręcasz koła.Mam nadzieje że będziesz miał prościej.Powodzenia.

Ostatnio edytowane przez stadar ; 28-11-2018 o 18:56
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 18:54   #8
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,698
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelki pod głowicą 2.5t

to jest 2.5T, więc jest to R5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2018, 09:50   #9
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelki pod głowicą 2.5t

Fajnie by było gdyby śruby mocujące głowicę nie były pod wałkami.Wtedy nie trzeba by demontować wałków wraz z kółkami.Pamiętaj o prawidłowej kolejności luzowania/dokręcania pokryw łożysk wałka i odpowiednim ustawieniu(obróceniu) wałka przy demontażu/montażu.Bo zawory cisną i potrafi się przyklinować.
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2021, 18:59   #10
MarekSmax
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Kraków-Nowa Huta
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.5 220KM +chip 20KM
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelki pod głowicą 2.5t

Witam,

Chciałbym się podpiąć pod ten wątek. Mam 2.5 t S-Maxa, i ostatnio rozleciał mi się trójnik przy wężyku przelewowym do zbiorniczka wyrównawczego. Wymieniłem na mosiężny i działa(ło)...przez tydzień, dopuki nie zaczął mi gotować. Wstawiłem go do serwisu i po zrobieniu testu, stwierdzili że do układu chłodzenia dostają się spaliny bo płyn zabarwił na zielono. Czy są jeszcze jakieś inne przyczyny, albo niepokojące wieści. Jak czytałem wcześniejszego forumowicza
Cytat:
Napisał stadar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spaliny do płynu b.wysokie ciśn.u mnie nawet po kilku godz.postoju było czuć po otwarciu korka zb.wyr. Kiedyś w innym aucie płyn zrobił się brunatny ale olałem to i po wymianie płynu jest czysty.W mondeo mk3 też jeżdże już długo na krótkich odcinkach.Wymieniłem płyn ,wypłukałem układ i nawierciłem korek.Zjawisko jakby ustało.Nie wybieram już ,,piany" ,,masła" itd.
...więc jakieś pomysły.

Bardzo proszę o poradę.
MarekSmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.5t , uszczelka pod głowicą


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.