Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2013, 21:34   #21
many1982r
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-08-2012
Model: C-MAX
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: awaria czujników parkowania-nie działają czujniki

Witam umnie problem z czujnikami zaczoł sie po umyciu auta na drugi dzień po odpaleniu auta w garażu czujki juz niedziałały tylko dżwiek ciagły biiiii przez ok 10 s po ogledzinach okazało sie że ''niecyka'' tylny skrajny od wlewu paliwa po wysuszeniu suszarką zadziałały ale na drugi dzień znowu niedziałały i tak do dzis jak podsusze wtyczke i czujnik to zaczyna działać a po jakims czasie znowy , mogła sie woda dostać do środka i przez wilgoć czujnik szaleje ale czemu podsuszenie daje efekt tylko na krótko ? czujnik można jakos rozebrać ?

many1982r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 21:58   #22
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: awaria czujników parkowania-nie działają czujniki

Cytat:
Napisał many1982r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czujnik można jakos rozebrać ?
Czujniki są absolutnie nierozbieralne. Elektronika wewnątrz zalana jest w specjalnej masie plastycznej.
Raczej należy przyjrzeć się dobrze złączkom oraz wiązce. Szczególnie łączenia na wiązce na zderzaku lubią korodować.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2013, 18:57   #23
jarek.123
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Trzebiatów
Model: Focus C-MAX - GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 74
Domyślnie Odp: awaria czujników parkowania-nie działają czujniki

Ja mam dziwny przypadek (chyba wszystkie moje przypadki są dziwne) bo po włączeniu zapłonu czujniki z przodu i z tyłu działają sprawnie, jednak po dłuższej jeździe (lub wystarczy żeby był dłużej tylko włączony zapłon) tył zaczyna szwankować tzn po wrzuceniu wstecznego głośnik piszczy tak jakby była przeszkoda. Wszystkie czujki cykają, wiec manualnie nie da się zlokalizować usterki, po diagnostyce komp nie pokazuje żadnych błędów. Po jakimś czasie od wyłączenia zapłonu wszystko wraca do normy, a po włączeniu historia się powtarza.
jarek.123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 21:22   #24
piotrekone12
ford::advanced
 
Avatar piotrekone12
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-01-2014
Skąd: okolice Warszawy
Model: jest S-MAX 2.0TDCi Titanium S, był FOCUS MK3 1.5TDCi, FOCUS MK3 i FOCUS MK2 1.6 TDCi, C-MAX 2.0i
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 232
Domyślnie Odp: awaria czujników parkowania-nie działają czujniki

Postój w ogrzewanym garażu - po wyjechaniu wszystko działa. Po kilku km zaczyna migać włącznik czujników parkowania (już nie działa). Czyżbym mógł korzystać z tej opcji tylko w temperaturze powyżej 0 stopni?
piotrekone12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2014, 18:06   #25
slawek2021
ford::beginner
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Włoclawek
Model: focus MKII
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: awaria czujników parkowania-nie działają czujniki

Witam. Koledzy tez dopadl mnie problem z czujnikami parkowania tył.Elemconfig sprawdzalem bledy i wyskoczylo mi kilka:C1700,60 /C1703,60/C1706,60/C1709,60.Przy wlaczeniu wstecznego jest ciagly sygnal przez kilka sekund i pozniej cisza.Kostki odlaczalem i psikalem srodkiem do czyszzcenia zlacz.W pierwszym podejsciu wsumie naprawilo sie a po umyciu samochodu na drugi dzien znow wrocil problem.Dodam ze bledy moge wykasowaca jak wlacze wsteczny to znow sie pojawiaja.Gdzie szukac przyczyny?.
slawek2021 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2014, 19:43   #26
kostek1977
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2013
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie centralka parktronic

Czy tak powinno wyglądać podłączenie centralki Parktronic ? Co to za wiszący przewód?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg parktronic2.jpg (18.6 KB, 400 wyświetleń)
kostek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2014, 20:19   #27
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: centralka parktronic

Cytat:
Napisał kostek1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ... Co to za wiszący przewód?
Do instalacji haka przyczepy. Odpowiednio podpięty pod gniazdo 13-to pinowe przyczepy wyłącza czujniki po zapięciu przyczepy na hak.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 09:34   #28
jarek.123
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Trzebiatów
Model: Focus C-MAX - GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 74
Domyślnie Odp: awaria czujników parkowania-nie działają czujniki

No i mój dziwny przypadek rozwiązany w prosty sposób - wymiana czujnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Okazuje się jednak że nie zawsze "cykający" czujnik musi byś sprawny. Niesprawny czujnik zlokalizowałem na zasadzie podmiany między tyłem a przodem.
jarek.123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 07:42   #29
kostek1977
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2013
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: awaria czujników parkowania-nie działają czujniki

Mając ELM 327 można jakimś programem sprawdzić dlaczego nie działa parktronic, które czujniki są uszkodzone ?
kostek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 09:12   #30
bartoleq
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: c-max
Silnik: 1.8 125KM benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 82
Domyślnie Odp: awaria czujników parkowania-nie działają czujniki

Cytat:
Napisał kostek1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mając ELM 327 można jakimś programem sprawdzić dlaczego nie działa parktronic, które czujniki są uszkodzone ?
Mozna forscan skanuje modul parktronica i wyswietla bledy - tylko nie jestem pewien czy nie trzeba miec przerobionego kabelka.
Mi wyswietla blad jednego czujnika wskazujac ktory, niestety juz bedzie drugi rok kiedy nie chce mi sie zagladac tam i sie przyzwyczailem do ich braku
bartoleq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.