Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2019, 05:22   #1
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Wymiana głowicy duratec 1.3. Co jeszcze?

Od ponad roku pojawił się problem z wypadaniem zapłonu na 1 cylindrze i spadek kompresji do 3,5 bara. Silnik trzęsie się po odpaleniu czasami coś stuka przy zaworze, pufa z rury i czuć jakby niedopalone paliwo. Jak się rozgrzeje to silnik chodzi całkiem nieźle i nawet potrafi check znikać. Oleju nie bierze, zimą pojawiają się problemy z odpaleniem. Silnik ma przejechane 210 tyś z czego na gazie prawie 160. Chcę samochód przygotować na kolejne 100tyś. w związku z tym kupiłem fabrycznie nową uzbrojoną głowice /podejrzewam wypalone gniazdo a niechcę jej regenerować ze względu na jazdę na gazie/ i planowałem tylko ją wymienić i uszczelki, mechanik upiera się, żeby przejrzeć i wymienić pierścienie tłokowe i w sumie spodobał mi się jego pomysł. czy ma ktoś tego duratec'a z przebiegiem powyżej 300tyś, czy coś warto jeszcze przy okazji wymienić pompa wody, oleju. Samochód mamy od nowości, koszty eksploatacyjne przez 15 lat znikome może 4-5 tysiący z olejami i wymianą sprzęgła przy 200k no i jakieś drobne pierdoły i wiadomo założenie gazu i przeglądy droższe. Dlatego postanowiłem dać mu jeszcze szanse na kolejne parę lat proszę o sugestię co przy takiej okazji wymienialiście.

timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2019, 08:24   #2
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Wymiana głowicy duratec 1.3. Co jeszcze?

Jak nie bierze oleju, to raczej bym robił tylko to co mechanik zalecił. Starą głowicę też da się regenerować a kupno nowej to przerost formy nad treścią. Z resztą osprzętu, to jak się popsuje, to dopiero się wymienia.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2019, 11:54   #3
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Wymiana głowicy duratec 1.3. Co jeszcze?

Dzięki za radę jak tak to do roboty tylko to co potrzeba, faktycznie nie ma co wymieniać wszystkiego bo nowy nie będzie. Głowicę całą uzbrojoną z zaworami wałkiem nówkę w opakowaniu za 700zł to chyba nie ma co regenerować starej. Moja na samym gazie zrobiła 160tyś., a wałek ma już wżery.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2019, 12:11   #4
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Wymiana głowicy duratec 1.3. Co jeszcze?

Posprawdzaj, liniałem lub czymś prostym, równość podstawy głowicy (dla 200% pewności) i równość bloku, bo też potrafi się wykrzywić.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.